The Musketeers (Tři Mušketýři) Rekapitulace epizody Death of A Hero

Rekapitulace epizody Death of A Hero

Rekapitulace epizody Death of A Hero

Za námi je v pořadí již šestá epizoda Death of A Hero, která je prozatím hodnocena za tu nejlepší z třetí série! Pojďme si ji tedy celou zrekapitulovat.


10 0
16.7.2016

Tento článek obsahuje shrnutí šesté epizody Death of A Hero, tedy, pokud jste tento díl ještě neviděli, tak si rekapitulaci raději přečtěte až později.

Grimaud se naplno pouští do zničení mušketýru a jako prvního si bere na paškál Athose, kapitán musí mít přednost před všemi. Právě zde můžeme vidět pravý příklad toho, co s chlapem dokáže udělat jediná žena. Nad hlavou motýlci, neozbrojen, nepřipraven – Athosi! Výsledkem je pořádně zmalovaný obličej a nejspíše dost bolavá záda… Ještě, že Sylvie konečně zvládla vystřelit, a to rovnou dvakrát. Grimaud je však z oceli, i když teď se na něj bude muset mluvit hlasitěji :D


(Grimaud dal Athosovi pořádně zabrat! Foto: BBC)

Zbytek mušketýru má namířeno do jeho další naplánované pasti, ale trošku se to zkomplikuje, když král neočekávaně povolává Aramise, aby mu dělal doprovod při pouti u příležitosti výročí smrti Jindřicha IV. Taková náhodička, že si vybral zrovna Aramise! Každopádně to Grimauda vůbec nepotěší a dává za úkol Feronovi, aby se o něj postaral sám, a když už bude u toho, tak může zabít rovnou i krále. Feron tento úkol však odmítá, je to přeci jeho bratr, ale později souhlasí.

(Grimaud umí Ferona velice dobře přesvědčit. Foto: BBC)

Ludvík a Aramis stačí během své pouti probrat své životy, dočkáme se nejen odhalení, že král umírá, ale také odhalení velezrady. Co si budeme povídat, král už dávno ví o Anně s Aramisem, ale tak nějak to potřeboval slyšet přímo od něj, dočkal se! Vypadá to, že Aramise čeká oprátka, ale král je dobrý člověk, takže stačí jen zařídit, aby se už nikdy v životě nesetkal s královnou ani dauphinem :)

(Z očí do očí: Král Ludvík a Aramis! Foto: BBC)

D'Artagnan s Porthosem zjistí velmi brzy, že jsou v pasti, ze které není úniku. Máme tu velmi dojemný rozhovor těchto kamarádu, který vede k jedinému – Nehodláme zemřít! Bojují, co jim síly stačí, ale Grimaud je nemilosrdný, vyhodí celé stavení i s nimi do povětří a pro jistotu si ještě párkrát střelí do zbylých trosek. Co kdyby byli tolik odolní, jako on, že? Na pomoc přijíždí Athos s Trevillem a posádkou, ale když už si myslí, že je vše ztraceno, naši hrdinové vstanou doslova z mrtvých!

(D'Artagnan a Porthos se nehodlají jen tak vzdát. Foto: BBC)

V mauzoleu máme také jednu velmi dojemnou scénu Ludvíka s Feronem. Feron je připravený svého bratra zavraždit, ale Ludvík se ukáže být tolik milý. Žádá Ferona o to, aby se stal po jeho smrti poručníkem malého dauphina, natolik mu věří. Feron má přeci jen dobré srdce, rozhodne se dát přednost králi (rodině) před Grimaudem, který ho v tom okamžiku zabíjí a tak umírá jeden velký hrdina a opravdový syn Francie :(

(Ludvíka ztráta Ferona velmi zasáhla. Foto: BBC)

Ke konci tu máme ještě jeden boj mušketýrů s Grimaudem a jeho muži, kteří proti celé posádce nemají šanci, i když se dost snaží. I tak se Grimaudovi podaří opět utéct, Athos se ho snaží zastavit výstřelem, ale při velké smůle se kulka jen odrazí od spony. Společně s Gastonem pak odjíždí pro armádu, kterou hodlají použít na získání trůnu. Znepokojená královna se tajně sejde s Aramisem, který jí potvrzuje její nejhorší obavy. Musí být silná, nejhorší teprve přichází!

(Královna se bojí o svou a dauphinovu budoucnost. Foto: BBC)

Oblíbili jste si roli guvernéra Ferona? Nezapomeňte tuto postavu ohodnotit.

Co říkáte na tuto velmi dojemnou epizodu? Očekávali jste Feronovu smrt takhle brzy? Bude vám tento jedinečný záporák chybět?

Diskuze /2

václav91

super díl :)

16.7.2016 | 12:03:13
Barbra06

Jeden z nejlepších dílů! :)

16.7.2016 | 20:55:43
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Neloučíme se s vámi

Zůstaňte s námi i po konci

Zůstaňte s námi i po konci

Seriál The Musketeers se sice s námi po třech sezónách definitivně rozloučil, my se však ještě loučit nehodláme. I po konci pro vás připravujeme spoustu zajímavých článků, o které byste jakožto věrní fanoušci rozhodně neměli přijít!

Reklama

Trailer pro finálovou řadu

Thumbnail Play icon
Ohodnoťte seriál The Musketeers!

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás