The Musketeers (Tři Mušketýři) Rekapitulace epizody Keep Your Friends Close

Rekapitulace epizody Keep Your Friends Close

Rekapitulace epizody Keep Your Friends Close

Pojďte si s námi zrekapitulovat celou první epizodu druhé řady. Ti z Vás, kteří epizodu ještě neviděli, článek raději nečtěte, může být pro Vás dosti spoilerový.


8 0
6.1.2015

Hned v úvodní scéně se nám vyřeší největší otázka – Bude Peter Capaldi (Kardinál) stále v seriálu? – Bohužel nebude, natáhl bačkory…… což je mušketýrům rozhodně „líto“, i když některému opravdu ano…Po Aramisově modlitbě objeví běsnící dav, který chce zlynčovat nebohého Rocheforta (určitě si pak budou v budoucnu nadávat, že je nenechali to udělat…) za vraždu hostinského (1. jeho vražda od doby, co ho známe). Prvotně je mušketýři chtěli nechat pokračovat, jenže Rochefort jim oznámí, že se musí sejít s králem a bla bla a bla …Mušketýři se s davem samozřejmě po zdvořilém nevydařeném jednání nemažou a my se dočkáme již druhé vraždy Rocheforta…No, jestli chlapeček čekal, že se s ním bude jednat zdvořile, tak se trošku spletl…

Mezitím krásná královna ječí v bolestech, aby přivedla na svět své nemanželské dítě, které je samozřejmě manželské (ještě, že má král též tmavé oči a vlasy, jinak by to bylo dosti blbé v budoucnosti…). Král „svého“ syna děsí už při prvním setkání (chápu, že se král krásně směje, ale nezlobte se na mě, je to trochu… ehm…)Po smrti kardinála se král zabývá otázkou, kdo by mohl nahradit jeho místo. Samozřejmě, že i s podporou královny (která hned po porodu jde projednávat státní záležitosti…klo­bouček dolů), chtějí kapitána Trevilla, jenže ten nechce moc opustit mušketýry. Z čehož nemají hlavy národa moc radost…Mušketýři konečně dovezou Rocheforta na své velitelství, kde jim prozradí proč se chce sejít s králem – byl vězněm ve španělském vězení, kde mu dělal společnost generál de Foix (kámoš Trevilla), který zná strategii proti španělským vojskům (kdyby mělo přijít na válku), takže musejí přijít s plánem záchranné mise…Naskytne se nám příležitost býti svědky první milostné scény v druhé řadě, jen škoda, že byla vymyšlená zamilovanou Constance. Přeci nejlepší místo ke snění je uprostřed pověšeného bílého prádla s hospodyněmi a otravným manželem…Nastává velké přivítání Rocheforta králem a královnou, kde nám královna prozradí, že Rochefort je její dávný přítel (to nemá nos na parchanty??), což obměkčí královo srdíčko a hnedka si ho oblíbí (hlavně, že je Rochefort jedním z kardinálových kumpánů) a odsouhlasí záchranou misi. Mezitím nenápadně Aramis kouká na královnu, která radši dělá, že ho vůbec nevidí…A pak tu máme španělského velvyslance (který se pak ukáže jako další sviňa), ale ten dostane pěkně do čumáku, protože naštve již tak naštvaného krále…Po audienci je druhá audience, a tentokrát královny s Constance a otravným manželem, kde královna nabízí práci své komorní dámy a přítelkyně a poslíčka a prostě všeho, co bude potřeba…Což Constance samozřejmě přijímá, protože bude moc bydlet na zámku daleko od toho chytrolína. A vlastně díky komu, se královna dozvěděla o Constance? Od koho jiného, než od zamilovaného D´Artagnana (což se manželovi pochopitelně moc nelíbí)…Pocit štěstí Constance nevydržel moc dlouho, protože se záhy setkává se všemi mušketýry, kteří jakožto správní bratři si berou pod svá křídla pana Bonacieux a řeší s ním poslední módu, jen aby si mohl D´Artagnan pokecat s Constance.Když se mušketýři dostanou dolů, tak potkají Marguerite s královským synkem. Čehož pochopitelně využije Aramis, přeci jen je to jeho syn. Nevím jak vy, ale mě ho bylo v této scéně velice líto :( Athos Aramise přátelsky ubezpečil, že v zájmu ochrany královny a syna se musí chovat, že k nim vůbec nepatří (což se v závěru dovíme, že už je stejně asi jedno…)


Hrdinové se vydávají na záchranou/sebe­vražednou misi, aniž by měli tušení, co na ně Rochefort chystá (to jsme se dověděli v předchozí scéně, kde Rochefort nečekaně potkal svou třetí oběť – nějakého pánbíčkáře…). Samozřejmě se dostanou do nebezpečné situace, kde všichni bojují a bojují a Rochefort se je snaží „nenápadně“ zabít, ale „aby se neřeklo“, tak zachrání Athosovi život a zabije svého komplice (4.vražda)…


D´Artagnan se mezitím stihl od společnosti odtrhnout a šel na hrad jinou tajnou cestou, kde nám ukazuje své potápěčské, lezecké… no prostě pěkné opičí schopnosti (v budoucnu rozhodně více hazardní). Do cesty se mu připlete jeden strážný, a tak ho odklidí…jenže ne zrovna do nejvhodnější místnosti…aneb seznamte se se sestrou de Foix Lucii.


Ta ho zavede za generálem, který si krátí čas hraním šachů se svým věznitelem (obětí Rocheforta číslo 5). Toho svážou a čekají na návrat mušketýrů, ale jelikož to v to nevypadá, tak se musí D´Artagnan rozhodnou, zda generála zabít či ne. Naštěstí mušketýři zachrání situaci a generál přežije. Ovšem fakt, že chtěl D´Artagnan zabít generála, se moc nelíbil Lucii.


Následuje bojový únik z hradu na druhý břeh řeky, kde se musí všichni povozit na takové pěkné židličce. Jenže samozřejmě musí být dáma v nesnázích, a tak nám D´Artagnan ukazuje svou odhodlanost, nebojácnost a udržování dobré pohody i na kraji možné smrti…


Během úniku je generál postřelen, Athos děkuje Rochefortovi za záchranu života a ten pro změnu zastřelí svou 5.oběť. Pak se všichni vydají zpět do mušketýrské základny, kde má kapitán Treville upřímnou radost nad návratem svého „bratra“.Král s královnou velice děkují Rochefortovi a nabídnou mu místo po kardinálovi, který ho samozřejmě neodmítne (a je to v kaši úplně…). Na mušketýrské základně má D´Artagnan menší románeček s Lucií, jenže Constance všechno trošičku viděla a 2× nadšená z toho nebyla. A D´Artagnan taky ne. A díky tomu si to vše asi vyříkají – shrnutí = milují se, ale Constance se bojí o jejich společnou budoucnost a jaké by to mělo následky…A teď ta strašidelnější část. I když je kardinál po smrti, tak to neznamená, že nedá našim mušketýrům pokoj, speciálně Aramisovi a jeho tajemstvím, která kardinál prý všechna zná. Aspoň se konečně chlapci dozvěděli, jak to dopadlo s Adele a jak by to mohlo dopadnout s královnou a synem :(Odhalme další velké tajemství. Treville zná rodiče Porthose a nechce mu nic říci, a to se moc nelíbí generálovi. Čili čeká nás v příštím díle velké odhalení a následná nenávist Porthose ke kapitánovi?No a pěkně na závěr, copak všechno chystá ten uličník Rochefort??


Shrnutí:
  • Rochefort pouhých 5 zabitých kompliců a nepohodlných chudáků
  • 2 nový otcové…skoro
  • 1 výhrůžka ze záhrobí
  • opičák D´Artagnan
  • nová oběť Aramise – Marguerite (jen si vzpomeňte na její pohled, když si Aramis užíval pohled na svého synka)
  • několik zlomených srdíček
  • Dauphin – pokud to některá z vás zajímá, je šlechtický titul pro prvorozeného královského syna, tak se ten syn nejmenuje, tedy doufám…


Tož jak se Vám líbil start nové série? A co říkáte na všechny otevřené otázky? Máte nějaké teorie, jak by to mohlo pokračovat dál?

Fotografie a mnou přeložený obsah je ze stránek SpoilerTV a BBC.

Diskuze /3

jh666

Jsem spokojen, ale Capaldi přece jen chybí, doufal jsem, že alespoň v pilotu se objeví.

6.1.2015 | 13:00:49
Erichan

S tim jak jsem byla natesena me mozna trosku zklamal pomaly rozjezd, kazdopadne Athosuv cim dal tim vic projevujici se smysl pro humor a hajzlik Rochefort jsou zarukou kvalitni zabavy :-D

6.1.2015 | 13:16:03
lksvcr

Prostě geniální seriál a velice zábavný článek!!! Jinak Kardinál to asi ví o Aramisovi, ale nemá podle mě jediný důkaz, což by se dalo nějak ošmelit, jak to měl kardinál ve zvyku. Pak by mohla mít královna hodně velkej problém u krále, s tím by jí samozřejmě pomohl Rochefort a ona ho asi budde mít raději než mušketýri, protože Aramis se o ni nezajmá, aby jí tak chránil. Rochefort se pokusí zabít krále a pod hrozbou, že zabije královně syna, jí donutí, aby byla s ním, v tom tam vlítnou mušketýři a všechno a všechny zachrání :D A toto je moje teorie :)

6.1.2015 | 16:41:39
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Neloučíme se s vámi

Zůstaňte s námi i po konci

Zůstaňte s námi i po konci

Seriál The Musketeers se sice s námi po třech sezónách definitivně rozloučil, my se však ještě loučit nehodláme. I po konci pro vás připravujeme spoustu zajímavých článků, o které byste jakožto věrní fanoušci rozhodně neměli přijít!

Reklama

Trailer pro finálovou řadu

Thumbnail Play icon
Ohodnoťte seriál The Musketeers!

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás