The Musketeers (Tři Mušketýři) Rekapitulace epizody Spoils of War

Rekapitulace epizody Spoils of War

Rekapitulace epizody Spoils of War

První epizodu třetí řady již máme za sebou, takže si teď můžeme zrekapitulovat, co se v ní vlastně vše událo.

10 0
31.5.2016

Tento článek obsahuje shrnutí první epizody Spoils of War, tedy, pokud jste tento díl ještě neviděli, tak si rekapitulaci raději přečtěte až později.

Třetí série nám začíná rovnou na bojišti, kde se Francouzům zrovna dvakrát moc dobře nevede, no není divu, když je generálovo vedení tak mizerné! Naši tři mušketýři mu však brzy ukážou, jak se vyhrává, ale bohužel už jim nestačí ani poděkovat, když ho navštíví jeden z nových darebáků, strašlivý Grimaud, který ho připraví o pár prstíčků a později mu zlomí i vaz, proč se s něčím zdržovat, že? Rozhodně má však něco do sebe, záběr s kapucí na zaprášeném bojišti byl naprosto luxusní!


(Že mu to darebáctví ale pořádně kouká z očí, co?, foto: BBC)

Mezitím si Aramis otevřel menší „školku“ v nedalekém klášteře, kde se stará jako správný taťka o stádo dětiček, rozhodně to je milé a roztomilé. On sám je vůbec ten nejkrásnější mnich na světě, jemu prostě sluší vše! Poklidný život mu však končí, když do kláštera zavítá opět náš milý Grimaudek s ukradeným střelným prachem a municí z války na obchod se Španěly.

(Starostlivý „tatík“ Aramis, foto: BBC)

To v Paříži máme zase jiný problém. Ministr Treville tak trošku zápasí s naším dalším záporáčkem, guvernérem Feronem, i s jeho opičkami, Rudou gardou. Rozhodli se totiž, že jim patří celá Paříž, ve které dělají pořádný chaos, baví se zápasením s mladými kadety, což se samozřejmě nelíbí také Constance, která je má na starosti. Společně využijí momentu, kdy si Rudá garda užívá v koupelích, zapálí jim uniformy a rázem vidíme běhat v ulicích holé zadečky. Jejich samotný kapitán Marcheaux pak dostane nečekaně do čumáku od Trevilla, no dobře mu tak!

(Pánský striptýz v ulicích Paříže :D, foto: BBC)

Král Ludvík překvapuje vousy, konečně je z něho pořádný muž! Bohužel, asi jen na oko, jeho věnování se dauphinovi je sice pěkné, ale nejspíš už mu začíná z toho trošku hrabat. Které dítě by nemělo radost z poníka, ale přivést ho až do paláce? A co to válení se po zemi v zahradě? Královna Anna má vážně pevné nervy, obdiv. Samotný dauphin je opravdu roztomilý, ale ta paruka je tedy síla!

(Tatínek a „synáček“ si hrají, foto: BBC)

Když se vracíme opět do kláštera, Aramis se konečně setkává se svými přáteli, mušketýry, společně se snaží zachránit děti a překazit obchod. Všichni mají radost, že jsou pohromadě, jen Porthos dělá menší fórky, hold Aramis ho v jeho očích zradil. Vše je však odpuštěno, když společně zažijí další dobrodružství při únosu a zničení všech zbraní, které měl Grimaud na obchod, no, to jim asi jen tak neodpustí. Hlavní je, že Aramis zjistil, co mu chybělo a vrací se zpět s přáteli do Paříže, aby byl pro změnu zase sexy mušketýrem :)

(Stará dvojka jak se patří!, foto: BBC)

Návrat do Paříže je předvídatelný, D´Artagnan okamžitě letí přivítat svou manželku Constance, která se z jeho návratu samozřejmě velice těší a zbytek mušketýrů zase těší Trevilla, který je hnedka běží představit Feronovi, aby mu ukázal, že už není na něj sám. Ten si však s nimi moc hlavu neláme a na férovku pronáší, že Paříž je teď jeho a ať se mu raději nepletou do cesty! Hezké přivítání, ne?

(Konečně zase spolu!, foto: BBC)

Jaké jsou vaše pocity z epizody? Tak nějak tušíme, že to naši hrdinové nebudou mít vůbec jednoduché!

Diskuze /9

DamianaFrey

Aramis JE najsexi mních!!! To je proste fakt :) :)

31.5.2016 | 14:09:43
TerushQaH

opravdu úžasný díl, užila jsem si ho od začátku do konce.. :)

31.5.2016 | 14:56:57
merit

Dlhoočakávaný a „zahrievací“ diel som si užila, aj keď tej akcie bolo na mňa trochu veľa. Ale zachmúrený Athos na bojovom poli, Aramis so škôlkou, Porthosove vlasy a D´Artagnanova rozhodnosť, to za to čakanie stálo :). Kráľ má konečne niekoho do „partie“ a má sa s kým hrať, no a od Ferona očakávam kopu sarkazmu, pretože mi pripomína dr.Housa ( problém s nohou, barla, závislosť na utišujúcich prostriedkoch … ). Videla som však skrátenú verziu ( v strižni to mimochodom celkom odflákli ) a v článku spomínané stretnutie Constance s D´Artagnanom tam nebolo :( ( musím to hneď napraviť :) ).

31.5.2016 | 16:16:29
Semiramis2002

Nevíte, jestli to dávali někde na Primě nebo tak nějak? Nebo jen na BBC?

#5 Bobisudka
31.5.2016 | 16:46:52
Bobisudka

#4 Semiramis2002: Na Primě to ještě nedávali a asi ještě nějaký čas vysílat nebudou. Jakmile budeme cokoliv vědět, budeme informovat ;)

#6 Semiramis2002
webmaster
31.5.2016 | 16:50:14
Semiramis2002

#5 Bobisudka: Moc děkuji :-)

31.5.2016 | 16:53:03
václav91

Ahoj, mám dotaz, zda podobně jako u předešlých sérií budete dávat možnost stáhnout díl již s vloženými titulky :) Díky moc V.

#8 Luccy.1993
31.5.2016 | 21:38:31
Luccy.1993

#7 václav91: Tuto možnost edna nikdy neposkytovala a ani nikdy poskytovat nebude.

webmaster
31.5.2016 | 21:44:50
Arwenka

Jsem z toho trochu zklamaná. Je to už moc přitažené za vlasy a překombinované na zápletky. Uvidím dál jak se seriál vyvine.

1.6.2016 | 8:10:11
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Neloučíme se s vámi

Zůstaňte s námi i po konci

Zůstaňte s námi i po konci

Seriál The Musketeers se sice s námi po třech sezónách definitivně rozloučil, my se však ještě loučit nehodláme. I po konci pro vás připravujeme spoustu zajímavých článků, o které byste jakožto věrní fanoušci rozhodně neměli přijít!

Reklama

Trailer pro finálovou řadu

Thumbnail Play icon
Ohodnoťte seriál The Musketeers!

Momentka

Momentka

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás