The Musketeers (Tři Mušketýři) Rekapitulace epizody The Hunger

Rekapitulace epizody The Hunger

Rekapitulace epizody The Hunger

Za námi je další epizoda, tentokrát v pořadí druhá, která nesla název The Hunger. A vy si ji teď pojďte s námi znovu osvěžit opět v naší rekapitulaci.


11 0
17.6.2016

Tento článek obsahuje shrnutí druhé epizody The Hunger, tedy, pokud jste tento díl ještě neviděli, tak si rekapitulaci raději přečtěte až později.

Druhá epizoda nám začíná rovnou v ložnici našich mladých manželů, D´Artagnana, který ještě dospává nejspíše dost „žhavou“ noc s Constance, která už je však na nohou, připravená se opět postarat o svou posádku. I když je brzké ráno, v jedné ze čtvrtí Paříže začíná být rušno kvůli ztrátě několika pytlů obilí, vina samozřejmě padá na městské uprchlíky z války, ale rušno je také i na základně mušketýrů, kde Athos s Porthosem zkouší Aramise, zda během jeho pobytu v klášteře nezapomněl bojovat, odpověď je – nezapomněl!


(Aramis zvládá oba válečné hrdiny najednou velmi dobře!, foto: BBC)

Celkem brzy se dozvídáme, že za celou krádeží jídla pro obyvatele Paříže stojí „překvapivě“ opět náš guvernér Feron se svým věrným spojencem Grimaudem, za účelem vyždímat krále. Do partičky si tentokrát přizvali nafrněného vévodu Beauforta, který z toho není zrovna dvakrát nadšený a ještě více není nadšený ze sladkého Grimaudka, o kterém se velice pěkně vyjadřuje i v jeho přítomnosti, no, v tomto případě obdivujeme Grimaudovu trpělivost!

(Pohled vévody Beauforta na Grimauda mluví za vše!, foto: BBC)

Takové „menší“ nepřátelství nám vzniká i mezi D´Artagnanem a kapitánem Rudé gardy, Marcheuaxem, když D´Artagnan brání obviněné občany a hlavně svoji milovanou Constance, nad kterou se náš namyšlený kapitán velice povyšuje! Všichni již známe D´Artagnanovu horlivou povahu, takže není žádným překvapením, když se na nějaký čas přesune do věznice s ostatními občany, hold má na to talent :D

(D´Artagnan má žaláře ve velké oblibě!, foto: BBC)

Ostatní mušketýři se zatím pouští do pátrání za strůjcem celé krádeže, ale ani trošku jim to neulehčí samotný strůjce Feron se svými poskoky, kteří podstrkují prázdné pytle od obilí k uprchlíkům. A ani rázná uprchlice Sylvie, u které Athos objeví letáčky se symbolem vlastizrady, které má po svém otci Hubertovi, který bohužel podléhá zraněním v žaláři ve společnosti D´Artagnana a ostatních uprchlíků, pro které to zatím nevypadá moc dobře!

(Sylvie umí držet pistoli slušně, horší je už vystřelit…, foto: BBC)

Zatímco si náš zfetovaný guvernér Feron užívá euforii, díky svému léku na bolest, kterým rozhodně nešetří, Porthos objeví ukradené obilí v jednom z opuštěných skladů. To, že ho hlídají čtyři muži není pro naše „zvíře“ žádný problém a s přehledem je všechny poráží. To vše neunikne Grimaudovu bedlivému oku, který svůj hněv musí řešit klasicky aspoň jednou vraždou.

(Porthos využije k souboji vždy vše, co má po ruce!, foto: BBC)

Krádež je tedy vyřešena, zbývá ještě osvobodit přítele Sylvie, Leona, kterého zajala Rudá garda. Aramis zůstává venku se spoutanou Sylvií, aby ji ohlídal než zase provede nějakou hloupost. V této chvíli budeme dělat, že jsme jejich polibek raději ani neviděli :D, takže nějakým způsobem se Sylvii podaří od něj dostat pistoli i s klíčem a utíká pryč! Její přítel Leon se však ukáže být vojákem Rudé gardy, který byl jen nastrčen k uprchlíkům. To Sylvii samozřejmě naštve a hodlá po něm vystřelit, no, ehm, opět se jí to nepovede, tak to vyřídí bezprostřední Marcheaux.

(Tak přesně takto vypadá pan nafrněný :D, foto: BBC)

Ke konci se pak ještě dočkáme jednoho velmi smutného loučení Sylvie s jejím zesnulým otcem. Také navštívíme palác, kde máme opět našeho starostlivého tatínka krále, který tak nějak podivně oznamuje královně, že se vrátili všichni mušketýři zpět do Paříže. Že by mu opět něco docvaklo? Uvidíme další polibek Sylvie, tentokrát s Athosem, což už se nějak přežít i dá, konečně se chlapec aspoň usmívá :) A na úplný závěr první setkání mušketýrů s Grimaudem, zatím bez újmy na zdraví!

(Jak dlouho asi vydrží tento klidný stav?, foto: BBC)

Jak se vám tato epizoda líbila? A co říkáte na novou postavu, Sylvii?

Diskuze /2

merit

Super rekapitulácia :). Sylvia mi vadí oveľa menej, ako som čakala a Athosov malý úsmev ma nakoniec presvedčil, rada mu doprajem aj menej zničujúci vzťah, ako ten s Milady :).

17.6.2016 | 21:18:38
Barbra06

Mě teda více zaujala králova zmínka o Aramisovi :D a souhlas, ten polibek jsem taky radši neviděla! Že se nestydíš, takhle se nechat přelstít ženskou :D

23.6.2016 | 21:20:59
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Neloučíme se s vámi

Zůstaňte s námi i po konci

Zůstaňte s námi i po konci

Seriál The Musketeers se sice s námi po třech sezónách definitivně rozloučil, my se však ještě loučit nehodláme. I po konci pro vás připravujeme spoustu zajímavých článků, o které byste jakožto věrní fanoušci rozhodně neměli přijít!

Reklama

Trailer pro finálovou řadu

Thumbnail Play icon
Ohodnoťte seriál The Musketeers!

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás