The Musketeers (Tři Mušketýři) Rekapitulace epizody To Play The King

Rekapitulace epizody To Play The King

Rekapitulace epizody To Play The King

Pojďte si s námi zrekapitulovat pátou epizodu třetí řady, která nesla název To Play The King. Co vše se v ní odehrálo?


10 0
11.7.2016

Tento článek obsahuje shrnutí páté epizody To Play The King, tedy, pokud jste tento díl ještě neviděli, tak si rekapitulaci raději přečtěte až později.

Po ulicích Paříže běhají vězni, kterým se záhadným způsobem podařilo utéct ze Chatelet. Kdopak jim asi pomohl? Že by naše dvojka, Feron s Grimaudem? Bingo! Pomáhá jim samozřejmě i Marcheaux, který se snaží pouze na oko vězně pochytat, tedy pardon, tuto práci zastanou převážně gardisti a mušketýři, zatímco se samotný kapitán umí velmi dobře schovávat. Mohl by si přeci odnést ošklivé bebí, to by mohlo bolet :D


(Pečlivě schovaný Marcheaux!, foto: BBC)

Celý útěk je dobře naplánovaný, aby byla věznice prázdná, protože se pod ní ukrývá královská pokladna, kterou mají v plánu Grimaud s Feronem vykrást. Na pomoc si berou jednoho z vězňů, Jouberta, který sestavoval zámek tak, aby se do trezoru nikdo nedostal, a teď se sám o to pokouší! Podaří se mu vyrobit nový klíč, ale mušketýři stačí celou krádež včas překazit, i když Grimaud opět zmizí.

(Grimaud vydírá Jouberta, foto: BBC)

V paláci je také rušno, protože se připravuje narozeninová oslava pro malého dauphina, kterou král plánuje velkolepou, nic kolem ho nezajímá a Feron musí vše zaplatit :D Ten má z toho velkou radost, „potěší“ ho také návštěva holandského finančníka, od kterého si vzal půjčku královým jménem, překvapivě ji nesplácí. Hrozí, že bude vše prozrazeno, což by se mu momentálně moc nehodilo, takže finančníka umlčí po svém.

(Feron s Van Laarem, foto: BBC)

Z vězení se nedopatřením dostal na svobodu i jeden blázen, který si myslí, že je král. D’Artagnan se mu snaží pomoct, ale právě díky tomu proklouzne do paláce, kde se dostane až k samotné osamělé královně, která se s ním snaží hrát hru. Brzy to však prokoukne a hodlá ji zabít. Naštěstí tu jsou věrní mušketýři, kteří královnu vždy zachrání :)

(Blázen Borel prokoukl královnu, foto: BBC)

Pravý král si z celého incidentu nic nebere, zkrátka těžký nezájem :D Jestli to nebude tím pohledným záchranářem, Aramisem? Tady asi vážně něco víme… Jinak, Feron může být Borelovi vděčný za spálení dopisů o půjčce, taková náhodička, že si mezi všemi vybral zrovna tyto, tomu se říká sakra štěstí. To budou potřebovat i mušketýři, na které se už pořádně chystá nasupený Grimaud, jak slíbil!

(Král nevidím vůbec rád královnu ve společnosti Aramise, foto: BBC)

Co říkáte na chování krále ke královně? Zaslouží si to?

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Neloučíme se s vámi

Zůstaňte s námi i po konci

Zůstaňte s námi i po konci

Seriál The Musketeers se sice s námi po třech sezónách definitivně rozloučil, my se však ještě loučit nehodláme. I po konci pro vás připravujeme spoustu zajímavých článků, o které byste jakožto věrní fanoušci rozhodně neměli přijít!

Reklama

Trailer pro finálovou řadu

Thumbnail Play icon
Ohodnoťte seriál The Musketeers!

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás