The Musketeers (Tři Mušketýři) Rozhovor s Matthewem McNultym o natáčení

Rozhovor s Matthewem McNultym o natáčení

Rozhovor s Matthewem McNultym o natáčení

Představitel záporáka Luciena Grimauda se rozpovídal o hraní negativní postavy a zejména i o samotném natáčení seriálu. Rozhovor se netýkal děje třetí série jako takové, takže máme za to, že spoilerů se příliš obávat nemusíte.


10 0
14.6.2016

Server buzz.ie vyzpovídal britského herce Matthewa McNultyho, který v poslední třetí sérii ztvárňuje záporáka Luciena Grimauda. Server v úvodu poukázal na to, že Grimaud je pro McNultyho takovou první negativní postavou, neboť dosud hrál samé sympatičtější charaktery, ať již se jednalo o The Mill, Misfits, Jamaica Inn či Lark Rise to Candleford. V samotném rozhovoru, jehož překlad vám přinášíme, se pak McNulty rozpovídal o tom jaké to je hrát právě záporáka, ale také o svých schopnostech či nečekaných explozích…

Matthew McNulty jako Lucien Grimaud v seriálu The Musketeers. Foto: BBC


Jaké to bylo připojit se k poslední sérii?
Přidá to na požitku. Každý se chystal na finále a byl tam obrovský pocit vzrušení a očekávání. Vy také víte, že přicházíte do něčeho dobrého, kde se nemusíte o nic starat a můžete dát hodně důvěry v kaskadéry a v produkční tým, protože víte, že to co budete mít je celkem kvalitní. Myslím, že kluci [ústřední představitelé] byli připravení vyzkoušet něco nového a také si vychutnávali všechny ty poslední okamžiky s jejich postavami.

Jak byste popsal svou postavu Luciena Grimauda?
Temný, nenávistný. On je jako mocná bouře, která jen čeká na to udeřit. To převládá napříč celou sérií; on buduje a buduje a buduje a potom udeří. Vy nevíte, co ho pohání, což je to, co jej dělá tak nebezpečného. Byla radost ho hrát. Byl to docela šok být obsazen, protože jsem si nemyslel, že jsem typ na podobnou roli. Byl to pro mě opravdu kompliment, že někdo ve mně viděl dost na to, abych mohl být děsivým Grimaudem, protože v mé předchozí práci nebyl žádný důkaz o něčem takovém.

Grimaud (Matthew McNulty) chystající se k boji v jedné ze scén třetí série. Foto: BBC

Založil jste svou postavu na někom?
Neznám nikoho tak temného jako je Grimaud, takže jsem ho nemohl zasadit do mého reálného světa. Bral jsem tak pouze malé kousky z různých padouchů v televizi. Sledoval jsem znovu Scarface, abych si ho oživil.

K obsazení se připojil také Rupert Everett jako zkorumpovaný guvernér Feron. Jaké to bylo s ním pracovat?
Jedním z mnoha potěšení z práce na tomto seriálu bylo množství času, které jsem strávil s Rupertem, protože on prostě přinášel barevnost a zábavu do mé hluboké temné intenzity. Odlehčoval to. Bylo skvělé hrát to proti sobě – on se směje Grimaudovi, protože bere sebe tak vážně. Rupert si opravdu hraje, baví se, když natáčí své scény.

Grimaud (Matthew McNulty) společně s guvernérem Feronem (Rupert Everett) ve třetí sérii The Musketeers. Foto: BBC

Tato série je plná kaskadérských kousků. Měl jste nějakou nehodu?
Skoro jsem si popálil ruku v ohni. Měl jsem něco vyhodit do vzduchu. Neuvědomil jsem si, jak moc rozbuška vypálí – bylo to jako malá miniaturní bomba! Zapálil jsem to a ono to vyletělo. Doslova to vybouchlo v mé ruce. Má ruka byla popálená. Můj první souboj s meči byl celkem pozdě, takže v průběhu celého natáčení jsem žárlil na kluky (mušketýry). Sledoval jsem je, jak dělají choreografii a jenom jsem to chtěl dělat také. Když konečně došlo na můj první souboj, tak jsem to přehnal a druhý den mě všechno bolelo. Uvědomil jsem si, čím musí kluci procházet po celou sérii. Je to sportovní výkon. Člověk před nimi musí smeknout.

Působí tahle série brutálněji?
Bylo tam hodně případů, kdy jsem si při jejich natáčení pomyslel: „Tohle nevyjde. Mojí roli vystřihnou."

Jaké jsou vaše schopnosti v jízdě na koni?
Jezdil jsem hodně na konci kvůli Jamaica Inn, takže když jsem přišel do The Musketeers, tvářil jsem se trochu jako odborník přes koně, ale člověka to rychle přejde. Kůň vycítí jakoukoli nervozitu. Nikdy nevíte, co udělá, což přidává do toho rozrušení. Dokud hrajete, tak vám není dovoleno se bát, takže můžete být nebojácný, ale jakmile se ozve „střih“, tak cítíte, jak máte ze vší té nahromaděné úzkosti sevřené vnitřnosti.

Matthew McNulty při jedné ze scén, kterou musel v roli Grimauda strávit v koňském sedle. Foto: BBC

Nějaké incidenty v souvislosti s koňmi?
Natáčeli jsme jednu věc s explozí, a jakmile to koně viděli, tak věděli, že to přijde, takže byli ve stavu paniky a skákali. Kaskadéři to očividně milovali. Opravdu si užívali koně vzpínající se na zadních nohách, zatímco já jsem tam byl v rámci té skupiny jediný herec, který nepatřil mezi ty kaskadéry, a jediné, co jsem chtěl, bylo dostat se z toho koně okamžitě, jakmile jsme dotočili scénu. Byl jsem vyděšený.

Byly zde nějaké kaskadérské kousky, které jste odmítl udělat?
Ano, byly. Ten samý den, tam bylo natáčení dlouhého záběru na Grimauda a španělské jezdce na poměrně vysoké strži. Ta cesta byla opravdu úzká a oni měli pro jistotu připraveného dubléra. Klusem jsme k tomu jeli a zastavili a viděli, jak je to vysoké a já jsem jenom řekl: „Tohle nebudu riskovat!“. Bylo to na mě trochu moc ke zvládnutí a bylo to opravdu vysoko, takže jsem nechal dubléra udělat trochu práce ten den. Začínal se nudit!

Seriál je natáčený v České republice. Mohl jste ji hodně prozkoumat?
Jo, já jsem se opravdu ponořil do českého života a měl jsem i hodiny češtiny. Měl jsem spoustu a spoustu hodin ale je to tak těžký jazyk. Dostanete se na určitou úroveň, a pak jsem si tak nějak myslel, že už nemá smysl pokračovat někam dál.

Matthew McNulty během natáčení třetí série The Musketeers. Foto: BBC

Zaujala vás postava Grimauda? A co říkáte na McNultyho nadšení pro Českou republiku a češtinu? Znáte McNultyho i z nějaké jiné role?

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Neloučíme se s vámi

Zůstaňte s námi i po konci

Zůstaňte s námi i po konci

Seriál The Musketeers se sice s námi po třech sezónách definitivně rozloučil, my se však ještě loučit nehodláme. I po konci pro vás připravujeme spoustu zajímavých článků, o které byste jakožto věrní fanoušci rozhodně neměli přijít!

Reklama

Trailer pro finálovou řadu

Thumbnail Play icon
Ohodnoťte seriál The Musketeers!

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás