The Musketeers (Tři Mušketýři) Další královský bratr obsazen

Další královský bratr obsazen

Další královský bratr obsazen

Král Ludvík XIII. měl mnoho sourozenců, o kterých jsme doposud neslyšeli, ale to se ve třetí řadě změní. Aneb seznamte se s dalším královským bratrem, který snad bude více rozumnější.


10 0
24.11.2015

Nedávno jsme vás informovali o obsazení královy sestry, královny Henrietty Marie Bourbonské, kterou si zahraje Olivia Poulet. Dnes vám přinášíme dalšího člena královské rodinky, prince Gastona, kterého si zahraje Andre Flynn.

Něco málo o životě prince Gastona

Gaston se narodil 25.4.1608 jakožto páté dítě krále Jindřicha IV. a Marie Medicejské (starší než již zmíněná Henrietta, což podle výběru herců vůbec nepůsobí). Po smrti svého bratra Nicolase Henriho se stal následovníkem trůnu hned po Ludvíkovi XIII. Nebyl ovšem velkým kamarádem kardinála Richelieho a kul proti němu pikle. Bohužel neúspěšně. V roce 1642 s Cincq-Marsem bylo odhaleno jedno z jeho spiknutí za účelem zabití kardinála, a díky tomu byl v parlamentu zbaven práv na regentství Ludvíka XIV., kdyby Ludvík XIII. zemřel. Což se ovšem stalo (1943) a k překvapení všech byl v závěti krále jmenován regentem, čemuž se postavila v parlamentu královna Anna. Parlament ji vyhověl a jmenoval ji regentkou. Gaston se stal velitelem francouzských vojsk a bojoval se Španělskem. Po čase se přidal do šlechtického povstání „Frondy“. Jenže v době tohoto působení přecházel z jedné strany na druhou. To zjistil nástupce Richelieho, kardinál Mazarin (také se neměli zrovna v oblibě), a poslal ho do exilu na jeho zámek v Blois, kde i po čase umřel.

Co říkáte na bratříčka Gastona? A proč si myslíte, že zrovna ve třetí řadě se seznámíme s tolika příbuznými krále?

Diskuze /2

Kirké

Hmm, že bysme se dočkali „souboje“ o regenství? :D

redaktor
24.11.2015 | 17:48:42
Barbra06

No jo, další řada, další nelítostný záporák :D jsem zvědavá na mladíka, jako králův bratr tam asi pěkně zamíchá kartami! A hlavně jestli překoná záporácky nejsilnější postavu Roscheforta z druhé řady:)

25.11.2015 | 8:41:50
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Neloučíme se s vámi

Zůstaňte s námi i po konci

Zůstaňte s námi i po konci

Seriál The Musketeers se sice s námi po třech sezónách definitivně rozloučil, my se však ještě loučit nehodláme. I po konci pro vás připravujeme spoustu zajímavých článků, o které byste jakožto věrní fanoušci rozhodně neměli přijít!

Reklama

Trailer pro finálovou řadu

Thumbnail Play icon
Ohodnoťte seriál The Musketeers!

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás