The Musketeers (Tři Mušketýři) Jak to vše vlastně začalo...a skončí?

Jak to vše vlastně začalo...a skončí?

Jak to vše vlastně začalo...a skončí?

Premiéra třetí řady na BBC One se nám pomalu blíží a tak je na čase si připomenout, čím si The Musketeers vybojovali naši přízeň a jak to s finálovou řadou vlastně vypadá.
P.S. Jeden z představitelů mušketýrů se stal otcem.


14 0
24.4.2016

Na seriál The Musketeers začala BBC upozorňovat upoutávkami od Vánoc 2013 a samotnou premiéru měl v neděli 19.1.2014 ve 21:00 (britského času) na BBC One (je nutné poznamenat, že tento vysílací čas patří k seriálům od BBC k nejžádanějším) a nastartoval s velkou sledovaností, přes 9 milionů diváků. V následujících epizodách to šlo mírně dolů, ale průměrně na mušketýry koukalo 5–6 milionů diváků, což je opravdu krásné číslo! Na všechny upoutávky se můžete podívat v našem dřívějším článku.

V červnu téhož roku měli mušketýři premiéru v USA na BBC America, která si připravila své vlastní upoutávky. S herci bylo též vytvořeno několik rozhovorů, konkrétněji o lokacích v České republice a jak se správně kouká na ženy.


U nás se mušketýři dočkali premiéry též téhož roku, konkrétněji 10.9. na FilmBoxu Extra pod názvem Tři Mušketýři. Jenže tento kanál není dostupný úplně všem, čili bylo otázkou času, kdy se budou mušketýři vysílat na jiné dostupnější televizní stanici. Přání českých diváků bylo vyslyšeno a uskutečněno 29.6.2015, kdy je začala vysílat FTV Prima a hned obě dvě řady. Upoutávky byly vysílány s českým dabingem. Momentálně je vysílána repríza druhé řady každou noc z neděle na pondělí po půlnoci.

Thumbnail Play icon

Jelikož první řada slavila úspěchy, tak řada druhá na sebe nenechala dlouho čekat. Premiéru měla v pátek 2.1.2015 na BBC One a 17.1. na BBC America. Též vyšlo i DVD první řady, kde byla bonusová videa o tvorbě seriálu (u nás se toto DVD momentálně připravuje a mělo by vyjít na podzim). Mezi tyto videa patří rozhovory s mušketýry o vousech, o soustředění, o jízdě na koních a seznámení s vizuálními triky. Během vysílání druhé řady BBC zveřejňovala videa o tvorbě hudby pro druhou řadu, dále nás seznamovali s natáčením první epizody druhé řady a také páté a podobně.

Mušketýři si během první řady vybudovali silnou fanouškovskou základnu, která nelenila a vytvářela mnoho videí. Například videa o tom, proč milujeme jednotlivé postavy, nebo rekapitulaci řady první s vtipnými hláškami či nejdůležitějšími momenty.

Propagační plakát na druhou řadu, která se dočkala premiéry ještě dřív, než řada první. Foto: BBC

Třetí řada je poněkud nepochopitelná, minimálně pro mě. Nejprve jsme se dozvěděli, že seriálový tvůrce mušketýrů, Adrian Hodges, seriál opouští a místo něj nastupují jeho dva kolegové, kteří na seriálu již jako scénáristé pracovali. Jelikož oba hlavní padouši v předchozích řadách umřeli, tak bylo potřeba najít padouchy nové. Následovala zpráva, že herečka Maimie McCoy, představitelka Milady de Winter, je těhotná, čili se nezúčastnila kompletního natáčení, ale přeci jen se v nějaké té epizodě objeví. Natáčení opět probíhalo v lokacích naší zemičky, kdy nás po celou dobu natáčení producentka Jessica Pope zásobovala fotkami. V pátek 20. 11. padla poslední klapka třetí řady, kterou ve velkém tvůrci a herci komentovali ve stylu, že jim bude celá mušketýrská rodina chybět, a že to byly krásné 3 roky. Tím nasadili svým fanouškům brouka do hlavy. Je třetí řada opravdu poslední? Tuto otázku oficiálně potvrdila Jessica skoro po pěti měsících, konkrétněji 11. 4. A tu se dostáváme k hlavnímu zajímavému/udi­vujícímu faktu.

1. Oficiální potvrzení o poslední řadě přišlo v dobu, kdy předchozí dvě série byly již odvysílané (měli premiéru v lednu a běželi po dobu 10 týdnů, čili do konce března. Máme tu duben a nemáme ani trailer!)
2. Třetí řada je již momentálně vysílaná v Řecku, Turecku, Kanadě a dokonce je dostupná na Netflixu pro Latinskou Ameriku. Je ale dosti pravděpodobné, že epizody jsou zkrácené (jako tomu bylo u řad předchozích, kde pouze v UK běžely epizody celé).

Athos sdílí rozpoložení s fanoušky se situací ohledně třetí řady. To čekání je nekonečné. Foto: BBC

Aby seriál od BBC byl dříve vysílán v jiných zemích, než v té vlastní, kde ani nemá stanovené pevné datum premiéry, je opravdu nepochopitelné, minimálně pro mě. Také z toho máte pocit, že BBC o svůj seriál již tolik nestojí a „přehazuje si ho jako horký brambor“, se kterým nevědí, co si počít? Postprodukční práce na seriálu skončily na začátku března a ještě ten stejný měsíc měla třetí řada premiéru v Řecku. Sama Jessica Pope doufala, že se seriál v dubnu na BBC objeví. Na Twitteru padl dotaz, kdy se dočkáme traileru na třetí řadu od BBC, Jessica na to 17.4. odpověděla, že snad do třech týdnů (čili do 8.5.). Dále padl dotaz, kdy tedy bude premiéra? A odpověď? Na konci května.

Ale máme tu pro vás jednu velkou radostnou zprávu. Představitel Aramise, Santiago Cabrera, se stal otcem! Dnes tuto krásnou informaci zveřejnil na svém účtu na Instagramu, kde je vyfocený se svým dítětem (zda je to dívka nebo chlapec a jak se jmenuje, se nikde nepíše). Tímto novopečeným rodičům přejeme mnoho štěstí, zdraví a radostných okamžiků!

My Pride and Joy!

Fotka zveřejněná uživatelem Santiago Cabrera (@santiago__ca­brera), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2016–04–24T01:55:23+0­0:00“>Dub 23, 2016 v 6:55 PDT</time>


Čili jak to tedy celkově vypadá? Mnoho z vás již s největší pravděpodobností seriál viděli, což chápeme, ale my v redakci čekáme na uvedení seriálu na BBC. Proto vás tímto žádáme, abyste veškeré své připomínky/názory ohledně třetí řady psali pouze do diskuze ji určené - TU. My ostatní, co jsme seriál ještě neviděli, si počkáme do konce května, kdy snad již bude třetí řada vysílaná na BBC.

Co říkáte na situaci ohledně třetí série? Proč si myslíte, že to probíhá tak, jak to probíhá?

Diskuze /5

Morengies

One for all, f*ck them all!

24.4.2016 | 22:05:52
moňulkamusketers

no ty délky dílů jsou zvláštní :-( , jsou verze 45 min., 52 min. a tedka jsem viděla první díl asi byl už konečně celý, který měl 59 min. Proč jsou různé velikosti? Proč to zkracujou? V Anglii vysílají celé verze?

#3 Kirké
26.4.2016 | 21:43:59
Kirké

#2 moňulkamusketers: Jj, už se objevují i kompletní epizody, myslím že zatím jsou první tři :) U toho prvního dílu je to hodně výrazné, protože má fakt nějakých 58 minut, druhý a třetí „jen“ 55 minut, takže tam to seškrtání na třeba těch 52 minut není tak výrazné. A jinak jj, v Anglii jsou celé verze. A jinak ono je to hodně o odlišných vysílacích kulturách, na Američany a Kanaďany jsou ty epizody moc dlouhé. Nemyslím teď jakože na diváky, že by to nevydrželi ale jde o to, že tam bývají hodinové časové sloty a do těch potřebují kromě samotné epizody nacpat i určitý počet minut reklamy. Většina amerických seriálů mívá epizody nějakých 45 minut, výjimkou bývají jen kabelovky. Proč se v rámci mezinárodních práv prodávají obecně ty zkrácené verze epizod, tedy ty 52 minutové, to přesně nevím, asi je to nějaká licenční otázka anebo to tak chtěly ty státy. Je teda pravda, že netuším co přesně dávají v Řecku, ale Turci mají ty 52 minutové. To, že Kanaďani ty epizody ještě víc seškrtali bude taky právě o té reklamě.

Jinak tohle vysílání dřív jinde jak v Anglii je hodně nešťastné ale prý právě tento mezinárodní prodej práv k vysílání byl důležitou složkou rozpočtu 3. série, tohle je pak holt daň za to. Druhou sérii hodně financovala BBC America ale vzhledem k tomu, že třetí série by se měla vysílat v USA na Hula a ne na ní, tak je otázka jestli se vlastně teď nějak podíleli. Takže zas jako pokud je to i o tom, že mít třetí sérii, byť takhle, nebo jí nemít vůbec, tak, aspoň pro mě, je stávající situace lepší varianta, byť momentálně je tím třetí série poněkud poznamenaná.

#4 moňulkamusketers
redaktor
26.4.2016 | 22:08:40
moňulkamusketers

#3 Kirké: děkuju za vysvětlení :-), celé je to zmatené, ještě jsem neviděla, aby premiéra byla dřív jinde než v té zemi co jej vlastní :-(, proto asi nebude ani další serie, nechtějí dát peníze na 4 serii :-(

#5 Kirké
26.4.2016 | 22:17:52
Kirké

#4 moňulkamusketers: Nemyslím, že by absence peněz byla důvodem toho, že nebude 4 série. Nejspíš by je opět mohli sehnat prodejem práv. Pochopitelně já tvůrcům do hlavy nevidím, ale faktem je, že s herci byly od počátku uzavřeny smlouvy na tři roky, tj. na tři série. Je dost otázkou, jestli oni sami by třeba vůbec chtěli pokračovat. Navíc osobně mi přijde, že třetí série byla od počátku točená, resp. hlavně napsaná, jako série poslední, že to nebylo až třeba rozhodnutí v průběhu vlivem okolností nebo tak něco, byť je to jen moje domněnka, nic oficiálního.

redaktor
26.4.2016 | 23:40:08
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Neloučíme se s vámi

Zůstaňte s námi i po konci

Zůstaňte s námi i po konci

Seriál The Musketeers se sice s námi po třech sezónách definitivně rozloučil, my se však ještě loučit nehodláme. I po konci pro vás připravujeme spoustu zajímavých článků, o které byste jakožto věrní fanoušci rozhodně neměli přijít!

Reklama

Trailer pro finálovou řadu

Thumbnail Play icon
Ohodnoťte seriál The Musketeers!

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás