The Musketeers (Tři Mušketýři) Popis

The Musketeers

The Musketeers

Legendární román Alexandra Dumase se dočká svého dalšího převedení do televizního formátu. V deseti epizodách seriálu BBC zasazeného do 17. století znovu ožijí D'Artagnan (Luke Pasqualino – The Borgias), Athos (Tom Burke – The Hour), Aramis (Santiago Cabrera – Heroes, Dexter) a Portos (Howard Charles). V roli kardinála Richelieu uvidíme Petera Capaldiho (Doctor Who), Comte de Rocheforta si zahrál Marc Warren (Jonathan Strange & Mr Norrell) a v roli Milady de Winter se objeví Maimie McCoy (Personal Affairs). Seriál vzniká pod taktovkou Adriana Hodgese (Survivors, Primeval), Simona Allena a Simona Ashforda (EastEnders, Robin Hood).

Seriál nás zavede do 17. stolení a bude se odehrávat v Paříži, kde se nám představí Athos, Porthos, Aramis a D'Artagnan v boji za spravedlnost. Jedná se o hrdiny v pravém slova smyslu, můžete jim vždy věřit a vždy udělají správnou věc a to bez ohledu na vlastní riziku.

Stanice BBC si s myšlenkou seriálu o mušketýrech pohrávala již od roku 2007, kdy měl seriál vyplňovat pauzy mezi jednotlivými sériemi Doctora Who. Nakonec byl seriál oznámen až v roce 2012. Natáčení probíhalo po mnoha lokací v České republice. Původně se počítalo se zahájením vysílání v roce 2013, později došlo k přesunutí na leden 2014.


Za seriálem stojí Adrian Hodges (Survivors, Primeval), který po druhé sérii pozici zanechal scénáristům Simonu Allenovi a Simonu Ashfordovi, hlavním producentem seriálu je Colin Wratten (Inside Men, Waking the Dead). Hudbu pro seriál má na svědomí Murray Gold (Doctor Who) a režie se ujal Toby Haynes (Wallander, Doctor Who, Sherlock), Saul Metzstein, Richard Clark, Andy Hay a Farren Blackburn.

V seriálu se nám představí následující postavy:

Seriál odvysílal tři řady po deseti epizodách, třetí řada se stala tou poslední seriálu.

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
JaneyT

Historických seriálů se vždy obávám, aby mi nezkazily to kouzlo, co jsem četla či učila v dějinách. Nakonec jsem se do Mušketýrů rozhodla jít. Viděla jsem filmy i náš český divadelní muzikál. Každý je o něčem jiném, nebo spíše ten děj je trošku jiný. Ale obava ze seriálu byla zbytečná a já jsem za to strašně ráda. Nevěřila jsem, že i slza mi tu ukápne, ale ukápla. Sice v posledním díle třetí řady, ale ukápla. A Takový závěr byl dokonalý. Byl uzavřený, ale určitě by se i nějaké to pokračování dalo udělat. Ale jsem ráda, že pokračování není. Asi by to nebylo už ono, jako to bylo po celé ty tři řady. Super seriál. :)

6.2.2021 | 13:57:15
MsTess

Je ten seriál přitaený za vlasy? Ano. Jsou tam historické nejasnosti? Naprosto. Dá se porovnat s knižní předlohou? Moc ne. Ale stejně si tam sedlo všechno, co si v dobrém seriálu sednout má. Směsice hlavních hrdinů mě bavila a k tomu krása té naší malé zemičky :D.

10.9.2017 | 18:46:24
Mandelinka

Začala jsem sledovat tento seriál až tehdy, když na mnoha hradech a zámcích neustále říkali: „Zde se točili mušketýři“. Nedalo mi to a začala jsem sledovat. Po prvním dílů jsem se už těšil na další a postupně mne tento seriál tak dostal, že lepší verze snad už nikdy nebude. Obsazení herců perfektní. Jak pozitivní role tak i negativní. Lokace – všude jsem viděla naši zemi. A že někdo tvrdí, že nosí kožené obleky a je to moc „moderní“. Nevadí, o to je to lepší. Viděla jsem starší verze mušketyru, ale nikdy jsem z nich neměla tak dobrý pocit, jako po této verzi. The Musketeers je pro mne TOP seriál. Dokonce mne to motivuje přečíst knihu :D …

11.2.2017 | 17:39:29
Veronicas23

Nejlepší seriál :)

7.8.2016 | 8:55:51
Sasamol

Pre mňa rozhodne najlepší seriál, aký som kedy videla a najlepšie stvárnenie mušketierov s úžasnými hercami. (Athos!!) Dokonca som si kvôli seriálu kúpila aj knihu takže rozhodne odporúčam a rozhodne s mušketiermi nekončím, ani po poslednej sérii. Už teraz ich pozerám zase odznovu.

6.8.2016 | 17:08:58
Luuuu

Lokace, obsazení, herecké výkony, zápletky, … vše pro mě dokonalé :) .. Po zkouknutí i poslední třetí řady, nic neměním.

čestný člen redakce
8.7.2016 | 13:08:03
juris33

Je to fajn seriál, ačkoli mě trošku štve, že v každé sérii máme nového padoucha, já osobně bych si přál celou dobu kardinála.

4.7.2016 | 18:50:20
Paris1630

Nikdy mě mušketýři nezajímali. Před letními prázdninami jsem na Primě viděla ukázku na nejlepší seriál na světě: The musketeers BBC. Když jsem viděla herce, kostýmy a lokace, hned jsem věděla že to bude dobrý seriál. CHYBA! Nejlepší seriál. Když jsem se dozvěděla, že mají BoatCamp jen 20 km od nás, měla jsem co dělat abych nezačala ječet. Doufám, že seriál dostane ještě mnoho dalších řad. :)

7.12.2015 | 18:12:11
Moonshine

Skvělý seriál, kluci jsou na svou roli jako stvoření :)

11.10.2015 | 23:21:22
poula

Konečně seriál který nemá konkurenci.

5.10.2015 | 15:20:34

Neloučíme se s vámi

Zůstaňte s námi i po konci

Zůstaňte s námi i po konci

Seriál The Musketeers se sice s námi po třech sezónách definitivně rozloučil, my se však ještě loučit nehodláme. I po konci pro vás připravujeme spoustu zajímavých článků, o které byste jakožto věrní fanoušci rozhodně neměli přijít!

Trailer pro finálovou řadu

Thumbnail Play icon
Ohodnoťte seriál The Musketeers!

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás