The Newsroom
95/100 - 59×

The Newsroom

Inteligentní, aktuální a vtipný The Newsroom přibližuje zákulisí fiktivní zpravodajské televizní stanice. Soustřeďuje se na moderátora Willa McAvoye (Jeff Daniels), výkonnou producentku MacKenzie, kterou s Willem pojí společná minulost, a celý tým redakce neustále se honící za novou informací a jejím ověřením, aby mohli být na zpravodajství, které dělají, právem hrdí.

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | HBO | 60 minut
žánr
Drama, Komedie, Romantický
hrají
Jeff Daniels (Will McAvoy), Emily Mortimer (MacKenzie McHale), Sam Waterston (Charlie Skinner), Olivia Munn (Sloan Sabbith), Thomas Sadoski (Don Keefer), Alison Pill (Margaret Jordan), John Gallagher, Jr. (Jim Harper), Grace Gummer (Hallie Shea), Dev Patel (Neal Sampat), Marcia Gay Harden (Rebecca Halliday), David Harbour (Elliot Hirsch), Jane Fonda (Leona Lansing), Chris Messina (Reese Lansing), Adina Porter (Kendra James), Chris Chalk (Gary Cooper)

The Newsroom

Děj amerického seriálu The Newsroom se odehrává v redakci fiktivní televizní stanice ACN, se kterou můžete zavzpomínat na události od ropné skvrny v Mexickém zálivu, přes dopadení Usámy bin Ládina, až po zatím poslední prezidentské volby ve Státech. Samotné zprávy však nejsou hlavním centrem pozornosti seriálu, tím jsou spíše lidé, kteří je produkují a jejich snaha o čestnou novinařinu.

Představitel moderátora NewsNight Willa McAvoye, herec Jeff Daniels, si za ztvárnění hlavní role odnesl sošku Emmy. Samotný seriál se přes počáteční smíšené reakce dočkal pozitivních ohlasů a mnohých nominací na prestižní Zlaté Glóby, Emmy, SAG Awards, atd.


(Foto: HBO)

Oficiální synopse první řady

HBO uvádí devět zbrusu nových dílů nadšeně přijatého seriálu Aarona Sorkina. Inteligentní, aktuální, chytře provokativní a zábavné drama Newsroom nahlíží do zákulisí úspěšného zpravodajského pořadu fiktivní kabelové televize Atlantis Cable News (ACN). Zaměřuje se na život před i za kamerou, hlavními postavami jsou jízlivý moderátor (Jeff Daniels), výkonná produkční (Emily Mortimer), zaměstnanci redakce (John Gallagher, Jr., Alison Pill, Thomas Sadoski, Olivia Munn, Dev Patel a další), šéf zpravodajství (Sam Waterston) a generální ředitelka mateřské společnosti (Jane Fonda).

Thumbnail Play icon

Seriál byl roku 2014 ukončen po třech úspěšných sezónách na stanici HBO.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Lucifrid

Jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděla. Už jsem ho viděla ta čtyřikrát a rozhodně ne naposledy.

webmaster
7.8.2020 | 21:15:29
vla_mira

Skvělý seriál. Varování: Nutno zapnout mozek.

24.7.2018 | 0:38:57
Kvetinka

Perfektný seriál! Kadencia, humor, hodnoty, výkony… NAJLEPŠÍ!

26.11.2017 | 13:57:19
Lefty

Velmi dobrý seriál. Úvodní proslov na univerzitě skvělý!

22.7.2015 | 18:08:55
Monrougemerise

Miluju ho! :)

12.12.2014 | 20:15:42
miskaaa2008

dlhom som vahala nakoniec jeden z top serialov..

23.10.2014 | 0:06:23
1Bobesh1

Po třech epizodách přestávám sledovat, vůbec mě to nenadchlo ani nepřesvědčilo.

admin
20.7.2014 | 20:11:47
Samgar

Hodnotím po první řadě :-)

12.7.2014 | 15:15:04
Fenrir_X

Na začátku bych vůbec neřekl že dám tohle hodnocení ale po slednutí všech dílů mi to bylo jasné … Perfektní seriál =)

11.5.2014 | 14:08:51
TheDarkKnight

Aaron Sorkin za sebou má dlouhou kariéru úspěšných projektů (The social network, Moneyball), mezi které patří i seriály „Studio 60“ a „Studio sport“. Tentokrát se však rozhodl dát laťku ještě o trochu výš. Vytvořil totiž svět novinářů, kteří (přestože pracují pro vymyšlené zpravodajství i smyšlenou kabelovou televizi) připravují (většinou) zprávy o věcech, které se opravdu staly (zabití Usamy bin Ládina, volby, Tea party, postřelení kongresmanky). Teprve v Newsroomu prokázal Aaron Sorkin svůj talent. V první sérii deset a v druhé devět hodinových epizod odehrávajících se skoro v jedné místnosti (v druhé sérii se toto již trochu bohužel rozmělňuje, přesto se vše ale odehrává jen v několika málo místnostech, případně lokacích) dokázal vyplnit k prasknutí vtipem, napětí a hlavě brilantními dialogy, které dokáží člověka udržet na židli víc než kdejaký akční film. Dalším plusem Newsroomu je jistě vývoj hlavního hrdiny, Willa McAvoye, který se ze zprávaře bez názoru a politické příslušnosti dostal na toho nejlepšího novináře vůbec. Nenechal se odradit, šel do Tea party, do kongresmanů. Nezalekl se klesajícího ratingu, ani vyhrožování. Celou dobu šel jako Don Quijote cestou osvětové mise k civilizaci lidstva a po boku mu celou dobu stála Mackenzie McHale, jenž ho navedla na správnou cestu a připomněla mu, jak se dělají zprávy. Jsem si jistý, že kdyby zprávy vypadaly jako v Newsroomu, pouštěl bych si je místo seriálů každý den.

TheDarkKnight
20.12.2013 | 16:09:30
1

Nepřehlédněte

Co teď sledovat?

Co teď sledovat?

Pokud si po skončení The Newsroom zoufáte, na jaký seriál (podobného ražení) se teď dívat, mrkněte se do článku, obsahuje přes tucet tipů.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama