The Night Manager (Noční recepční)
92/100 - 94×

The Night Manager(Noční recepční)

Bývalý britský voják Jonathan Pine je naverbován do špionážní operace. Jeho úkolem je proniknout do vnitřního okruhu obchodníka se zbraněmi Richarda Onslowa Ropera. Seriál vznikl v koprodukci stanic BBC a AMC. V hlavních rolích hrají Hugh Laurie a Tom Hiddleston.

USA | 2016 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | BBC | 60 minut
žánr
Akční, Drama, Thriller
hrají
Tobias Menzies (Geoffrey Dromgoole)

Bude druhá řada?

Bude druhá řada?

Otázka, kterou si kladou všichni diváci, je částečně zodpovězena!

15 0
8.5.2017

Seriál The Night Manager je adaptací knihy Noční recepční od Johna le Carrého, přičemž první řada dějově obsáhla celou knihu. Takže co teď? Tvůrci stáli a stále stojí nad otázkou, jak se popasovat s případnou druhou řadou.

Tom Hiddleston a režisérka Susanne Bier na premiéře seriálu během Berlinale 2016. Foto: ATP


Režisérka seriálu, Susanne Bier, však v nedávném rozhovoru potvrdila, že se již na scénáři k druhé sérii pomalu pracuje:

Všichni bychom rádi udělali druhou sérii, ale rozhodně nechceme, aby druhá řada nestačila kvalitou řadě první. To by bylo opravdu špatné.

Na novém scénáři ovšem nepracuje scénarista první série, David Farr, který se ke své „absenci“ vyjádřil v rozhovoru tak­to:

Je zde velký nátlak, který ovšem nesdílím. Osobně se mi líbí skutečnost, kde příběh skončil. Ale to je pouze můj osobní názor. Co se týče postav, tak ty mají mnoho potenciálů jak pokračovat dál, a jsem si jistý, že někdo najde ten správný. Ale pro mě je to uzavřené. Prostě necítím, že bych další řadu udělal tak dobou, jako tu první. Ale rád bych opět pracoval s le Carrém, se kterým již hovořím o dalších projektech.

Producent seriálu, Simon Cornwell, který je shodou okolností synem le Carrého, se k druhé řadě staví pozitivně:

Už tu nemáme další knihu a ještě nikdy nebyl příběh od le Carrého rozšířen o další příběhy než ty, které jsou v knihách. Bude zajímavé to vyzkoušet.

Uvidíme ve druhé série tyto zásadní postavy z řady první? Foto: BBC

Představitel hlavní postavy Jonathana Pina, herec Tom Hiddleston, je toho názoru, že pokračování leží na bedrech le Carrého, ale nebránil by se v seriálu pokračovat:

Popravdě si myslím, že vše stojí na samotném le Carrém. Všichni jsme si vědomi, že je zde chuť v seriálu pokračovat, ale skutečně vše záleží na autorovi, tak jak by mělo, a pokud bude vidět cestu, která by pokračovala v původním konceptu. To je vše, co nyní vím.

K druhé řadě se vyjádřila i Olivia Colman, která si zahrála neohroženou těhotnou vyšetřovatelku Angelu Burrovou:

Musel byste být naprostý idiot, abyste tomu řekl ne. Myslím tím, že pokud nám zavolají, tak bychom všichni souhlasili. Ale nevím. Ještě jsem neslyšela, jakým směrem se to má vyvíjet. [odpověď na otázku, zda by jí nevadilo, pokud by byla hlavní postavou v následující řadě] – Asi bych s tím neměla problém, užila jsem si s nimi skvělý čas, je to skvělý příběh. Angela je úžasná postava.

O druhé řadě se toho vskutku moc neví. Zatím se na ní pouze pracuje a ani není jisté, jestli s požehnáním le Carrého či ne. Ale jelikož je hlavním producentem jeho syn, tak šance by tu být mohla.

A jaký máte názor vy na druhou řadu? Chtěli byste ji? A jakým směrem by se měla podle vás vydat? Zobrazit nám další/předchozí pátrání Angely nebo vojenský život Jonathana či jeho následný život? Nebo dokonce sledovat zrod Richarda Ropera? Pište do komentářů!

Diskuze /5

Majo23

Dufam, že bude, aj ked mám obavy, že aké to bude bez scenáristu, ktorý už nechce pokračovať.

8.5.2017 | 10:34:44
benjik

Já bych se toho vůbec nebál. Myslím, že druhá řada by mohla být více než dobrá.

8.5.2017 | 11:19:33
Revoemag

No to by musel být velmi podařený scénář, aby to mělo smysl.

8.5.2017 | 11:34:05
Golradir

Mě zklamala už první řada, takže mě to, že někdo uvažuje nad 2. sérii překvapilo :D

8.5.2017 | 11:46:44
gabrielaZlbc

Na jednu stranu bych strašně chtěla pokračování, neb jsem si první sérii užila, rychle mi utekla a po posledním díle byl strašný hlad. Na druhou stranu se toho trošku bojím. Rozhodně bych se nechtěla vracet do minulosti, retrospektivní příběhy mně vždycky trošku nebaví. Budoucnost – Angela byla těhotná – takže by tam byla s miminem, nevím zda bych kolem toho chtěla vidět příběh. A Jonathan dostan co chtěl, pomstil se, má holku. Důvod proč dělal co dělal je pasé. Možná bych to nechala tak, jak to je..

8.5.2017 | 13:05:51
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama