The Outsider
83/100 - 69×

The Outsider

Detektiv Ralph Anderson vyšetřuje vraždu jedenáctiletého chlapce, který je nalezen v lesích. Záhadné okolnosti přimějí Andersona, aby do vyšetřování zapojil i Holly Gibney se vzácnými schopnostmi, které by mohly pomoci vysvětlit i zdánlivě nevysvětlitel­né věci.

USA | 2020 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | HBO | 60 minut
žánr
Krimi, Mysteriózní, Thriller

Kdo je Holly Gibney?

Kdo je Holly Gibney?

Inteligentní, zvláštní, jedinečná. To jsou slova, kterými se dá popsat postava soukromé vyšetřovatelky Holly Gibney. Jak tato postava zapadá do Kingova světa?

7 0
25.1.2020

Stephen King je známý mimo jiné tím, že se jeho postavy často objevují ve více knihách. Obecně hodně jeho knih je nějakým způsobem propojeno, což je věc, kterou jeho čtenáři milují. V tomto článku se dozvíte, kde všude a za jakých okolností se můžete setkat s postavou Holly Gibney.

Holly v knihách

Hollyina povaha je hodně rozdílná od ostatních. Z knih víme, že Holly trpí obsedantně kompulzivní poruchou a dále určitými poruchami autistického spektra. Proto její chování může okolí považovat za podivné. Holly např. musí dodržovat určité denní stereotypy, jako jíst jídlo ve stejnou dobu, sedět vždy na stejném místě, do telefonu odříkat vždy stejnou uvítací frázi apod. Zároveň je ale bystrá a dokáže se dívat na problémy s trochu jiného úhlu než běžný člověk.

Postava Holly se prvně objevuje v knižní trilogii Pan Mercedes. Holly je sestřenicí ženy, jejíž Mercedes použil Brady Hartsfield k masové vraždě. Detektiv Bill Hodges potkává Holly na pohřbu příbuzné a za krátkou dobu se k němu Holly přidává ve vyšetřování případu mercedesového vraha. Sama Holly nakonec sehraje zásadní roli v zatčení Bradyho. Bill a Holly poté zakládají společnou detektivní kancelář Právo nálezce.

Holly v seriálu Mr. Mercedes. Foto: Audience Network

V knize Outsider se Holly objevuje v příběhu ve chvíli, když ji požádají o pomoc při vyšetřování případu brutální vraždy chlapce Frankieho Petersona. Všechny důkazy vedou k trenérovi Terrymu Maitlandovi. Policejní detektiv Ralph Anderson nechá Terryho zatknout, ale postupně zjišťuje, že má věrohodné alibi. Terry je nakonec zastřelen během převozu k soudu, takže se může zdát, že případ je uzavřen. Ale na povrch se dostávají další a další podivné informace a důkazy, takže se vyšetřovací tým kolem Ralpha rozhodne najmout Holly, aby jim pomohla s vyšetřováním právě kvůli svým neobvyklým schopnostem. Holly nabídku přijme a postupně společně začnou odhalovat pravdu o podivných vraždách.

Holly Gibney se stala tak oblíbenou postavou, že v roce 2020 chystá Stephen King vydat novou knihu If It Bleeds, kde bude Holly vystupovat jako hlavní postava.

Holly v seriálovém světě

Prvně byla Holly představena v seriálu Mr. Mercedes v roce 2017. Zde ji ztvárňuje herečka Justine Lupe, která se podobá knižní verzi Holly mnohem víc. Ať už chováním, ale i fyzicky, protože Holly je popisována spíše jako drobná a křehká žena.

Holly v seriálu The Outsider. Foto: HBO

V seriálu Outsider jsme se Holly dočkali ve třetím díle Dark Uncle, kde jsme mohli vidět, jak se přidává k týmu vyšetřovatelů. Holly je zde představena spíše jako jakási superžena se skoro nadpřirozenými schopnostmi. Ztvárňuje ji herečka Cynthia Erivo.

Diskuze /6

janeyfl

Je škoda, že Holly neztvárnila v seriálu Outsider herečka Justine Lupe…

překladatel
25.1.2020 | 14:48:08
j&t&t

ja som tak dúfala, že to bude tá istá herečka, čo hrá aj v Mr. Mercedes :D nevedela som si na jej novú verziu v Outsiderovi zvyknúť v tom treťom dieli.

25.1.2020 | 17:41:16
Magdalena888

mě se naopak moc líbila, tak nějak mi to na ní pasovala a seriál v každým případě OŽIVILA

25.1.2020 | 19:45:07
FraGyver

King by se na ní a tuhle tvorbu mohl hlavně už vykašlat. :D Spíš mám ale ten pocit, že jí brzo nějakou povídkou zařadí do světa Temný věže…

26.1.2020 | 23:42:45
janeyfl

Pry ma vyjit kniha od Kinga, ktera bude o Holly…

#6 KevSpa
překladatel
30.1.2020 | 8:12:41
KevSpa

#5 janeyfl: Ano, je to napsané v tomto článku.

webmaster
31.1.2020 | 22:26:40
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S01E10: Must/Can't

cz100%
DOKONČENO

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama