The Outsider
83/100 - 65×

The Outsider

Detektiv Ralph Anderson vyšetřuje vraždu jedenáctiletého chlapce, který je nalezen v lesích. Záhadné okolnosti přimějí Andersona, aby do vyšetřování zapojil i Holly Gibney se vzácnými schopnostmi, které by mohly pomoci vysvětlit i zdánlivě nevysvětlitel­né věci.

USA | 2020 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | HBO | 60 minut
žánr
Krimi, Mysteriózní, Thriller

Nezlobte, nebo si pro vás přijde el Cuco

Nezlobte, nebo si pro vás přijde el Cuco

Záhadná bytost el Cuco nepochází z hlavy Stephena Kinga. Jedná se o strašáka, který se vyskytuje ve folklóru španělsky mluvících zemí. Čeho se děti vlastně bojí?

13 0
18.2.2020

Článek může obsahovat spoilery z již odvysílaných dílů.

El Cuco (nebo též Coco, Coca, Cucuy) je mytický duch a příšera, kterou rodiče straší své neposlušné děti v Latinské Americe a Španělsku. Často dětem zpívají ukolébavky nebo říkají básničky o tom, že když je nebudou poslouchat, přijde si pro ně el Cuco, unese je a sní je. El Cuco může dítě ihned spolknout, nebo je může odnést někam, odkud už není návratu. Ale dělá to pouze neposlušným dětem. Ze střech pozoruje a hledá děti, které se chovají neslušně. Může splynout se stíny a pokračovat tak v pozorování.


Obraz Que Viene el Coco od španělského malíře Goyi. Foto: Volné dílo

El Cuco nemá konkrétní podobu. Nejčastěji se popisuje jako beztvará postava, a že je na ni hrozivý pohled. Původně byl Cuco drak nebo želva s dračí hlavou. V Mexiku popisují el Cuca jako příšeru s červenýma očima, která má schopnost se kdekoliv schovat. V Brazílii zase vypadá jako žena křížená s aligátorem. Zajímavostí je, že v Portugalsku el Cuco (nebo Coco) znamená vyřezávanou dýni se svíčkou uvnitř.

El Cuco v seriálu The Outsider. Foto: HBO

V knize a seriálu je el Cuco prezentován jako bytost, která na sebe může vzít podobu kohokoliv. Převezme dokonce i jeho otisky a DNA. Krmí se nejen dětmi, ale zůstává v blízkosti truchlících a krmí se jejich žalem. Během své transformace se může lidem zjevovat jen v duchovní rovině. Za jeho vraždy doposud pykali pouze lidé, kterým ukradl podobu. Ovšem nyní se vyšetřování stále více přibližuje k opravdovému vrahovi. Velký podíl na tom má i vyšetřovatelka Holly Gibney. A tak se el Cuco musí poprvé bát o svou existenci.

Diskuze /5

AurielTheAngel

Něco jako naše Polednice. Tou nás zase strašila babička.

19.2.2020 | 8:46:26
lesmen

kdyz jsem byl maly, mamka me strasila tim, ze si pro me prijde KOKO :) nic spanelskeho ovsem v krvi nemame, tak nevim…

#4 holdenger
24.2.2020 | 4:37:29
Hodooor

takže je to pravda, když jsem byl malý El Cuco číhal v noci u mě ve skříni, to jsem nevěděl že se tak jmenuje

25.2.2020 | 5:44:36
25.2.2020 | 15:59:34
lesmen

#4 holdenger: tak to uz jsem klidnej :)

5.3.2020 | 3:53:47
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S01E10: Must/Can't

cz100%
DOKONČENO

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama