The Returned (US) Byla Simonova smrt nehoda, nebo sebevražda?

Byla Simonova smrt nehoda, nebo sebevražda?

Byla Simonova smrt nehoda, nebo sebevražda?

Již zítra nás čeká pátá epizoda seriálu The Returned nazvaná Tony and Adam, tak si pojďme shrnout epizodu předchozí, podívat se na video shrnutí a probrat, co zatím víme.


0 0
6.4.2015

Je Peter Victorův vrah?
Čtvrtá epizoda začíná před 29 lety. Vidíme, jak malému Victorovi maminka četla pohádky o hodné víle, která se postará o ztraceného chlapce – za niž má evidentně nyní Julii. Pak ovšem tuhle rodinnou idylku překazí párek zlodějů, který nejprve zabije jeho matku a pak i malého Victora. Než Victor ovšem zemře, jeden ze zlodějů se mu snaží zachránit život a říká mu, jak si má v duchu něco zpívat, aby se nebál a kolega ho nenašel. Jeho kolega má ovšem odlišný názor a malého chlapce zastřelí.
Na konci epizody zjišťujeme, že oním zlodějem, který se ho snažil zachránit, je spasitel městečka Caldwellu Peter, ke kterému je Victor umístěn poté, co Nikki Julii vysvětlí, že si ho u sebe nemůže nechat, jelikož by to mohlo být považováno i za únos. V příští epizodě, zdá se, budeme svědky toho, jak Victor Petera konfrontuje. Což si netroufám říct, kam povede vzhledem k tomu, jak Victor věci řeší…

Osobně jsem si myslela, že Peter bude prvním navrátilcem, který se vrátil již před dlouhou dobou. Proto to všechno ohledně vracejících se mrtvých tak dobře nese… Ovšem po minulé epizodě dostala tahle moje teorie významnou trhlinu… A jsem zvědavá, jak se bude tato situace vyvíjet. Nicméně v seriálu se trochu ztrácím. Jak mohl Victor, který zemřel před 29 lety, způsobit před čtyřmi lety nehodu autobusu, při kterém zemřela Camille? Šlo o jeho ducha, nebo se vrátil znovu? Nebo je, jak jsem četla v jedné diskuzi, a čemuž už začínám sama věřit, jakýmsi poslem smrti? A pokud je poslem smrti, jakou katastrofu pro Caldwell chystá?


Simonova smrt možná nebyla nehoda a Tommy není takový, jak se zdá
Další významnou událostí je rozpad vztahu mezi Tommym a Rowan, kterému nenapomůže nikdo jiný, než Simon. Ovšem věci budou složitější.
1. Tommy má po celém domě umístěny kamery a bez Rowanina vědomí sleduje, co se tam děje. Takže je mimo jiné svědkem toho, jak si Rowan a Simon užívají chvilek pro dospělé.
2. Když Rowan Tommyho s touto skutečností konfrontuje a oznamuje mu, že se rozhodla odejít se Simonem, Tommy jí sděluje, že když Simon zemřel, neřekl jí celou pravdu. Simonova smrt prý nebyla nehoda. Náklaďák, který ho zabil, ho nesrazil. Simon pod něj skočil.

Tenhle zvrat mě osobně dost překvapil. Je pravda, že když jsme v epizodě o Simonově minulosti viděli, jak mu Rowan sděluje, že čeká dítě, byl z toho hodně vedle a říkala jsem si, že mi nepřipadá, že je vedle radostí. Spíš jako někdo, na koho se valí smršť událostí, kterou má problém zvládat, ale myslela jsem si, že je to jen moje zdání. Na druhou stranu ale vypadal ve svém životě tak šťastně, že by mě sebevražda ve svatební den dost překvapila. Otázkou ovšem zůstává, zda Tommy lhal, aby si Rowan udržel, nebo je to pravda a pak Simon není takový, jak se dělá.

Zabíjí Camille svou sestru Lenu?
A jednou z nejvýraznějších věcí čtvrté epizody je nepochybně to, že se Leně začalo objevovat zranění, na které zemřela při nehodě Camille. Zdá se, jako by Camille ze své sestry vysávala život. Pokud to tak ovšem je, musím se ptát: Proč tak nepůsobí na své blízké i ostatní navrátilci? Proč není nemocný nikdo další? Například Rowan nebo její dcera? Nebo to na Lenu působí takto proto, že svou sestru odmítá kvůli výčitkám svědomí přijmout?

Nicméně po zhlédnutí této epizody opět musím zanadávat na rádoby prožitky Camilliny rodiny. Opět mě dostala její matka. Nemůžu si pomoct, ale tý ženský nic nevěřím. Chápu, že nechce nikomu prozradit, že se její dcera vrátila z mrtvých (i když mě trochu zaráží, že ji nikdo nepoznal, když zemřela teprve před čtyřmi lety a chodí mezi Leniny a své bývalé přátele!), ale nyní neřeší jen svou dceru, která se vrátila z mrtvých, ale i svou druhou dceru, kterou to evidentně zabíjí. Pochopila bych, že jí bude chvíli trvat, než si připustí fakt, že jedno její dítě zabíjí druhé, ale tady nejsou žádné náznaky, že by jí to docházelo. Že by si to vůbec připouštěla. Už mě paní Winshipová trochu nebaví.

Připomeňte si ještě, co jsme viděli ve krátkém video shrnutí – na video budete přesměrováni po kliknutí na obrázek.

Foto: A&E

A vzpomínáte, jak se Simonova dcerka Chloe dozvěděla, že její otec žije? (Opět stačí kliknout na obrázek a můžete se podívat sami).

Foto: A&E

Co jste říkali čtvrté epizodě vy? Jak myslíte, že to dopadne s Rowan? Odejde se Simonem, nebo zůstane s Tommym? Byla Simonova smrt nehoda? Přežije Lena další epizodu? A pokud si bude muset Clara Winshipová vybrat, kterou ze svých dcer si podle vás vybere? Nestane se Peter další Victorovou obětí?

Diskuze /3

Moniicek127

Osobně se myslím, že matka Camille a Leny má nějaké tajemství, které nám bude časem odhaleno. Já z ní mám vždycky husí kůži :) Seriál mě nadchnul, jsem zvědavá, jak se bude dál vyvíjet a jaká tajemství nám odhalí.

6.4.2015 | 18:47:16
Moniicek127

Osobně se myslím, že matka Camille a Leny má nějaké tajemství, které nám bude časem odhaleno. Já z ní mám vždycky husí kůži :) Seriál mě nadchnul, jsem zvědavá, jak se bude dál vyvíjet a jaká tajemství nám odhalí.

6.4.2015 | 18:47:18
Majdalenka

Peter mě děsil už od začátku. Může bejt navrátilec, jeho kolega ho mohl taky zastřelit. Victor je tak roztomilej až mě děsí taky :D \\jestli je to posel smrti… kdo ví… A se Simonem si myslím, že v tom má pocit Tommy (ten chlap se mi nelíbí už z Arrow :D)

12.4.2015 | 15:03:17
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Titulky

Epizoda S01E10: Peter

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás překládají Danyssimo a Milenka

Nezapomeňte epizodu ohodnotit a podělit se o své postřehy a dojmy v diskuzi

Reklama

Z The Returned...

Z The Returned...

Galerie postav

Galerie postav