The Returned (US) Dostávají sérioví vrazi druhé šance?

Dostávají sérioví vrazi druhé šance?

Dostávají sérioví vrazi druhé šance?

První a druhá epizoda seriálu The Returned, remaku francouzského Les Revelants, jsou za námi a již dnes v noci nás čeká epizoda třetí nazvaná Julie. V prvních epizodách jsme se blíže podívali na osudy navrátilců Camille a Simona a jejich rodin.


1 0
23.3.2015

Camille zemřela před čtyřmi lety při nehodě autobusu, když jela spolu se svými spolužáky na školní výlet. Zanechala po sobě dvojče Lenu, matku a otce. Její sestra měla jet na výlet také, ale naštěstí pro ni i zbytek rodiny si vymyslela nemoc, aby mohla zůstat doma a přijít o panenství s chlapcem, kterého milovala i její sestra. Jelikož se jedná o dvojčata, která jsou do značné míry propojena, umírá Camille s vědomím toho, co její sestra právě dělá. Když se Camille vrátí, její sestra je dospělá a veškerý čas tráví vysedáváním s přáteli v hospůdce jejího otce.

Manželství jejích rodičů se rozpadlo, z otce je alkoholik a matka má nového přítele. Když se Camille objeví, jako první ji spatří její matka. Následně otec a ve finále i sestra. Když to tak vezmeme kolem a kolem, od nikoho z rodiny nevidíme skutečně výraznou reakci na návrat jejich mrtvé členky. Očekávala bych šok, hysterii, pláč, ale nejpohnutější reakce se dočkáme od Leny a ani to nestojí příliš za řeč.


(Foto: A&E)

Zato návrat Simona a jeho setkání se snoubenkou se přibližuje tomu, co bych já očekávala. Muzikant Simon zemřel před šesti lety po cestě na svou svatbu, kdy si měl brát svou těhotnou snoubenku Roman. Rowan se po jeho smrti, jak by se asi dalo čekat, složila a prošla si i obdobím „šílenství“, kdy si myslela, že Simona vidí. Nyní si má Rowan brát místního šéfa policie Tommyho. A právě, když si zkouší svůj svatební závoj, uvidí oknem Simona.

Vzhledem ke své historii si ovšem myslí, že se jedná o další výplod její fantazie a když se Simon snaží dostat dovnitř, hystericky na něj křičí, ať jde pryč. Když se ovšem následující den setkávají v knihovně, kde nyní Rowan pracuje, sice si stále myslí, že je Simon pouze výplodem její fantazie, ale už tomuto svému „bludu“ říká, že je jí to vlastně jedno. Nevadí jí, že se zbláznila a vyznává mu svou nehynoucí lásku. Simon se nevzmůže na slovo a když je vyruší příchozí děti, mizí a Rowan stále neví, že je Simon „skutečný“ a ona není pouze blázen.

(Foto: A&E)

Camille a Simon ovšem nejsou jedinými navrátilci, se kterými jsme se v prvních epizodách setkali.

Výraznou postavou, u které zatím netušíme co si myslet, je malý Victor. Osmiletý klučík, kterého doktorka Julie Hanová jednoho večera prostě najde na zastávce. Kluk nemluví, nikdo ho nehledá a jeho pohled mě občas děsí. Ze závěru druhé epizody se zdá, že se možná utopil a evidentně způsobil autonehodu, při které zemřela Camille, když si v zatáčce stoupl doprostřed silnice a autobus poté, co řidič strhl řízení, aby ho nesrazil, sjel ze srázu a všichni zemřeli.

Dalším navrátilcem je žena, o které zatím nevíme vůbec nic kromě toho, že se evidentně vrátila hodně dlouho po své smrti, protože její manžel je velmi starý a její návrat psychicky neunese a skáče z místní přehrady.

Seriálem se nejspíš ponese i kriminální zápletka. Městečko se potýkalo se sériovým vrahem, který ženy vždy pobodal do břicha a poté jim tam vyřezal jakési symboly. Pak byl léta klid a najednou dojde k dalšímu pokusu o vraždu. Místní servírka je pobodána v průchodu, ale jako zázrakem přežije. Dá se tedy předpokládat, že se vrátil i tento sériový vrah. Na konci druhé epizody navíc zjišťujeme, že jednou z jeho obětí byla i doktorka Hanová, která se nyní stará o Victora. Osobně sázím na Tonyho bratra Adama.

Začíná se nám to pěkně zamotávat. Osobně jsem původní seriál neviděla, takže jsem docela zvědavá, jak to bude pokračovat. Líbí se mi atmosféra seriálu a docela mi sedí i obsazení. Některým postavám to šílenství a vypjatost chvil věřím, ale v některých situacích jim to prostě nežeru. Reakce Camilliny rodiny mi prostě nepřišly úplně adekvátní. Zato Rowan jsem věřila úplně všechno. A jsem zvědavá, co přijde dál.

Moje osobní bláznivá teorie?
Když doktorku Julii Hanovou pobodali, byla těhotná – možná to ani sama ještě nevěděla. A Victor by mohl být její o něco starší, navrátivší se syn.

A jaké jsou vaše teorie vy, kdo jste neviděli francouzskou předlohu?

Diskuze /2

Aja69

Malého Viktora vidím spíše jako takového anděla smrti.

24.3.2015 | 8:39:58
Moniicek127

Super clanek :) Serial me nadchnul, jen to tempo by mohlo byt trosku vetsi. MeViktor taky desi a ta myslenka, ze by to molo byt nenarozene dite Julie je naprosto genialni.

24.3.2015 | 8:57:05
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Titulky

Epizoda S01E10: Peter

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás překládají Danyssimo a Milenka

Nezapomeňte epizodu ohodnotit a podělit se o své postřehy a dojmy v diskuzi

Reklama

Z The Returned...

Z The Returned...

Galerie postav

Galerie postav