The Returned (US) Mění zmrtvýchvstání vaši povahu?

Mění zmrtvýchvstání vaši povahu?

Mění zmrtvýchvstání vaši povahu?

Seriál The Returned vyvolává řadu otázek. Aktuálně jsme ve fázi, kdy vyvolává víc otázek, než odpovědí, přes které těžko říct, zda se někdy dostaneme. Je toho celá řada, nad čím uvažuju, čemu se snažím přijít na kloub a u čeho se mi to nedaří.

3 0
25.4.2015

Jedna z nejzásadnějších otázek, které si kladu, je to, jak smrt a návrat mezi živé ty lidi změnil.

Máme tu Victora – malého kluka, který si četl s maminkou pohádky a věřil na hodnou vílu, která se o něj postará, když to bude potřebovat. Pak umřel a po návratu se z něj vyklubal psychopat, co ženský vyřízne jazyk a dá ho sežrat kočce. Ano, vím, že nemám důkaz a tu vraždu snad nikdo ani neřešil, ale jsem přesvědčená, že v tom Victor jede…


Dále tu máme Camille – než umřela tak to taky byla v podstatě malá holka, jejíž největší starostí bylo to, že miluje Bena, o kterého má zájem i její sestra a navzájem si slibovaly, že se mezi ně kluk nepostaví. A pak zemřela a vrátila se. A sice nezabíjí lidi jako Victor, ale z Leny vysává život (což nejspíš nedělá úmyslně), ale je jí to úplně jedno a zatímco její sestra leží polomrtvá v nemocnici a pak se dokonce pohřešuje, ona tráví čas s Leninými přáteli po hospodách a líbá jejího bývalého.

Stejný případ je Helen – zatím v podstatě netušíme, kým byla, než zemřela, ale hned po návratu dohnala svého manžela k sebevraždě a nyní se chystá zničit celý Caldwell.

Zatím bych řekla, že něčím mezi je Simon. U něj se nedá jednoznačně říct, zda je hodný či zlý. Zda se snaží získat Rowan zpět proto, že ji skutečně miluje, či je pouze sobecký a nechce, aby ji měl někdo jiný…

Posledním navrátilcem, o kterém bych se chtěla zmínit, je Adam. Před smrtí masový vrah zabíjející ženy a pojídající jejich žaludky. Hned po svém návratu ublížil Lucy, takže by člověk řekl, že je to stále ten zlý Adam. Ale pak přišla Lena, které nejen, že neublížil, ale ještě jí pomohl a nechal ji žít… Takže si troufám spekulovat – že by byl přeci jen do jisté míry napraven?

Dlouho jsem si nad těmihle změnami v chování u navrátilců lámala hlavu a ne a ne to rozseknout, dokud jsem si nepřečetla komentář uživatelky Majdalenka.

Podle mého to bude tak, že kdo byl před smrtí dobrý, bude jako navrátilec špatný a opačně… Možná se pletu, jen můj názor…

Myslím, že na to kápla. Victor byl před smrtí malý nevinný klučina a teď je z něj ďábel, možná jakýsi anděl smrti. Camille a Helen se taky, zdá se, přidaly k temné straně síly, zatímco původně zlý Adam se přiblížil ke světlu…

Máte podobný názor, nebo si myslíte, že za změnami povah u navrátilců stojí něco jiného než to, že ten, kdo byl hodný, se vrací zlý a naopak?

Diskuze /3

Aja69

Ahoj , opět si to pěkně napsala. Můj názor na Viktora se změnil , už ho nevidím jako ,,anděla smrti , ale spíš jako normálního navrátilce , který ovšem může zhmotňovat osoby a které nejspíš umí ovládat . To se stalo na hřibově a i zvědavou sousedku nezabil on , ale někoho na ní poslal. Změna povah u navrátilců , je docela zajímavá úvaha. No , nechme se překvapit , co bude dál.

26.4.2015 | 9:41:23
Majdalenka

Já už přišla proč se furt tak futrujou… Já když mám hlad tak jsem taky zlá a vraždila bych :D

1.5.2015 | 18:42:15
Holldir

Nu po shlédnutí osmičky bych na to koukal asi jinak…Henry s nadpřirozenými schopnostmi a oblibou sledující utrpení jiných skoro by se dalo říct až libující si v tom a řehtající se tomu jak bylo vidět v posledním dílu. Sám pokýval na otázku zda je anděl kývnutím na znamení ne. A jako jediný (pravděpodobně) se objevil vícekrát. I tehdy stejný jako nyní. To mi přijde nadmíru jako daleko hlubší a temnější zápletka než tu autor zmínil. Hledal bych v tom něco víc.

Navíc Adama mohla napravit jen zamyšlení se nad sebou když zjistil, že ho matka a bratr zabili a pohřbili.

Další celkem zajímavý poznatek k Helen…její reakce na manžela byla velmi zajímavá a k zamyšlení. Bude v tom mít ještě velkou roli dle mě a určitě bych ji netipl jako navrátilce který jde zatopit město se zlými úmysly a s radostí.

Camile mi zatím jediná připadá v pohodě jen na konci dílu mě dosti znepokojila ta věta o jejím hladu uvnitř. To znělo docela…no každýho asi trkne jak to vypadá. Fakt, že jí nějak z míry nevyvedla sestra jenž utekla někam do pryč se dá pochopit. Vždyť je v pubertě a vše co se tam dělo je dneska k vidění naprosto běžně. Zcela běžné chování začínající puberty.

A nakonec Simon…zatím jediný u kterého člověk opravdu neví co si má myslet. Jeho starost o dceru je naprosto pochopitelná. Viděl jsem už lidi kteří utekli před narozeným dítětem a pak litovali. Vždyť to víme všichni někteří hold reagují podivně na nové situace života. Fakt, že ožil je více než znepokojující.

Zatím se, ale nikde neobjevil ani náznak hlavního děje a hlavního prohloubení a důvodu. A to jsem doufal, že se alespoň do konce první serie objeví…snad bude:)

2.5.2015 | 5:31:12
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Titulky

Epizoda S01E10: Peter

cz100%
DOKONČENO

Titulky pro vás překládají Danyssimo a Milenka

Nezapomeňte epizodu ohodnotit a podělit se o své postřehy a dojmy v diskuzi

Z The Returned...

Z The Returned...

Reklama

Galerie postav

Galerie postav

Reklama