The Shannara Chronicles (Letopisy rodu Shannara) Postřehy z epizody Breakline

Postřehy z epizody Breakline

Postřehy z epizody Breakline

V nejnovější epizodě se nám představili lovci elfů a Perk s Genewen. Amberle už konečně ví, kde se nachází Úkrytiště.


21 0
14.2.2016

Předem upozorňujeme, že v následujících postřezích nebudeme porovnávat seriál a knižní předlohu. Knihu však musíme několikrát zmínit, abychom pochopili jednotlivé souvislosti. Zároveň následující postřehy nečtěte, pokud jste ještě sedmý díl neviděli. Pokazili byste si tak zážitek ze sledování.

Perk a Genewen

V sedmém díle Breakline se nám představily dvě nové postavy – Perk a Genewen. Perk je mladý elfí průzkumník, který je členem Nebeských jezdců. Nebeští jezdci jsou elfové, kteří před dávnými lety, ještě za vlády Jerleho Shannary, opustili elfí národ a vydali se z neznámých důvodů pryč. Usídlili se na místě, kde hnízdili obrovští draví ptáci, které později nazvali Rochové. Toto jméno pochází z dávných dob, kde se pod jménem Roch označovali legendární ptáci, proto je nazvali právě Rochy.


Život mezi Rochy a elfy probíhal mírumilovně a po čase se elfové rozhodli ptáky ochočit. Díky tomu se na nich naučili létat a mohli je tak využívat i k boji. Obec, kde Rochy vychovávali, nazvali Horské hnízdo. V seriálu je však Horské hnízdo někde jinde, proto Perk a ostatní Nebeští jezdci pochází ze Staré slatiny, která je v knize daleko na Východě, kde zas pro změnu žijí skřeti. Nebeští jezdci se naprosto izolovali od ostatních elfů a dokonce krále z Arborlonu začali nazývat „králi pozemských elfů“. Dali tím najevo, že králové z Arborlonu nejsou jejich pány.

Nejzajímavější jsou však právě Rochové. Jednoho z nich jsme mohli vidět i v seriálu. Perkova společnice Genewen byla polapena lovci elfů, proto ji Perk chtěl zachránit a zároveň se chtěl pomstít lovcům za to, že mu uřízli ucho.

Lovci elfů

Zajímavou skupinou byli lidští lovci, kteří se živí lovem elfů. Konkrétně loví elfy kvůli jejich špičatým uším, které jim uříznou a prodají skřetům. Skřeti věří tomu, že elfí uši mají léčivé účinky, proto je tak moc chtějí. Otázkou zůstává, kde slyšeli, že elfí uši mají takové zázračné účinky.

Mezi lovci se nacházela Zora, stará přítelkyně Eretrie, která vedla místní skupinu lovců. Po záchraně Amberle se jí podařilo střelit Eretriu do břicha, díky čemuž ji zajala. Skupina lovců nyní míří dál do Divočiny, kde ji určitě brzy prodají.

Brooksova střední škola

I v tomto díle jsme se dočkali trosek ze starého světa. Tentokrát se jednalo o celou školu, která byla izolována od zbytku světa. Zajímavostí je, jak se škola jmenovala – Brooksova střední škola. Terry Brooks je autorem knižní předlohy a právě po něm byla celá škola pojmenována. Ve skutečnosti však Brooksova střední škola existuje. Nalezli bychom ji v USA v Alabamě.

Díky škole jsme se zároveň dozvěděli, kde se naši hrdinové nachází. Aktuálně jsou někde v okolí San Francisca, ne-li v jeho centru. Zjistili jsme to díky mapě, která byla ve škole vyvěšena. Hned vedle mapy se zároveň nacházel obrázek slavné katedrály, která podle novinového článku přežila zemětřesení. Právě tuto katedrálu Amberle hledá. V ní se má nacházet Krvavý oheň, do kterého Amberle musí vložit Jediné Semeno.

Druid se vrátil

Už v minulých postřezích jsme psali, že Allanon není mrtev. Nyní se to potvrdilo a my také víme, jak přežil. Díky svému kouzlu se přemístil zpátky na podstavec, který mu však nedokázal vrátit ztracenou sílu, protože byl Allanon velmi slabý. Musel ho tedy zachránit někdo jiný. Někdo tak mocný jako Druid Bremen.

Právě o Bremenovi jsme již několikrát psali a Allanon o něm i několikrát mluvil. Bremen byl mocným Druidem a podle knižní předlohy i nevlastním otcem Allanona. Bremen však před svou smrtí vyčaroval jakési kouzlo, které jej s Allanonem spojilo. Abychom moc neprozrazovali, Bremen se před svou smrtí spojil s Allanonovým tělem, díky čemuž mu dal velkou sílu. Právě díky tomu se Bremen zjevil Allanonovi a zachránil ho.

Bremen za tak krátkou chvíli prozradil skutečně hodně informací. Dozvěděli jsme se, že Allanon může odejít na onen svět pouze ve chvíli, až jeho přítomnost na světě nebude zapotřebí. Navíc mu ještě pověděl, že je na světě další mocný Druid, čímž myslel Bandona. O jeho velké moci a možnosti, že je žhavým kandidátem na Druida, jsme již psali v postřezích z páté epizody.

Rychlé postřehy

Kromě staré střední školy jsme se v seriálu dočkali i dalších pozůstatků lidské civilizace. Když Wil hledal Amberle a Eretriu, tak narazil na staré sloupy. Krom toho jsme ještě mohli vidět pár věcí ze starého světa v povozu, na kterém lovci převáželi poraněnou Eretriu. Na povozu jsme mohli vidět například staré venkovní židle či glóbus. Nesmíme zapomenout ani na staré hrací kostky, které Amberle našla ve škole.

Perk na konci epizody předal Wilovi píšťalku. Toto je velmi důležitý moment. Pokud budou Perka a Genewen někdy potřebovat, tak na píšťalku stačí zapískat a Genewen s Perkem pro ně přiletí.

Foto: MTV

Diskuze /7

Piere

tak já to pochopil tak, že židle, globus,… vyrabovali z tý školy :)

#2 joyeux
14.2.2016 | 15:20:44
joyeux

#1 Piere: To je možný, nikdo nevyvrací, že ty věci nenabrali v té škole. :)

webmaster
14.2.2016 | 15:38:28
frozen

Zabudli ste že tam bola aj elektrická gitatra

#6 Xavik
14.2.2016 | 16:17:59
Masinaka

„Skupina elfů nyní míří dál do Divočiny, kde ji určitě brzy prodají.“ nemá tam být „skupina lovců lidí“? Protože jaký elfové a koho by prodávali?

#5 Xavik
14.2.2016 | 16:27:46
Xavik

#4 Masinaka: Samozřejmě tím byli myšleni lovci. Díky, opraveno. :)

admin
14.2.2016 | 16:53:50
Xavik

#3 frozen: No to je započítáno do té školy, to bych tam pak musel vypisovat úplně všechno. :)

admin
14.2.2016 | 18:19:52
Mystrav

Je sice krásné jak vypadají efekty kouzel, ale souboje s meči vypadají otřesně, nevyhráli snad elfové válku mezi rasami. Tihle elfové nepoužívají magii, nepoužívají štíty a mají lehká brnění, v souboji používají jeden jednoruční meč, tudíž jsem si říkal jak dobří musí být šermíři, musím říct, že mi jako děti jsme měli lepší souboje s klacky, než ti v těchhle scénách. Všechny souboje prohrávají.

16.2.2016 | 14:59:47
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Druhá řada

Druhá řada seriálu The Shannara Chronicles:

  • začne na podzim roku 2017
  • se už nebude vysílat na MTV, ale na Spike TV

Reklama

Nepřehlédněte

Postřehy z epizody Ellcrys

Postřehy z epizody Ellcrys

Finále první řady zodpovědělo spoustu otázek, ale zároveň vyvolalo několik zcela nových. Nakonec to vypadá, že démoni nebudou jediným velkým nebezpečím, které se valí na Čtyřzemí.

Nejoblíbenější postavy

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás