The Shannara Chronicles (Letopisy rodu Shannara) Postřehy z epizody Changeling

Postřehy z epizody Changeling

Postřehy z epizody Changeling

Ve čtvrté epizodě jsme se dočkali Měnivce, který v elfím paláci způsobil spoustu problémů. Zároveň jsme se dozvěděli, kde se možná nachází tajemné Úkrytiště.


26 0
24.1.2016

Předem upozorňujeme, že v následujících postřezích nebudeme porovnávat seriál a knižní předlohu. Knihu však musíme několikrát zmínit, abychom pochopili jednotlivé souvislosti. Zároveň následující postřehy nečtěte, pokud jste ještě čtvrtý díl neviděli. Pokazili byste si tak zážitek ze sledování.

Zkouška Ellcrys

Amberle musela prokázat, že je schopna zvládnout své poslání, proto vstoupila do čarostromu Ellcrys, kde musela bojovat se svými nejbližšími. Jako první se jí zjevil Lorin, její bývalý přítel, který ji nade vše miloval, jenže ona jeho lásku neopětovala. Jako druhý se objevil Wil, který si už nebral žádné servítky a napadl Amberle.


Právě přelud Lorina ukázal, koho Amberle miluje – nebo alespoň ke komu chová nějaké city. Tím vyvoleným je právě Wil, mladý půlelf, kterého teprve před pár dny poznala. Je to snad předzvěst jejich budoucího vztahu?

Když Amberle porazila přelud Wila, tak jí Ellcrys ukázal Úkrytiště, kde se nachází Krvavý oheň. Amberle tak měla vizi, ve které však viděla opravdu pramálo. I přesto jí však Ellcrys odhalil čtyři podstatné věci. Jako první Amberle viděla okno katedrály, na kterém byl zvláštní symbol. Následně se dočkala několika prostřihů na Dagda Mora, který se do Úkrytiště pravděpodobně také dostane, a poté uviděla Wila a Eretriu. Když spatřila tyto dva, tak jí bylo jasné, že jí na cestě do Úkrytiště budou dělat společníky.

Celá scéna s Ellcrys však odhalila ještě něco. Ellcrys jí nemohl prozradit o Úkrytišti více, protože více ani neví. Už v knižní předloze je jasně řečeno, že Ellcrys je velmi starý a mnoho si již nepamatuje. To se pojí především s Úkrytištěm – ví sice, jak se místo jmenuje, ale nepamatuje si, kde se nachází. Proto to Amberle ani neprozradil.

Měnivec

Hlavním padouchem této epizody byl bezesporu Měnivec, který ukázal, co všechno umí. Nejenom, že se měnil z jedné postavy na druhou, ale dokonce zabil i královského zahradníka Wenta a dvakrát se pokusil zabít Amberle (jednou to málem schytala Catania). Měnivce by se jim nikdy nepodařilo odhalit, kdyby se na scéně neobjevily Bandonovy neobvyklé schopnosti, díky kterým vidí smrt lidí.

Po zjištění, že za vším stojí Měnivec, vymyslel Allanon plán, který v podstatě nevyšel. O Měnivce se však nakonec postaral samotný Allanon, který následně rozhodl o tom, že má být Měnivec spálen a jeho popel má být uzavřen do speciální urny. Jak ale ukázala poslední scéna, Měnivec nezemřel, tudíž se bude v paláci opět skrývat. Zde se ani nemůžeme obrátit na knižní předlohu, kde o jeho schopnostech rychlé regenerace není nic napsáno.

Bandonovy vize

Schopnosti tohoto mladého elfa jsme již nakousli. Když se Bandona někdo dotkne, tak vidí jeho smrt. To je sice nebezpečný dar, ale zároveň je to i mocný dar. Allanon se tak rozhodl, že se o elfa postará a pravděpodobně ho naučí, jak má svou moc ovládat.

U Bandonových schopností je však důležité, že se jeho vize nemusí splnit, když do nich sám zasáhne. Takto se mu například podařilo zachránit Catanii, kterou málem usmrtil Měnivec (převtělený za Eretriu). Otázkou však zůstává, jak to dopadne s Eretriou a Amberle, u kterých taktéž viděl jejich smrt.

Úkrytiště

Až ve čtvrtém díle jsme se dočkali nějakých nových informací o Úkrytišti. V Druidské encyklopedii byla o Úkrytišti jen jedna zmínka a to ta, že ve starém světě leželo za hranicemi Divočiny. Důležité je si uvědomit, že současný svět je naprosto jiný než starý svět. Proto žádná z postav netuší, kde by se Úkrytiště mělo nalézat.

Existují však elfové, kteří by o Úkrytišti či Divočině mohli něco vědět. Jedním z nich je i Rin Katsin, který slovo Divočina již jednou zmínil a to v příběhu, který povídal Anderovi a jeho bratrům. Rin Katsin se nalézá ve Veverčím háji, který leží kousek na jihozápad od Arborlonu, kam ostatně Wil a Amberle cestují.

Rychlé postřehy

Měnivec se tentokrát opět proměnil na tři odlišné lidi. Nejprve se proměnil na člena Černé hlídky, poté se přeměnil na Eretrii a následně na Wila.

Rin Katsin je postava, která byla vymyšlena čistě pro potřeby seriálu. Jeho jméno je však zajímavé, protože se skládá ze dvou jmen elfích stopařů (Rin a Katsin), kteří v knižní předloze (společně s dalšími pěti stopaři, včetně Crispina) doprovázeli Wila a Amberle do Veverčího háje.

Allanon zmínil druida Bremena, který byl podle jeho slov prorokem. Zajímavostí je, že Bremen byl sice druidem, prorokem a Allanonovým učitelem, ale také to byl jeho nevlastní otec.

Foto: MTV

Diskuze /6

misa1471

:) :D :D :)

24.1.2016 | 18:21:16
rturacek

krasne rychle stručne :)

24.1.2016 | 19:43:20
Arlaine139

Trochu off-topic (pardon): Je tu někdo, kdo by mi uměl poradit, která kniha přesně tohle je? Nebo popř. od jaké knihy to začít číst nějak posloupně? Google jsem zkoušela, ale moc moudrá z toho nejsem :D

26.1.2016 | 9:23:08
Ventrue

Tohle je kniha Shannarovy magické elfíny, druhá část trilogie. První díl, Shannarův meč ještě nemám dočtený, ale zatím jsem ho k pochopení souvislostí ze seriálu nepotřebovala.

26.1.2016 | 13:17:47
Hefoo

Paradne naposane.

26.1.2016 | 19:30:19
Hefoo

napisane* ospravedlňujem sa za preklep.

26.1.2016 | 19:30:46
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S02E02: Wraith

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @joyeux a @Xavik

Překlad sedí na verze The Shannara Chronicles:

  • … S02E02 HDTV x264-SVA
  • … S02E02 720p HDTV x264-AVS
  • … S02E02 iNTERNAL 720p BAMBOOZLE
  • … S02E02 1080p WEB x264-TBS
  • … S02E02 WEBRip x264-RARBG
  • … S02E02 720p AMZN WEB-DL ViSUM
  • … S02E02 1080p AMZN WEB-DL ViSUM

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte tento díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nepřehlédněte

Postřehy z epizody Druid

Postřehy z epizody Druid

I během nové série pro vás budeme sepisovat postřehy z nejnovějších epizod. První díl byl věnován především povstání nového zla. Ale skutečně se jedná o nové?

Nejlepší epizody druhé série

Sezóna 2

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás