The Shannara Chronicles (Letopisy rodu Shannara) Postřehy z epizody Druid

Postřehy z epizody Druid

Postřehy z epizody Druid

I během nové série pro vás budeme sepisovat postřehy z nejnovějších epizod. První díl byl věnován především povstání nového zla. Ale skutečně se jedná o nové?

21 0
15.10.2017

Zasazení děje

První série volně mapovala děj z knihy Shannarovy magické elfeíny. Druhá série se už žádné konkrétní knihy nedrží, to však ale neznamená, že se v ní neobjevují postavy či dějové linky z knih. Dějově se tedy druhá série odehrává mezi knihami Shannarovy magické elfeíny a Shannarova píseň přání. Netušíme však, co se mezi těmito knihami dělo.

Od poslední scény z první série uběhl rok, Eretria začala žít v troskách San Francisca s novými lidmi. Wil věrně následoval své knižní já a stal se léčitelem ve Storlocku, kde žijí pouze skřeti. Ander se chopil vlády, ale je nucen se vypořádávat s prvními odpůrci. Allanon, tentokrát na vlastní pěst, pronásleduje zlo, aby ho porazil.


Název dílu

Po odhalení názvu první epizody si mohl každý myslet, že odkazuje na Allanona. Tak to však není, hlavním druidem první epizody byl Černý mág, kterého se Bandon snaží vzkřísit. Allanon a Černý mág však nebyli jedinými druidy, o kterých epizoda byla. Nesmíme totiž zapomenout na Coglina, jenž je také druidem.

Coglin

U Coglina se ještě na chvíli zdržíme. Poprvé se tato postava objevila v knize Shannarova píseň přání, kde jsme pořádně ani nevěděli, co je zač. Zpočátku to vypadalo, že je jakýmsi šíleným vědcem, ale v následném pokračování se ukázalo, že se jedná o mocného druida, který si jen v období knihy Shannarova píseň přání procházel krušným obdobím.

V knihách je navíc velmi starý a stará se o mladou dívku jménem Kimber Boh. Tvůrci se inspirovali právě tímto knižním příběhem, když na místo mladé dívky dosadili Eretriu. Pokud si ho ještě užijeme v dalších epizodách, tak se snad dočkáme i některých z jeho triků.

Mareth

Za zmínku stojí ještě jedna postava, a to konkrétně Mareth, která má svůj původ taktéž v knihách, konkrétně v díle Shannarův první král. Ta sice není druidka, ale oplývá nesmírně silnými schopnostmi. Část z nich jsme mohli vidět už v prvním díle, kde se dokázala vyléčit a vytvořila iluzi. Kromě toho umí poměrně dobře bojovat. Mareth bude rozhodně největší záhadou druhé série, protože její chtíč pro odhalení svého otce ji dovede na místo, které nebude čekat. Je jejím otcem opravdu Allanon, nebo si to Mareth jen nalhává?

Karmínovci

Vojenská skupina vedená generálem Rigou představuje velké nebezpečí. S tímto uskupením se v knihách můžete setkat až mnoho let po událostech knihy Shannarovy magické elfeíny. Navíc se v knihách jedná o lidskou jednotku, nikoliv elfí. Poslání jí však zůstalo stejné.

Černý mág

Kniha Shannarovy magické elfeíny je jednou z mála knih, která se z této knižní série nezabývá bojem mezi Shannarou a Černým mágem, proto bylo jen otázkou času, kdy se Černého mága dočkáme i v seriálu. Černý mág je velmi mocný druid, který byl již několikrát poražen. Před Wilem ho porazili jak Jerle Shannara, tak i Shea Ohmsford. Černý mág se však dokázal vždy vrátit, protože nebyl nikdy definitivně poražen. Bude to tak i v seriálu?

V prvním díle zároveň padlo, že ti, kteří vzkřísí Černého mága, se stanou sžíravými přízraky. V knihách se jedná o skupinu lidí, kteří věrně následují svého temného pána. Původně se však nejednalo o jeho nejbližší okruh, před nimi totiž ještě bývali přisluhovači známí jako lebkonoši.

Rychlé postřehy

V prvním díle jsme se dočkali opět několika pozůstatků z našeho světa. Na začátku se například objevilo několik rezavých a zarostlých lodí. Uvnitř jedné z nich našla Eretria součástku pro Coglina.

Když Eretria utíkala před trolly, tak jsme se dočkali nádherného pohledu na zašlý Golden Gate Bridge ze San Francisca.

Nesmíme zapomenou ani na samotné San Francisco, ve kterém Eretria celý rok žila.

Kdyby Eretria nezmínila, že Coglin je druid, tak jste si toho sami mohli všimnout. Schválně se podívejte na značení na jeho krku, které je velmi podobné tomu, které má Allanon.

Foto: Spike

Diskuze /4

Eyefinithy

když jsem na to koukal, nechápu jak mi mohlo úplně uniknout, že Coglin je Druid. Ještě že tu máme ty postřehy :)

#2 skot11
15.10.2017 | 21:54:41
skot11

#1 Eyefinithy: Nejak jsem to asi taky preslechl, ale prave jeho znacky na krku zaujaly a musel jsem se jit sem presvedcit.

15.10.2017 | 22:50:42
Fojtik

Kdo četl knihy ví :) Akorát ačkoli je představitel Cogline na pohled sympaťák, neodpovídá vůbec popisu knihy. Leda že by se stalo něco, co z něj do děje knihy Shannarova píseň přání udělá onoho vychrtlého a zkřiveného dědečka o hůlce xD Ono se ale vlastně v tomto seriálu není čemu divit, když z pána zbraní udělali černocha xD

#4 FValek
17.10.2017 | 13:28:51
FValek

#3 Fojtik: Musí to udělat rasově vyvážené pro diváky. :P :D

Do přečtení tohoto článku jsem nepochyboval, že Mareth je dcera Allanona, ale po tomhle postřehu si tak jistý nejsem. Možná to bude téma pro další sérii. :D Přidá se (možná) dcera Temného mága k otci nebo bude hodná? :D Uvidíme, knihy jsem nečetl, tak nevím. :)

17.10.2017 | 22:51:03
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

Postřehy z epizod Wilderun a Blood

Postřehy z epizod Wilderun a Blood

Finální bitva mezi Shannarou a Černým mágem je u konce. Pojďte si přečíst menší rozbor posledních dvou dílů druhé série.

Reklama

Nejlepší epizody druhé série

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás