The Shannara Chronicles (Letopisy rodu Shannara) Postřehy z epizody Dweller

Postřehy z epizody Dweller

Postřehy z epizody Dweller

Zatímco naši hrdinové hledali Shannarův meč, tak Bandon přesvědčoval Flicka, že i jeho cesta má smysl. Podívejte se, co všechno vám možná uniklo v nejnovějším díle.

11 0
6.11.2017

Název dílu

Po delší době jsme se dočkali další epizody, která byla pojmenovaná po nějaké stvůře. Tentokrát jí byl pavouk s chapadly, který je známý jako hnízdil. Jedná se o jednu z mnoha stvůr, které vznikly po Velkých válkách kvůli radiaci. Nejenom, že tento pavouk má skutečně velké rozměry, ale zároveň se zkřížil s jiným živočichem.

Zajímavostí je, že se žádná taková nestvůra nenachází v knižní předloze. Velmi podobní jí jsou mutenové, kteří jsou taktéž obřími pavouky. Nemají však žádná chapadla, protože jejich kůže obsahuje kovové součásti, díky kterým jsou nebezpeční a zároveň i velmi jedovatí.


Kde je pravé zlo?

Bandon nám v tomto díle ukázal, že strana Černého mága nemusí být tak špatná, jak se zdá. Ukázal to především Flickovi, kterého zavedl k dobré rodině, z níž se však vyklubali velcí odpůrci magie. Navíc byli takoví odpůrci, že by kvůli magii zabili i dítě.

Tato dějová linie si zahrává s morálním chováním, kdy divák automaticky chápe rozdíl mezi dobrem a zlem. Tento koncept nám seriál ukázal ihned na začátku – démoni jsou zlí, elfové hodní. Podobně tomu bylo i na začátku řady druhé – přisluhovači Černého mága a Karmínovci jsou zlí a ti, kteří je chtějí porazit, jsou ti hodní. Bandon tento koncept narušuje a ukazuje nám, že i dobří jsou ve skutečnosti ti špatní.

Bandonovy důvody nenávidět všechny ostatní jsou zároveň logické. Svou cestu si sice dláždí samými špatnými skutky, ale vše koná pro menší zlo, tedy pro Černého mága. Tak to však vidí pouze on. Když ale nahlédneme na to, co všechno mu jeho rodiče udělali a co všechno mu udělal Allanon, tak je vlastně logické, proč se přidal na stranu Černého mága.

Shannarův meč

A je to tady. Pověstná a legendární zbraň se konečně objevila v seriálu. Shannarův meč byl ukován před dávnými lety, kdy král elfů Jerle Shannara bojoval proti Černému mágovi. Toho však mohl porazit pouze za pomoci tohoto meče. Jerleovi se to ale tehdy nepovedlo. Meč sice třímal ve svých rukách, ale nevěřil ve svou sílu.

Jak Allanon zmínil v epizodě, Shannarův meč je silný pouze tak, jak je silný muž, který ho drží. Není tu však řeč o tom, jak je silný fyzicky, ale duševně. Shannarův meč je poté smrtící zbraní, která Černého mága dokáže definitivně porazit. Wil je však znám tím, že nemá silnou vůli. Podaří se mu Černého mága porazit, nebo zklame celé Čtyřzemí?

Rychlé postřehy

Garet Jax se zmínil o tom, že Leahžské království je pověstné svým kovářským uměním. V knihách nic takového nepadlo, proto tímto tvůrci zřejmě odkazují na pověstní meč rodu Leahů, který se předává z generace na generaci a který má magické schopnosti.

Dle Wilových slov se měl Shannarův meč nacházet ve městě Tyrsis. V knihách se tu nějakou dobu skutečně nacházel. Když Shea Ohmsford porazil Černého mága, tak na počest vítězství nechal Shannarův meč v Tyrisisu, kde tehdy proběhla velká bitva.

Roklina, ve které Allanon, Wil a Mareth hledali Shannarův meč, nebyla vytvořena speciálně pro seriál, ale jednalo se o skutečnou roklinu.

Foto: Spike

Diskuze /3

FValek

To jak Bandon zabil toho kluka na mě bylo prostě moc… Z minulé série jsem měl Shannaru zafixovanou tak trošku jako pohádku pro dospělé a teď tohle, dost mě to znechutilo…

#2 arrowsaurus
6.11.2017 | 21:59:59
arrowsaurus

#1 FValek:

No a me se to zase moc libilo :-) je videt,ze kazdy na to muze mit jiny nazor :-)

#3 pidalin
7.11.2017 | 14:42:36
pidalin

#2 arrowsaurus: Souhlas, místo stupidní pohádky pro puberťáky se z toho začíná stávat klasický fantasy. Ale celej příběh kolem kterýho se to točí je až moc neoriginální a vykrádací, s tim mam trochu problém. Celý to připomíná Pána Prstenů. Jediný co mi tam připadá fakt originální je že se to odehrává v postapo světě po skončení lidský civilizace, doufam že to budou víc využívat.

8.11.2017 | 1:30:11
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

Postřehy z epizod Wilderun a Blood

Postřehy z epizod Wilderun a Blood

Finální bitva mezi Shannarou a Černým mágem je u konce. Pojďte si přečíst menší rozbor posledních dvou dílů druhé série.

Reklama

Nejlepší epizody druhé série

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás