The Shannara Chronicles (Letopisy rodu Shannara) Co říká Terry Brooks na druhou sérii?

Co říká Terry Brooks na druhou sérii?

Co říká Terry Brooks na druhou sérii?

Autor knižní předlohy seriálu The Shannara Chronicles Terry Brooks zveřejnil na svých stránkách příspěvek, v němž hodnotí druhou řadu seriálu, který se přesunul na stanici Spike. Uvnitř článku si můžete přečíst, jaké pocity má tento spisovatel z nové série.

15 1
20.11.2017

Terry Brooks na svých stránkách prozradil, že většinou u natáčení druhé řady nebyl, což platí také o stříhání seriálu do finální podoby. Bylo to hlavně kvůli tomu, že přišel o dceru Lisu a nedokázal moc myslet na něco jiného. Terrymu však tuto krizi pomohla překonat druhá řada seriálu The Shannara Chronicles, která ho ohromila. Nová série se mu líbí hlavně proto, že se na to hezky kouká a celý seriál považuje za jeden z nejlepších fantasy příběhů, které se v televizi vysílají.

Zase se většinou natáčelo na Novém Zélandu a množství příběhu je úžasné. Hercům se opět povedlo dokonale ztvárnit postavy, které představují. Při výběrů herců jsem nijak nepomáhal, prostě jsem doufal, že vyberou dobré lidi, kteří to dokážou skvěle zahrát. Řekli mi, že chtějí mít seriál multikulturní a multietnický, protože tak svět, který jsem v sedmdesátých letech vytvořil, vypadá. Hrozně mě to nadchlo, protože to tak vypadá víc autenticky.


Ale nejvíc se mi líbí, jak rychle se příběh vyvíjí. Elfeíny byly trochu pomalejší, první série měla rozumné pomalé tempo. Ale tentokrát se děje něco šíleného a děsivého, a když se na chvíli otočíte od obrazovky, tak nevíte, co se stalo. Ani si nechcete jít pro pití nebo pro popcorn, protože jestli to uděláte, tak se zrovna stane něco zásadního a vy to prošvihnete. Takže opravdu se mi moc líbí, jak se všechno odehrává rychle. Taky jsem spokojený se speciálními efekty.

Vidím to tak, že v knize je jeden příběh a v televizi zase jiný. Nepotřebujeme, aby byly stejné. Chceme, aby se obecně zrcadlily, ale v detailech se můžou rozcházet. Takto se můžou ti, co ještě nečetli knihy, na něco těšit, až se rozhodnou si je přečíst. A ti, co knihy četli, se zase můžou těšit na něco, co je jenom v seriálu. Takto mohou lidé prožít podobné ale zároveň jiné příběhy v každém z těchto umění.

Diskuze /9

Lex Luthor

Shannara Chronicles pěkně odsejpá není tam moc zbytečných scén a tady se mi zamlouvá ta různorodost

20.11.2017 | 20:10:25
jasonpileek

No taky se mi ta druhá série líbí víc, ale přijde mi asi díky té nabitosti taková krátká :) A to vědomí, že další série je teď dost nejistá........ Ale když to vezmu kolem a kolem, tak je celý seriál mnohem zajímavější a poutavější než celí Páni prstenů a Hobiti … Tak snad ta třetí série ještě nakonec projde ;-)

#4 Dragonslayer #6 Smrtihlav
20.11.2017 | 22:18:28
Kasom

Já taky doufám,že bude 3r, a souhlasím stím že 10 dílů je málo- ono by to sneslo i 20. Samozřejmě měl bych i pár výhrad jako že Elfové nejsou dost elfové- špičaté uši jsou fakt málo. Ale seríál jako takový semi moc líbí, hlavně začátek první a od 3dílu celá druhá řada, kdy to opravdu graduje

20.11.2017 | 23:52:21
Dragonslayer

#2 jasonpileek: To je vtip? Žádné fantasy není lepší než LOTR a Hobbit.

#5 Kasom #9 Vonotar
21.11.2017 | 16:38:04
Kasom

#4 Dragonslayer: Roztomilí Hobítci, vznešení Elfové, vše takové malebně romantické- jako jo, je to hezký, a takové víc pohádka než „fantasy“. Řekbych že to je celkem dost věc vkusu spíše než faktu. A myslím že Shannaru trochu poškodilo zaměření na specifickou diváckou skupinu fanoušků MTV, což se překvapivě minulo účinkem a navíc narušilo „ducha fantasy“ To druhá řada trochu napravuje.

22.11.2017 | 0:17:21
Smrtihlav

Děláš si prdel? Tahle multikulti frikulínská puberťácká pohádka mnohem zajímavější a poutavější lepší než LOTR a Hobbit? Běž si dát studenou sprchu a tření froté ručníkem, kámo :) #2 jasonpileek:

22.11.2017 | 8:40:23
pidalin

Shannara se dobře vyvíjí, od kraviny pro děcka v klasický špinavý fantasy kde se řežou hlavy a stříká tam krev, ale ani jedno podle mě neni uplně ideální, chtělo by to aby to bylo vyváženější. Jak už tu někdo zmínil – ta propaganda LGBT a podobně mě taky štve, ale už jsem na to z dnešních seriálů tak zvyklej že už to prostě tak nevnímam. Příběhově a obsahově to vykrádá uplně všechno od Tolkiena, přes Terryho Pratchetta až po Sapkowskiho. Ale jak řikal, dobře se na to kouká a neočekávam od toho nic víc než klišojdní a předvídatelný popcornový fantasy, nic víc to neni.

22.11.2017 | 16:52:42
pidalin

PS: Možná to bude znít trochu komunisticky, ale vadí mi to že svět zachraňuje někdo z ňákýho rodu a že je to vázaný tim jeho rodem, že nikdo normální to prostě nemůže dokázat. Tohle se mi prostě hrozně líbilo v Hobitovi nebo PP, prostě Frodo, tady máš prsten a odnes ho do Mordoru, no a tak to šel udělat, to je přece úžasný. Tady furt hrozně omýlaj kdo je z jakýho rodu a k čemu byl předurčen a to mě trochu otravuje, mam radši obyčejný postavy který prostě spadly do situace se kterou si musej poradit a žádný předci jim v tom nepomůžou.

22.11.2017 | 16:55:24
Vonotar

#4 Dragonslayer: NO, možná bych se trochu hádal – R.E. Feist Trhlinová sága, Imperiální sága atd.

22.11.2017 | 19:52:26
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

Postřehy z epizod Wilderun a Blood

Postřehy z epizod Wilderun a Blood

Finální bitva mezi Shannarou a Černým mágem je u konce. Pojďte si přečíst menší rozbor posledních dvou dílů druhé série.

Reklama

Nejlepší epizody druhé série

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás