The Shannara Chronicles (Letopisy rodu Shannara) Pět zajímavých detailů ohledně druhé série

Pět zajímavých detailů ohledně druhé série

Pět zajímavých detailů ohledně druhé série

Natáčení druhé řady seriálu The Shannara Chronicles právě začalo a my už víme, o čem bude nová série. Pojďme si to spolu tedy trochu rozebrat, ať víme, na co se můžeme těšit.


12 0
5.2.2017

První série The Shannara Chronicles byla inspirována knihou Shannarovy magické elfeíny, kterou mnozí čtenáři považují za nejpovedenější. Odehrává se v ní epický příběh, jsou tam démoničtí padouši, dvě silné ženské postavy a jedinečný milostný trojúhelník. První řada držela hlavní kostru knižního příběhu a trochu jej vylepšila i pro novou generaci diváků.

Ohledně druhé série se toho dlouho moc nevědělo. Výkonní producenti Al Gough a Miles Millar žádné detaily ohledně děje druhé série neprozradili. Avšak dnes už víme, o čem nová série bude. Pojďme se tedy podívat na pět nejvíce zajímavých věcí, které nám popis druhé série prozradil.


5. Nebude to adaptace knihy

První série byla inspirována Shannarovými magickými elfeíny. Mnoho čtenářů si myslelo, že druhá série bude adaptací následující knihy v sérii, tedy novelou Shannarova píseň přání. Teď už však víme, že to tak nebude. A dává to smysl. Diváci se s postavami často ztotožňují a nechtějí se s nimi loučit a měnit je za jiné a Píseň přání se odehrává o dvacet let později po událostech z Magických elfeínů.

Aby se tomuto tedy zabránilo, vypadá to, že se Brooks, Gough a Millar rozhodli vyprávět příběh, který se bude odehrávat mezi těmito dvěma knihami. Druhá série tedy bude vyprávět příběh, který není nikde zapsaný. Pro čtenáře to bude nové, neprobádané území stejně tak jako pro diváky. Zároveň takto zůstanou v seriálu hlavní postavy, tedy Wil a Eretria, což se bude divákům jistě líbit.

4. Mareth cestuje skrz staletí

Už samotný fakt, že se producenti nedrží specifické knihy, je zajímavý, ale oni se rozhodli pro ještě něco mnohem zajímavějšího, což možná naštve některé čtenáře. V příběhu se objeví nová postava jménem Mareth, což je mladá žena oplývající magickými schopnostmi. Tahle postava hodně připomíná Mareth z knihy Shannarův první král, jejíž děj se odehrává před několika staletími od událostí, které popisují Elfeíny.

MTV a producenti dostali volnou ruku, pokud jde o základní trilogii a předehru k ní. Mohou si vybrat příběh a přenést postavy z jednoho časového úseku do jiného. Zatímco fanoušek, který vyznává jen dodržování čistého příběhu z knih, tohle bude nejspíš nenávidět, tak to na druhé straně přidává trochu na záhadnosti. V přítomnosti se totiž takto objeví další silná postava.

3. Jsou Karmínovci začátkem Federace?

Shannarových magických elfeínech proběhla obrovská bitva, do které se zapojily všechny čtyři rasy, aby se pokusily porazit démonickou hordu, která se snažila zničit Čtyřzemí. Lidé ve Čtyřzemí přestanou magii důvěřovat – to vše vede k tomu, že lidé z Jižní země vytvoří Federaci, organizaci, která zakáže jakékoli používání magie. Toto způsobí, že se Federace pustí do konfliktu s elfy a druidy, kteří magii praktikují jako součást své kultury a dědictví.

Protože v první sérii The Shannara Chronicles neměli dostatečný rozpočet, tak byla závěrečná bitva ochuzena o lidi a trolly. Když byli lidé vynecháni, tak to znamená, že ani nevěděli o tom, že se objevila magie. A to trochu ztěžuje formování samotné Federace.

Vypadá to, že Karmínovci budou elfími předchůdci nebo jakousi formou Federace, která byla vytvořena pro podobné účely. Generál Rigam totiž přihlížel, jak jeho lidé (elfové) byli masakrováni, při boji s Dagda Morem, a to ho přesvědčí o tom, že jediným problémem je magie samotná.

2. Mladý Pán zbraní, Garet Jax

Hned po Allanonovi je Garet Jax druhou nejoblíbenější postavou v novelách Shannara. Nikdy ho ještě nikdo neporazil a on se honí jen za dalšími novými souboji, aby našel sobě rovného protivníka, který by byl pro něj konečně pořádnou výzvou. V Shannarově písni přání je Garet starší, více odměřený a rozvážný naslouchač a rádce mladého Jaira Ohmsforda, který je synem Wila.

Ale ve druhé sérii The Shannara Chronicles vsadilo MTV na mladého a charismatického herce, který se od Gareta v knihách liší. Rozhodnou se producenti přenést celý jeho příběh z Písně přání do nové série – tedy i to, že bude bojovat s Jachyrou – nebo to bude postava, která si musí projít několika triumfy, než se z ní stane ten Pán zbraní, kterého známe z knihy? To se dozvíme až v seriálu.

1. Návrat Černého mága

Nejspíš největším překvapením je, že MTV oznámilo, že se příběh druhé série bude točit kolem Pána temnot. Černý mág je typický shannarovský padouch. Tento zlý, bývalý druid je hlavním antagonistou příběhu Shannarův meč, tedy úplně první knihy, a mnoho budoucích událostí v knihách se odvozuje od událostí z této knihy. Avšak Shannarovy magické elfeíny (kniha, na které byla založena první série seriálu) se odehrávají až poté, co byl Temný vládce zničen a znovu se pak už ve Čtyřzemí neobjevil.

Bandon, který se cvičil u Allanona na druida, se nakonec obrátil proti němu a přešel na temnou stranu. Bude Bandon novým Pánem temnot nebo jen nádobou pro ducha Černého mága? Nebo to bude něco dočista jiného? Objeví se tu snad někde i Ildatch, kniha, která pomohla stvořit Pána temnot? Na odpověď si budeme muset ještě chvíli počkat.

Zdroj: Unbound worlds; Foto: MTV

Diskuze /2

SerFirox

Zatím z toho cítím průser. :D

webmaster
5.2.2017 | 19:23:32
hanach80

Ten pocit jsem měla před první sérií ale nakonec to byla zábava. :-)

6.2.2017 | 12:54:48
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Druhá řada

Druhá řada seriálu The Shannara Chronicles:

  • začne na podzim roku 2017
  • se už nebude vysílat na MTV, ale na Spike TV

Reklama

Nepřehlédněte

Postřehy z epizody Ellcrys

Postřehy z epizody Ellcrys

Finále první řady zodpovědělo spoustu otázek, ale zároveň vyvolalo několik zcela nových. Nakonec to vypadá, že démoni nebudou jediným velkým nebezpečím, které se valí na Čtyřzemí.

Nejoblíbenější postavy

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás