The Shannara Chronicles (Letopisy rodu Shannara) Postřehy z Comic-Conu

Postřehy z Comic-Conu

Postřehy z Comic-Conu

Stanice MTV a seriál The Shannara Chronicles měli na letošním Comic-Conu v San Diegu také svůj panel, na kterém se producenti, herci a autor knihy, Terry Brooks, představili nezapomenutelným způsobem. Co zde zaznělo si můžete přečíst uvnitř článku.


8 0
22.7.2015

Po více než třiceti letech se fanoušci nejprodávanějších knih Shannara dočkali a viděli první ukázky ze seriálu, které byly zveřejněny na letošním Comic-Conu. Během rozhovorů vyjádřili všichni velkou hrdost na to, jak byl seriál zpracován. MTV a The Hollywood Reporter náležitě zaznamenali, co všechno se v San Diegu odehrálo. Níže naleznete několik postřehů a skvělých momentů, které rozhodně stály za to.

 • Stanice MTV zveřejnila na Comic-Conu první upoutávku na seriál The Shannara Chronicles, kde byla vidět úžasná krajina, která byla stylizovaná do stylu Pána prstenů. Premiéru bude mít seriál v lednu 2016.
 • Terry Brooks, autor knižní předlohy, vysvětloval svůj slib, který složil fanouškům. „Slíbil jsem čtenářům, že nezradím jejich důvěru v celistvost knihy tím, že to svěřím do rukou někomu, kdo z toho udělá brak,“ řekl. „A jen jednou cestou, kterou se to mohlo udělat, bylo aktivně se zapojit do celého procesu. Naštěstí byli AlMilesem ochotní se mnou spolupracovat."
 • Manu Bennett, který hraje druida Allanona, vysvětlil vztah, který má s hercem Austinem Butlerem. Manu přišel o matku a využil toho v herectví. To stejné se bohužel nedávno stalo i Austinovi. Manu poznamenal, že klíčem k postavě Wila je cesta, která sleduje smrt jeho matky. To přidává další rovinu, kterou musel Austin Buttler jako postava Wila perfektně zvládnout.

(Austin Butler se objímá s Manu Bennettem; Foto: MTV)


 • Jeden z nejepičtějších momentů byl, když herec John Rhys-Davies narážel na svého bývalého kolegu. „Chtěl bych tohle věnovat jednomu jistému elfovi, se kterým jsem pracoval na jiném projektu… od trpaslíka ke králi elfů! Trhni si, Orlando Bloome!“
 • Poppy Drayton odhalila, proč elfské uši občas připomínají jednu rybu. Více konkrétněji protagonistu ve filmu Hledá se Nemo. Herečka řekla, že všechny doplňky se někdy zamotaly tak do sebe, že pak připomínaly tohoto mořského tvora.
 • Manu Bennett s Terrym Brooksem předvedli Hongi tzv. tradiční pozdrav z Nového Zélandu, odkud herec pochází. Při Hongi si oba lidé přitisknou k sobě pevně nosy a čela.

(Manu s Terrym předvádí Hongi; Foto: MTV)

 • Dozvěděli jsme se, že se při natáčení někdo zranil na koni. Tou nešťastnicí byla elfská princezna, která se naštěstí plně uzdravila.
 • Publikum nabízelo oporu. Když se jeden z diváků rozplýval nad tím, že Shannarův meč byla první kniha, kterou přečetl, křikl jiný divák: „Ale a Milesi, prosím nepodělejte to.“ Přirozeně se celé publikum rozjásalo.
 • Jedna malá divačka byla z publika vyzvána, aby se připojila k hercům a pózovala před fotoaparáty. Získala tak fotku, která jí bude připomínat tento den na celý život.
 • Na to, zda má raději postavu Amberle nebo Eretrii, řekl Austin Butler: „Obě jsou úžasné, s nimi nikdy nezažijete špatný den.“ Popy Drayton, která hraje Amberle si nemohla pomoci a položila mu otázku ohledně tohoto vztahu: „Ale komu dáváš přednost?“ Přiznal se, že „ženy jsou matoucí už jen samy o sobě, když k tomu přidáte ještě muže, tak už je to velmi matoucí.“ Potom ještě vysvětlil: „Jsem rád, že to byl jen seriál a ne skutečný život, protože nevím, jak bych se okolo toho všeho cítil a jak bych se zachoval.“

(Reprezentační tým Shannara; Foto: MTV)

 • Terry Brooks řekl: „Když jde o lidi, se kterými pracuji, jsem velmi vybíravý." Brooks si po celá ta léta představoval Shannaru jako film, ale nakonec byl příběh tak velký, že by se to do filmu všechno nevlezlo. „Je to spíš podobné Hvězdným válkám,“ řekl zase Al Gough.
 • Seriál sleduje příběh rodiny Shannara, jejíž členové se mohou napojit na starověkou magií, prostřednictvím které můžou změnit budoucnost světa. První série bude sledovat příběh druhé knihy s názvem Shannarovy magické elfeíny. Natáčelo se na Novém Zélandu a MTV doufá, že pro ně Shannara bude něco jako Game of Thrones pro HBO a Outlander pro Starz.
 • John Rhys-Davies, který se proslavil v několika velkých projektech jako Pán prstenů nebo Indiana Jones: Dobyvatelé ztracené archy, dále uvedl: „Na ty skvělé projekty mám čuch. Něco je i na tomto, a to z něj udělá ohromující a důležitý seriál.“ Rhys-Davies, kterého fanoušci milují jako trpaslíka Gimliho dokázal na Comic-Conu dav pořádně rozjásat.

Nakonec už jen zbývá dodat, že knihy Shannara se začaly vydávat od roku 1977 a pořád se rozrůstaly. Nyní zahrnuje fantasy více jak 25 knih, mezi nimiž jsou trilogie i prequely. Jsou nejvíce prodávanými knihami na světě, které ještě nebyly zadaptovány. Brooks se považuje za druhého fantasy nejvíce prodávaného autora hned po J. K. Rowlingové.

Záznam z panelu seriálu The Shannara Chronicles na Comic-Conu první část: 

Záznam z panelu seriálu The Shannara Chronicles na Comic-Conu druhá část: 

Thumbnail Play icon

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav překladu

Epizoda S02E02: Wraith

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @joyeux a @Xavik

Překlad sedí na verze The Shannara Chronicles:

 • … S02E02 HDTV x264-SVA
 • … S02E02 720p HDTV x264-AVS
 • … S02E02 iNTERNAL 720p BAMBOOZLE
 • … S02E02 1080p WEB x264-TBS
 • … S02E02 WEBRip x264-RARBG
 • … S02E02 720p AMZN WEB-DL ViSUM
 • … S02E02 1080p AMZN WEB-DL ViSUM

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte tento díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Nedovol, aby nám chodci sežrali Lupu. Hlasuj pro Ednu. 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Otestujte si své vědomosti

Sledujete seriál The Shannara Chronicles bedlivě? Ověřte si své znalosti v kvízech ke všem dílům druhé série, ať víte, jak jste na tom.

Nepřehlédněte

Postřehy z epizody Druid

Postřehy z epizody Druid

I během nové série pro vás budeme sepisovat postřehy z nejnovějších epizod. První díl byl věnován především povstání nového zla. Ale skutečně se jedná o nové?

Nejlepší epizody druhé série

Sezóna 2

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás