The Shannara Chronicles (Letopisy rodu Shannara) Rozhovor s Terry Brooksem o Shannaře: Stanice MTV byla správná volba

Rozhovor s Terry Brooksem o Shannaře: Stanice MTV byla správná volba

Rozhovor s Terry Brooksem o Shannaře: Stanice MTV byla správná volba

Autor knižní předlohy pro seriál The Shannara Chronicles vypráví, jak se seriál dostal do produkce, co můžeme čekat a jaké má z toho všeho dojmy. Přeložený rozhovor naleznete uvnitř článku.


5 0
10.7.2015

Pro Terryho Brookse, autora knižní předlohy, uplynulo mnoho let, než mohl vidět, jak jeho knížka přichází k životu. Od doby, co se kniha objevila na pultech v knihkupectví, uplynulo již 38 let a teď se MTV rozhodlo přinést tento magický svět k životu. Entertainment weekly se rozhodlo Terryho Brookse trochu vyzpovídat, níže najdete přeložený rozhovor.

Jak se tento projekt zrodil?


Série Shannara se potýkala s myšlenkou zfilmování již roky. Asi před deseti lety na autogramiádě za mnou přišel jeden muž a řekl: „Rád bych vás zastupoval,“ a já jsem mu na to odpověděl: „Dobře. Jen do toho a něco udělej. Pak mi podej zprávu.“ Udělal to. Byl to Dan Farah. To on dal za ta léta v podstatě všechno dohromady, zejména v posledních letech zajistil spolupráci s MTV a předtím se Sonar Entertainment a s Alem a Milesem, kteří jsou naši scénáristé. Bude z toho seriál.

Představoval jste si to vždycky jako seriál?

Vždy jsem si myslel, že je to dobrý nápad, protože si myslím, že to potřebuje hodně prostoru. Mluvíte tu o víc jak 600 stránkové knize. Opravdu na to potřebujete hodně prostoru, aby se vše mohlo rozrůstat, vtěsnat to do méně jak tří hodin je prostě nemožné.

Dostal se nějaký z dalších dílů k produkci?

Jen spousta slibů. Hodně lidí říkalo, jak má rádo mé knihy, ale nikdy se nic víc nedělo.

Co stálo za rozhodnutím začít až od druhé knihy?

Vždycky jsem si myslel, že Elfstones je ta pravá volba. Je to v pořadí druhá kniha. Nejspíš je také ta nejoblíbenější. Když si čtenáři povídají, pořád slyším jen o ní. Struktura je velmi silná. Jsou zde silné ženské postavy a silné mužské postavy. Je to dobrý milostný příběh. Od začátku mi přišlo, že tento díl by měl být výchozím bodem. Naštěstí se mnou všichni souhlasili, takže to všechno šlo jako po másle.

(Amberle, Wil a Eretrie; Foto: MTV)

Podařilo se vám navštívit natáčení?

Se ženou jsme se tam dostali asi na týden v únoru tohoto roku. Naskytla se nám šance vidět, jak se tento projekt stal ohromným. Čekal jsem ruční kameru a pár náklaďáků. Když jsem viděl, jak je to obrovský projekt, pomyslel jsem si: „Takže MTV to bere opravdu vážně.“ Doopravdy s tím chtějí něco udělat. Tohle bylo velice povzbuzující.

Jaké to bylo, pozorovat postavy, které jste vytvořil, přicházet k životu?

Myslím, že máte vždy takový ten pocit, že to bude nějakým způsobem příšerné. Nebylo. Bylo to nádherné. Bylo skvělé je pozorovat. Viděl jsem je natáčet několik scén… opakovaně. Myslím si, že adaptace se vyvíjí tím směrem, v jaký jsem doufal. Snažíte se neočekávat mnoho, ale musím říct, že jsem ohledně všeho poměrně optimistický. Myslím si, že je to dost dobré.

Adaptuje seriál knihu tak věrně jako Game of Thrones?

O Game of Thrones mi ani nemluvte. Říkali jsme si: „Touhle cestou se vydat nechceme.“ Taková knižní série Shannara není. Je to fantasy zaměřené na rodinu a vždycky tomu tak bude. Proto se to také tak dobře prodává. Kdokoli, kdo má nad 10 let a umí číst, si může tyto knihy přečíst. Vždy jsme o tom mluvili jako o rodinném drama, které může sledovat každý. Přemýšlím o tom jako o věrné adaptaci. Už dříve jsem Alovi a Milesovi říkal: „Vím, že budete muset udělat pár změn. Prostě se držte podstaty celého příběhu.“

Byly zde nějaké pochyby o tom, že to na MTV nepatří?

Tohle je otázka, kterou si pokládá každý čtenář. „MTV? Copak jste se zbláznili?“ Líbí se mi, že budu v něčem první. Vážím si toho, že MTV poskytlo silnou základnu pro seriál a že se rozhodlo se za to postavit a podporovat vše, na to jsem se opravdu těšil, víc než na cokoli jiného. Závazek k tomuto projektu. Bylo to pro mě naprosto jasné, když jsem se rozhodl, že je MTV to správné místo. MTV je známé svou vynalézavostí.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav překladu

Epizoda S02E02: Wraith

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @joyeux a @Xavik

Překlad sedí na verze The Shannara Chronicles:

  • … S02E02 HDTV x264-SVA
  • … S02E02 720p HDTV x264-AVS
  • … S02E02 iNTERNAL 720p BAMBOOZLE
  • … S02E02 1080p WEB x264-TBS
  • … S02E02 WEBRip x264-RARBG
  • … S02E02 720p AMZN WEB-DL ViSUM
  • … S02E02 1080p AMZN WEB-DL ViSUM

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte tento díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nepřehlédněte

Postřehy z epizody Druid

Postřehy z epizody Druid

I během nové série pro vás budeme sepisovat postřehy z nejnovějších epizod. První díl byl věnován především povstání nového zla. Ale skutečně se jedná o nové?

Nejlepší epizody druhé série

Sezóna 2

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás