The Shannara Chronicles (Letopisy rodu Shannara) Popis

The Shannara Chronicles

The Shannara Chronicles

Kouzelný strom Ellcrys pomalu umírá a ztrácí svou magickou moc, tudíž slábne kouzelná Hráz, která zabraňuje pomstychtivým démonům napadnout lidské bytosti. Legendární strážce Země, Allanon, vyzývá Wila Ohmsforda, aby ochránil elfí dívku Amberle, která má za úkol vypěstovat nový čarodějný strom.

Seriál The Shannara Chronicles vypráví fantasy příběh o třech mladých jedincích, kteří musí zachránit Čtyřzemí před strašlivou armádou démonů. Elfí princezna Amberle Elessedil, půlelf Wil Ohmsford a členka tlupy tuláků Eretria musí cestovat do neznámých končin, aby zasadili nové semeno kouzelného stromu Ellcrys, který umírá. Pokud jejich výprava skončí nezdarem, Ellcrys zemře a Hráz, kterou kouzelný strom drží, vypustí všechny uvězněné démony.

Příběh seriálu je zasazen do vzdálené budoucnosti současného světa. Elektřina, ropa a další podobné věci již neexistují. Zato se na světě objevila magie a lidé se rozvětvili do více kategorií – lidé, trpaslíci, skřeti a trollové. Ze svých úkrytů vyšli i elfové, kteří tu s námi po celou dobu existence naší planety byli.


Spisovatel Terry Brooks je autorem knižní předlohy Shannarovy magické elfeíny, z které první řada seriálu The Shannara Chronicles vychází. První série má 10 epizod a premiéru měla 5. ledna 2016. Za seriálem stojí tvůrci Alfred Gough a Miles Millar.

(Fantasy seriál o záchraně umírajícího stromu Ellcrys. Foto: MTV)

V hlavních rolích hrají

Upoutávka k seriálu The Shannara Chronicles

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kasom

První řada začala dobře a docela rád sem se nato díval, ale bohužel měla sestupnou tendenci až nahranici toho co se mi líbí. Na druhou řadu sem se ani dívat nechtěl, a nic sem od toho nečekal, ale druhá řada mě potěšila- je lepší a řekbych že jde naopak kvalita nahoru. Na další díly se těším a jestli bude 3 sezona tak se určitě dívat budu. Změna produkce seríalu prospěla, ikdyž některé nedostatky se přenesly i do 2ř. Hodnotím 2řadu, ne první a fakt že se to zlepšilo- alespoň promě.

19.11.2017 | 1:59:12
Jarda72

Líbilo se mi to tak, že jsem si přečetl i 4 knihy, které jsou dost dobré :-)

23.8.2017 | 6:39:18
silwiniel

Miluju fantasy, miluju elfy. Na tohle jsem se vydržela dívat asi 20 minut. Takové prznění žánru fantasy se fakt jen tak nevidí…Elfové, kteří se chovají, mluví a vypadají jako američtí teenagery? Horší už to být nemůže…Možná kdyby mi bylo 12 a nikdy bych nečetla Tolkiena, tak bych to vydržela.

23.4.2017 | 9:10:04
bulva_meloun

Bohužel to žádná velká sláva nebyla. Přirovnávat to ke Hře o trůny je hodně nadnesené. Ona ani knižní předloha není žádný zázrak, ale šla by zpracovat i lépe. Občas se jim něco povedlo, ale ve spoustě případů by původní verze byla lepší. Minimálně chtělo domyšlet pohnutky a jednání postav, které občas byly úplně nelogické. Seriál nad vodou držel Allanon (nevím jestli mu nenadržuji, protože Manu Bennetta jsem si oblíbila už ve Spartacovi), jedna z mála výmek kdy seriálová postava je lepší než v knize. Souhlasím s dalšími hodnotícími, že začátek vypadal nadějněji, pak se to rozplyzne…

2.12.2016 | 18:32:22
Goraxsis

Celkem zajímavé, jen mi chybí nějaké info co a jak se stalo s původním světem.

7.11.2016 | 16:27:27
majklllll

Mělo to spád. Ze začátku to vypadalo fakt skvěle a postupně to degradovalo. Hlavní duo mě nějak zvlášť nezaujalo. Škoda. Mělo to fakt dobrej rozjezd. :(

25.6.2016 | 21:27:09
medojed

Dodíval jsem se na poslední díl první série a docela se mi to líbilo. Mělo to spád, dobrá výprava, krajinná scenérie bez chyby, hudba OK. Možná trochu naivní, ale jako oddechovka dobré. Bude-li druhá série, určitě se budu dívat, pokud se nepokazí. Dal bych tak 90%.

18.3.2016 | 21:58:06
jaegerkitty

První díl byl super, ale pak už to bylo jen horší. Nečetla jsem knihu, takže to nemohu porovnat. Myslím, že bych mohla své pocity shrnout do jedné krásné a vystihující věty: Vykrádačka LOTRa pro teenagery s trochou krve a sexu, kterou umocňuje naprosto nelogické a stupidní chování postav, nedomyšlenost příběhu a dokonalá těla hlavních hrdinů v postapokaliptické Americe. Abych na seriál neházela jen špínu, tak musím ocenit hlavně fantasy postapo nápad, ten jsem ještě nikde neviděla. Každopádně když je nuda, tak se to dá s trochou nadhledu sledovat. Druhou sérií to mohou ještě zachránit, protože Frodo se nakonec z Mordoru vrátil a čeká nás (doufám) nový a originální (prosím prosím) příběh.

9.3.2016 | 19:17:37
Lerry

Jak mohli z tak krásné knihy udělat seriálovou červenou knihovnu ? Naprosté zklamání, slibný začátek, konec jsem přetrpěla.

9.3.2016 | 17:12:05
Áduška:)

Bomba! Pecka! Super!! ;)

8.3.2016 | 20:41:49

Nepřehlédněte

Postřehy z epizod Wilderun a Blood

Postřehy z epizod Wilderun a Blood

Finální bitva mezi Shannarou a Černým mágem je u konce. Pojďte si přečíst menší rozbor posledních dvou dílů druhé série.

Reklama

Nejlepší epizody druhé série

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás