The Spanish Princess (Španělská princezna)
76/100 - 22×

The Spanish Princess(Španělská princezna)

Španělská princezna je volné pokračování seriálu Bílá princezna. Hlavní postavou je Kateřina Aragorská, seriál se snaží zachytit intriky na královském dvoře a životy žen v 16. století.

USA | 2019 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | Starz | 50 minut
žánr
Drama, Historický, Romantický

S01E06: A Polite Kidnapping

S01E06: A Polite Kidnapping

Anglický trůn se zdá být v dosahu Catherine, ale nešťastné zvraty osudu znamenají, že její budoucnost nyní leží v rukou její nestabilní starší sestry.

cz sk
10.6.2019
50 minut

Chceš doplnit něco k profilu epizody?

Pokud si myslíš, že je obsah u tohoto dílu nedostatečný, nepřesný nebo příliš krátký, tak nám pošli svůj vlastní. My jej rádi doplníme.
Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
VictoriaF

Konečně mě to fakt bavilo, neměla jsem chuť něco přetáčet. (Je to seriál na námět historického románu, fakt se na to nedívám jako na věrohodný historický dokument.)

10.12.2020 | 13:01:11
Nowobject

Souhlasím, že se zde jaksi zapomnělo na datování děje. 3 poslední díly by mělo hrdiny posunout až do roku 1509. Co tu však dělá tady ta Juana?Nečekaná návštěva a zrovna, když zemřela Izabela…No asi,když staršímu Jindrovi nevoní zdejší anglické milenky, podstrčeny babičkou, tak se tu objeví z mezinárodního prostředí jiná nabíječka a zrovna tato Španělka, aby mohla urážet, provokovat a svádět? V hlavě to teda neměla srovnané, no alespoň má španělské rysy. Co to tu napsala jedna hodnotitelka (viz minulý díl atd.)? To bylo myšleno vážně nebo snad vtip? DÍL A DĚJ S JUANOU TI PŘIJDE NEJZAJÍMAVĚJŠÍ Z CELÉ 1. SERIE? Tak max. jen dobře zahrané, ale mě to sem prostě nepasuje. No asi snaha jak vyplnit léta 1504–1509.

17.7.2019 | 21:33:53
Limitsalv

Smrtí Izabely se děj posunul do konce roku 1504. Návštěva Juany I. Castilla la Loca (z portrétů byla hnědovlasá!), děj zpestřil, ukázal, že přídomek šílená dostala opravněně. Hle vidím Kateřinu v černém šatu-proč tak nechodila po smrti Artura? Dále romance a láska Kateřiny a Jindry (Historické prameny tvrdí, že Jindřich Kateřinu již od dětství platonicky miloval, ovšem více jak lásku si však Katka vždy držela ambici stát se anglickou královnou, jelikož toto slíbila právě zesnulému Arturovi). Proč dále v minulém díle nebylo zmíněno, že Jindřich VII. mimo Katku hledal další nevěsty, pro sebe i pro Jindru, např. Johanu královnu vdovu neapolskou (neteř Ferdinanda II. Aragónského), Anglie si totiž opakovaně žádala spojenectví se Španělskem! Jinak díl pěkný:-)

23.6.2019 | 13:20:31

Filtr seriálů
Reklama