The Strain Quinlan: Zrozený

Quinlan: Zrozený

Quinlan: Zrozený

Quinlan, původním jménem Quintus Sertorius, je na půl strigoi a na půl člověk. Narodil se přibližně v roce 40 n.l., tedy je skoro dva tisíce let starý. A ve svém životě má pouze jediný cíl – zabít Mistra. Kde se vzala tato nenávist? K zjištění příčin se musíme podívat do jeho minulosti.


11 0
14.9.2016

Pozor, článek může obsahovat spoilery!

Quinlanovo zrození

V době vlády císaře Caligula pobýval na jeho dvoře Mistr. Tehdy si říkal Thrax a působil jako Caligulům rádce. Za jeho služby mu císař posílal ty nejkrásnější mladé ženy, panny, aby se jimi Mistr krmil. Jednou ale došlo k omylu a mezi skupinu žen se dostala jedna těhotná dívka – Quinlanova biologická matka. Když z ní začal Mistr pít, zjistil pravdu o jejím těhotenství a chtěl ji zabít. Dívka se však ubránila a utekla. Ukryla se a porodila dítě. Jelikož však byla infikovaná, tak i její syn nesl známky upírismu. Měl jejich sílu a rychlost, ale nebyl zranitelný slunečním světlem a ve svém těle postrádal červy, tedy nositele nákazy. Proto Quinlan nemůže nikoho nakazit. Se svým otcem také sdílí telepatické spojení, které ho varuje, pokud je někde poblíž, ale Mistr ho nemůže kontrolovat jako ostatní strigoie. Jeho lidská polovina mu dovoluje prožívat lidské emoce, např. lásku. Quinlan se staral o svou matku a nosil jí do jejich úkrytu potravu, tedy lidi. Když se jednou vrátil z lovu, našel svou matku mrtvou a ihned vycítil přítomnost Mistra. Vražda jeho matky je prvním z důvodů, proč se chce Quinlan Mistrovi pomstít. Mistr mu nabídne místo po jeho boku, to ale ihned odmítá.


Později se Quinlan stává gladiátorem a díky své výjimečnosti se stává vůdcem římských legií. Za jeho zásluhy je mu věnován dům a žena s dcerou. Quinlan poté žije životem farmáře a užívá si poměrně klidný, až lidský život.

.

Když se jednoho dne vrátí domů, najde svou ženu a adoptovanou dceru přeměněné ve strigoie a tvůrcem toho není nikdo jiný, než Mistr. Tady se dostáváme k druhému důvodu Quinlanovi nenávisti. Quinlan zasvětí svůj život lovu Mistra a jeho zničení. A jak už asi víte, je to pro něj sebevražedná mise. Potomci Prastarých po jejich smrti umírají. A jelikož Mistr je otcem Quinlana, po jeho zničení zemře i Quinlan.

Quinlan v knize a seriálu

Postava Quinlana v knize a seriálu je celkem odlišná. V knize je poslušným spojencem Prastarých a pracuje pro ně jako vůdce upířího komanda. Spíše se podobá postavám Vauna z první série nebo Lara ze série třetí. V seriálu spolupracuje s Prastarými spíše z nutnosti. Navíc v seriálu je jeho vzhled mnohem lidštější. Zbytek jeho chování se shoduje s knihou. Spojí se Setrakianem a pomáhá mu rozluštit Occido Lumen. Bojuje po boku svých lidských spojenců až do samého konce.

V seriálu přidali i kus jeho historie. V epizodě First Born jsme se dozvěděli, jak Quinlan/Quintus přišel ke svému jménu. Žena jménem Ancharia ho zachrání z cirkusu podivností, dá mu jméno a naučí ho mluvit. Právě jen díky ní u Quinlana vyhrála jeho lidská část nad tou strigoií. Její smrt zapříčiněna (opět) Mistrem byla pro Quinlana velkou ránou a přispěla k nenávisti vůči jeho otci.

Ancharia: Nevím, jestli umíš milovat, Quinte, ale já ano. Miluji tě jako svého syna.

Jak Quinlan dopadl v knize si můžete přečíst ve spoileru:

Existují dvě verze Quinlanovi smrti. V knize je během závěrečné bitvy Mistrem nakažen a nakonec se přidá ke svému otci. V komiksu chrání své lidské spojence, dokud Mistra nezničí. Tak jako tak, nakonec stejně umírá.

Postava Quinlana je všeobecně mezi fanoušky velmi oblíbená. I samotný Guillermo del Toro, strůjce toho všeho, přiznal, že Quinlan je jeho nejoblíbenější postava. A co si o něm myslíte vy?

Foto: FX a Dark Horse Comics

Diskuze /10

leonidas 300

Bílej blade nic jiného

14.9.2016 | 18:29:32
atack

tohle nemá chybu škoda že ho asi už neuvidíme :(

#3 anushka
14.9.2016 | 19:03:05
anushka

#2 atack: Ale uvidíme ;)

webmaster
14.9.2016 | 19:32:09
Kiktak

proč tam vlastně nehraje Wesley Snipes ne jen vtip qwin je dobrá postava i když nejradši mám asi Goodwearher a Eichhorsta :D

15.9.2016 | 1:40:16
Lenule.meail

Nejlepší je Fet :D jeho humor a výrazy tváře jsem si zamilovala :D

15.9.2016 | 10:52:54
666CONSTANTINE666

Postrádal červy to ako že ich nemal či mal,nemam rad ked v ukažke ukažu niečo čo tam nakoniec nieje a bude do az v 8 , 9 časti.

#7 anushka
15.9.2016 | 11:40:34
anushka

#6 666CONSTANTINE666: Neměl. Však teď v posledním díle říkal, že nese Mistrovo znamení, ale ne jeho nákazu.

webmaster
15.9.2016 | 16:25:13
666CONSTANTINE666

Ok už sa neviem dočkat dalšej časti,

15.9.2016 | 17:05:57
Relly

Příjde mi to divný.Jestliže může být nakažen, tak je divný, že ke všem strigoiům jde na blízko.Vždyť přece, když je masakruje mečem, musí nějakého toho červa vždy na sebe dostat, tudíž by už byl nakažen tak 100×.Mimo to i samotná logika toho, on už z poloviny strigoi je, tudíž mi příjde divné možnost být nakažen.

#10 anushka
4.6.2017 | 1:32:14
anushka

#9 Relly: No, očividně v seriálu nakažen být nemůže. Ve 3. díle 3. řady bylo jasně vidět, jak zabil strigoie vlastnímu rukama, které pak měl obalené červy a nic.

webmaster
6.6.2017 | 22:20:55
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Kniha vs. seriál

Pár závěrečných slov o seriálu The Strain

Pár závěrečných slov o seriálu The Strain

Seriál The Strain je u konce. Celé čtyři roky nás bavil svou porcí akce. Fandili jsme Setrakianovi a jeho bandě a naopak si přáli, aby toho hajzlíka Zacka už konečně někdo oddělal. Pojďme si v tomto článku připomenout několik zásadních okamžiků seriálu.

Reklama

Svět se změnil

Svět se změnil

Citáty

Citáty

Stav překladu

Epizoda S04E10: The Last Stand

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Seriál The Strain pro vás překládají @Hendorn, @Blahar a @Janel.

Překlad na verzi: The Strain S04E09 HDTV x264 FLEET

Sledujte si nás