The Strain Upíří filmové tipy na léto aneb co si pustit před začátkem The Strain

Upíří filmové tipy na léto aneb co si pustit před začátkem The Strain

Upíří filmové tipy na léto aneb co si pustit před začátkem The Strain

Než se dočkáme druhé řady seriálu The Strain, musíme si ještě pár dnů počkat a tak jsme pro vás připravili seznam deseti nejlepších upířích filmů, které k tomuto seriálu mají blízko a jsou na hony vzdálené Stmívání.


9 0
11.7.2015

1. Stake Land (Země kůlů)

Příběh: Hororové roadmovie vyprávějící příběh Martina, kterému vyvraždili celou rodinu upíři. Po této tragické události se přidává k lovci upírů, jenž si říká Mistr, a společně vyrážejí do země zaslíbené, kde by měli žít pouze lidé, na území nazvaném Nový Eden. Jejich cesta je však plná nebezpečí a nástrah. Čekají na ně totiž upíři a také Bratrstvo v čele se zvráceným knězem, který se více než člověku podobá svým chováním upírovi.

Podobnost: Pokud jste si oblíbili pozvolnost a náladu seriálového The Strain společně s neuhlazenými upíry a sledováním počínání skupinky přeživších za cestou k lepším zítřkům, je Stake Land jednoznačně volbou číslo jedna.


Hodnocení: 90 %

Trailer:
Thumbnail Play icon

2. Daybreakers (Svítání)

Příběh: Rok 2019 je temnou budoucností, kdy je většina populace přeměněna v upíry a lidé jsou v neustálém nebezpečí. Hlavní hrdina, Edward Dalton, se odmítá živit lidskou krví a snaží se za ni najít umělou náhradu. Náhle se ale objevuje mnohem lepší východisko; otázkou však je, zda o něj všichni stojí.

Podobnost: Daybreakers se svou tématikou podobají lince The Strain týkající se vládních machinací a Eldritche Palmera, také ale snaze Ephraima Goodweathera najít východisko a nezabíjet upíry, ale „uzdravit“ je.

Hodnocení: 80 %

Trailer:
Thumbnail Play icon

3. 30 Days of Night (30 dní dlouhá noc)

Příběh: Co je pro upíry ideálním prostředím? Noc, která nekončí východem slunce po pár hodinách, ale trvá klidně celých dlouhých třicet dní – noc za polárním kruhem. A právě tahle noc se snesla na městečko kdesi na Aljašce, což pro jeho živoucí obyvatele není zrovna dobrá zpráva. Upíři jsou totiž smrtící a jejich první útok přežije málokdo.

Podobnost: Pokochejte se zase jednou starým dobrým bojem hrstky přeživších o holý život. Šerif a jeho manželka jsou vlastně ještě v horší pozici než naše skupina v The Strain, protože oni jsou na to opravdu jen dva – a noc nekončí.

Hodnocení: 75 %

Trailer:
Thumbnail Play icon

4. Blade

Příběh a podobnost: Celá bladeovská série stojí na stejných základech jako The Strain – máme tu drsného upírského šéfa, který chce zničit lidstvo prostřednictvím upírské invaze, a někoho, kdo stojí proti němu. Akorát tady je ten někdo taky upír – poloviční, ale přece. Čistokrevná akční série se záporákem, který vás dostane. Pokud se vám stýská po Mistrovi, volte Bladea. Šéf upírského podsvětí sice není takový strašák, ale zahraný je tak, že vám rozhodně v mysli nějakou dobu zůstane. A to se počítá.

Hodnocení: 70 %

Trailer:
Thumbnail Play icon

5. Dracula Untold (Drákula: Neznámá legenda)

Příběh: Všichni fanoušci Stokera asi tuší, že Drákula nebyl vždycky krvežíznivou obludkou, že byl kdysi člověkem, ačkoli ne moc laskavým. Loňská upířina tedy zabrousila tam, kam se mnoho filmů nepouští – ke kořenům. Jak se vlastně Vlad stal upírem? Proč? A kým byl předtím, než se to stalo? To všechno se sympatickou tváří Luka „Barda“ Evanse.

Podobnost: Na první pohled se může zdát, že tenhle film se The Strain vůbec nesouvisí, ale opak je pravdou. Spojuje je hlavně pátrání po kořenech, kde se upíři vůbec vzali. A ačkoli závěry jsou úplně jiné, z obou mrazí v zádech.

Hodnocení: 65 %

Trailer:
Thumbnail Play icon

6. Interview with the Vampire (Interview s upírem) 

Příběh: Že věčný život není vždycky pohádka a nesmrtelnost někdy může být horší než smrt, to je hlavní poselství skvělého Interview. Tři herecké hvězdy v nádherných kostýmech se z 18. století plynule přesouvají až do 20. a přitom za sebou elegantně odhazují mrtvolky. Nelze si nezamilovat jejich lehkost a ironii.

Podobnost: Stejně jako The Strain nám i Interview říká, že proměnou v nadlidsky silnou, nebezpečnou bytost je možné ledasco ztratit, a že láska je poutem nejsilnějším. Jen tak trochu jinak.

Hodnocení: 85 %

Trailer:
Thumbnail Play icon

7. Van Helsing

Příběh: Fantasy klasika o udatném bojovníkovi s příšerkami, který vyrazí zlikvidovat do Transylvánie obávaného hraběte Drákulu. Těšit se můžete na upíry, upírky, vlkodlaky i Frankensteinovo monstrum. Cítíte kýčové béčko? Je to kýčové béčko, ale peněz v tom zahučelo tolik, že se na to hezky kouká, zasmějete se, a nesmysly odpustíte.

Podobnost: Van Helsing je vlastně o něco mladší Abraham Setrakian, který si sice neprošel koncentračním táborem, ale taky si zažil svoje. A s nejrůznějšími meči, holemi a další antiupírskou výbavičkou to umí oba skvěle.

Hodnocení: 70 %
Thumbnail Play icon

8. Let the Right One In/Let Me In (Ať vejde ten pravý) 

Příběh: Původně švédská hororová mrazivost, o jejíž repete se pokusili i v Hollywoodu a moc to nevyšlo. Původní verze ale nemá chybu. Vezměte si chudáka chlapečka, co nemá kamarády a ve škole si sem tam užije nakládačku, hoďte mu před barák fešandu, která sice vypadá jako obyčejná holčička, ale ve skutečnosti je démonka pijící krev… úspěch zaručen!

Podobnost: Stejně jako The Strain stojí i tenhle snímek hlavně na atmosféře a postupně vznikajícím napětí. I kdyby vás neoslovila zápletka, dostane vás ledová chladnost upírského dítěte. To si nejde neužít.

Hodnocení: 75 %

Trailer:
Thumbnail Play icon

9. Only Lovers Left Alive (Přežijí jen milenci)

Příběh: Adam a Eva, dva tisíciletí upíři, kteří kromě toho, že se snaží vymyslet, čím naplnit své dlouhé životy a jak se obejít bez násilím získané krve, řeší taky vzájemné vztahy i krize v rodině – nebo jak jinak popsat příjezd šílené upírské sestry, která vraždí, co se pohne. Poklidné artové psycho s královským obsazením s upíry v hlavní roli.

Podobnost: I tady se projevuje, jak důležitým poutem jsou lidské city a cit největší – láska. Příjemně civilní upířina připomíná The Strain atmosférou i detailně vykreslenými postavami.

Hodnocení: 80 %

Trailer:
Thumbnail Play icon

10. Priest (Kazatel)

Příběh: A na závěr jedno postapokalyptické sci-fi. Představte si svět, který zničily války mezi upíry a lidmi, svět, kde lidstvo žije v několika malých ostrůvcích obehnaných zdmi, které navíc pevně drží v rukou fanatická Církev. Když Kazateli, bojovníkovi poslední války, unesou neteř, vlastně nemá jinou možnost, než mezi upíry vyrazit a dostat ji zpátky. A to se neobejde bez řádného boje.

Podobnost: Svět, kde se upírská nákaza rozšířila tak rychle, že lidstvo ani nestačilo mrknout, to je společné pro The Strain a Priest. A taky atmosféra strachu a bezmoci, kdy oficiální systém stojí v cestě spravedlnosti.

Hodnocení: 70 %

Trailer:
Thumbnail Play icon

Diskuze /13

Aprok

. Interview with the Vampire !!! Srdcovka :)

11.7.2015 | 18:30:33
Lucifrid

Za devítku máte plus. A hlavně to má nádherný soundtrack <3

webmaster
11.7.2015 | 18:44:36
FaithZombie

Super :) jen mi tam trochu chybí Já, legenda :)

#4 vojtamkv
11.7.2015 | 19:15:00
vojtamkv

#3 FaithZombie: Já, legenda, je upírský film? Od kdy? :) Ať vejde ten pravý a Interview, to jsou moje hitovky. :)

#5 rarach010
11.7.2015 | 20:10:34
rarach010

#4 vojtamkv: Já si taky nemyslím že by Já, legenda byl upírský film. Spíš jako zombie film mi přišel. :)

#6 -Skinner-
11.7.2015 | 20:26:37
-Skinner-

#5 rarach010: Tak tie „stvorenia“ v Ja, legenda sa viac podobajú upírom než zombie, zabije ich svetlo, pijú krv a taktiež majú vyššiu inteligenciu než zombie.

#7 vojtamkv
11.7.2015 | 20:50:07
vojtamkv

#6 -Skinner-: Film jsem viděl 3×, si nepamatuji, že by pili krev, nebo měli tesáky. To že roztrhají člověka, ještě neznamená, že to jsou upíři. A snímek, co vím, je řazen mezi zombie filmy. :)

#8 -Skinner-
11.7.2015 | 21:02:48
-Skinner-

#7 vojtamkv: Tak v knihe sú zobrazený ako upíri. Vo filme to také jednoznačné nie je osobne by som povedal, že to nie sú zombie ale ani upíri. A to ,že nemajú tesáky a roztrhajú človeka ešte neznamená, že nie sú upíri :D :D .

11.7.2015 | 21:34:49
WhoAmI

daybreakers tady neni na webu stranka pro tento serial udělana ? :)

#10 TheDarkKnight
12.7.2015 | 16:45:35
TheDarkKnight

#9 WhoAmI: V článku se myslí film (jak je výše napsáno), ty asi myslíš Day Break, ne? Ten tu web samozřejmě má. :)

12.7.2015 | 21:54:02
anushka

Dobrý je ještě podotknout souvislost, že Bladea 2 režíroval právě del Torro. Ti „zmutovaní“ upíři se celkem i těm ve Strain podobají ;)

webmaster
14.7.2015 | 23:10:18
Martrix

To není špatný výběr…jenže už jsem je všechny viděl. Chtělo by to další desítku.

#13 Saibot
4.8.2015 | 20:27:03
Saibot

#12 Martrix: Suhlasim s Martrixom, z tychto som nevidel len Priest…

3.9.2015 | 15:58:09
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Kniha vs. seriál

Pár závěrečných slov o seriálu The Strain

Pár závěrečných slov o seriálu The Strain

Seriál The Strain je u konce. Celé čtyři roky nás bavil svou porcí akce. Fandili jsme Setrakianovi a jeho bandě a naopak si přáli, aby toho hajzlíka Zacka už konečně někdo oddělal. Pojďme si v tomto článku připomenout několik zásadních okamžiků seriálu.

Reklama

Svět se změnil

Svět se změnil

Citáty

Citáty

Stav překladu

Epizoda S04E10: The Last Stand

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Seriál The Strain pro vás překládají @Hendorn, @Blahar a @Janel.

Překlad na verzi: The Strain S04E09 HDTV x264 FLEET

Sledujte si nás