The Strain Upíři: příručka pro přežití, II. část

Upíři: příručka pro přežití, II. část

Upíři: příručka pro přežití, II. část

Vlna upírů a s nimi i upířího viru se šíří ulicemi New Yorku. Následující příručka vychází ze zaznamenaných útoků monster, známých jako strigoii, a názorně popisuje nejúčinnější způsoby zabití a obrany před těmito nestvůrami.


8 0
4.7.2015

Obrana

Během rozšiřování upířího viru je pro obyčejné lidi největším problémem opevnění domů, strigoiové se snadno dostanou dovnitř a od té chvíle již často není záchrany. Doporučujeme tedy zabednit veškerá okna v domě, především pak v přízemí, a umístit nad ně UV světla či zářivky. Dveře si poté zaslouží ještě důkladnější opevnění, kromě zabednění okýnek (pokud nějaká taková ve dveřích jsou) a instalace alespoň dvou UV světel se doporučují i mříže, ale především speciální hořák na zapalování strigoiů v místě klíčové dírky.

Boj

Pokud se však budete muset dostat do blízkosti strigoiů (ať už kvůli hledání bezpečnějšího útočiště nebo při cestě pro zásoby či pro členy rodiny a podobně), je třeba se na boj řádně připravit. Pokud máte v domě či ve své blízkosti nastřelovací pistoli se stříbrnými hřeby, jedná se o ideální zbraň na zpomalení či dokonce úplnou eliminaci strigoiů. V případě, že nemáte po ruce nic podobného, doporučuje se použít jako zbraň či pro výrobu zbraně cokoliv stříbrného v domě, v nejzazším případě je nutno roztavit i domácí stříbrné šperky.


Zabití

V některých případech je třeba strigoie zabít. Je však nutné myslet na řadu věcí, které je dobré brát v potaz, aby se bojovník neinfikoval. Pro nejefektivnější zabití se doporučuje oddělit hlavu od těla, a to nejlépe ostrým mečem, dýkou nebo i obyčejným nožem. Při zabíjení strigoie je však třeba dodržovat řadu bezpečnostních opatření, aby se jedinec vyhnul infikování. Nejnebezpečnější strigoiovou zbraní je jeho „chapadlo“, kterým dokáže daného jedince uchopit a vysát během několika sekund. Jemu je nutno se vyhnout, nejlépe ho však zavčasu useknout.

Ochrana (při zabíjení strigoie)

K infikování však může dojít během či dokonce i po zabití strigoie, vir se totiž šíří především červy obsaženými v těle, respektive v „bílé krvi“ stvoření. Jak „krvi“, tak (především) červům je třeba se za každou cenu vyhnout. Doporučuje se ochranný oblek ze silného materiálu. Není však vyzkoušeno, zda se i přes něj červi nedostanou.

Foto: FX

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Reklama

Stav překladu

Epizoda S04E06: Tainted Love

en100%
DOKONČENO

Seriál The Strain pro vás překládají @Hendorn, @Blahar a @Janel.

Překlad na verzi: The Strain S04E05 PROPER HDTV x264 FLEET

Svět se změnil

Svět se změnil

Kniha vs. seriál

Vyberte nejlepší podobu Mistra

Vyberte nejlepší podobu Mistra

Mistr, hlavní záporná postava, prošel za celou dobu vysílání seriálu několika kosmetickými změnami. Jaká podoba je vaše nejoblíbenější?

Čtvrtá a poslední sezóna potvrzena

The Strain získal čtvrtou a závěrečnou sezónu

The Strain získal čtvrtou a závěrečnou sezónu

Seriál The Strain byl obnoven pro čtvrtou sezónu. S dobrou zprávou přichází i horší informace. Čtvrtá sezóna bude zároveň i konečnou.

Citáty

Citáty

Sledujte si nás