The Strain (Agresivní virus) Vasiliy Fet: neohrožený deratizátor

Vasiliy Fet: neohrožený deratizátor

Vasiliy Fet: neohrožený deratizátor

Vasiliy Fet je nepostradatelnou součástí týmu lovců upírů. Jeho pohotové rozhodování a odvaha už zachránily nejeden život. Ovšem jeho rodinná minulost není úplně neposkvrněná. O co jde a jaká je jeho role v seriálu, se dočtete v článku.

14 0
5.10.2015

Pozor, článek může obsahovat spoilery!

Fetova temná rodinná minulost

Vasiliy Fet je jedna z nejoblíbenějších postav seriálu The Strain. Jeho ukrajinský původ prozrazuje hlavně Fetův přízvuk. Jeho rodiče však všem tvrdili, že pochází z Ruska. To a jejich emigrace do USA měly jeden závažný důvod. Do rodinné minulosti zapsal pár černých řádků Fetův dědeček. Ten za druhé světové války sloužil jako hlídač ve vyhlazovacích táborech v Polsku. Deset let po válce ho dopadli a obvinili z válečných zločinů. Nejdříve tvrdil, že ho nacisté mučili a násilím odvedli. Žalobce ale předložil důkazy o jeho vině a účasti na holocaustu, včetně fotek jeho usmívajícího se během služby a jeho značného profitu po válce, který mu umožnil stát se krejčím.


Vasiliy nikdy o minulosti svého dědy, který shodou okolností pracoval v táboře Treblinka, nic nevěděl. Z flashbacků víme, že v Treblince jako první důstojník za svého lidského života sloužil i Thomas Eichhorst a Abraham Setrakian zde byl vězněm. V seriálu ale už není ukázáno, že se Abraham během svého pobytu v Treblince setkal s Fetovým dědou. A navíc, když se Eichhorst poprvé setkal s Vasilyem, poznal v něm vnuka svého bývalého spolupracovníka Fetorskiho. A jak Eichhorsta známe, neodpustil si ironickou poznámku o tom, jak nyní Setrakian v klidu spolupracuje s potomkem svého dřívějšího mučitele.

Fet a jeho pozice v seriálu / knize

Ještě než se stal deratizátorem, studoval architekturu. Proto můžeme občas v seriálu slyšet nějakou poznámku o kráse okolních staveb. Kvůli tomu, že si Fet vybral práci deratizátora, nemá s otcem moc vřelé vztahy, což jsme mohli v seriálu také vidět během první série.

Díky svému povolání je Fet prospěšný skupině v mnoha ohledech. Protože důkladně zná chování krys, jejich hromadný útěk z newyorského podzemí byl pro něj ukazatelem, že něco není v pořádku. V důsledku toho se vydává podzemí prohledat a prvně se setkává se strigoii. V boji je pro něj typické používání kovové tyče, pneumatické vystřelovací pušky na stříbrné hroty a také si velice oblíbil používání dynamitu a dalších bouchavých věciček (např. stříbrné granáty).

Od začátku apokalypsy se stal pravou rukou Abrahama Setrakiana a pomáhá mu získat Occido Lumen. Fet si také nemůže stěžovat na nezájem žen. V seriálu jsme ho nějaký čas vídali po boku Dutch, kterou také zachránil ze spárů Eichhorsta.

Co mu osud přichystá v budoucnu? To nelze stoprocentně tvrdit, protože seriál se občas od knižní předlohy liší. Ale jak jeho osud pokračoval v knize, si můžete přečíst ve spoileru.

Po Setrakianově smrti se Fet stane jeho nástupcem a vůdcem boje proti Mistrovi a strigoiům. Také mu byl svěřen překlad knihy Occidu Lumen, se kterým mu pomáhá Quinlan. Ačkoliv Dutch v knize není, tak ani tam Fet není sám. Překvapivě se dá dohromady s doktorkou Norou. Fet také hraje zásadní roli v zabití Mistra a po skončení apokalypsy žije s Norou a mají spolu dvě děti. Zbytek svého života věnuje zveřejnění Setrakianovy práce a překladu Occido Lumen, které nahraje online na svou webovou stránku. Přes všechno se snaží zůstat v anonymitě a nikdy se nedomáhá slávy za zničení Mistra a ukončení apokalypsy.

Foto: FX

Diskuze /14

atack

tím spoilerem jste neudělaly radost :(

5.10.2015 | 22:54:11
Trifi

Scheisse :D Že já kravka ten spoiler rozbalovala :D (Btw., je pěkně zákeřný tím jak klame tělem o tom, co vlastně prozrazuje… :P ) Nicméně, definitivně mě to utvrdilo v tom nepřečíst si knižní předlohu a zůstat jen u seriálu (a doufat v odklon v ději, ehm…).

Jinak nechci ani náznakem spoilerovat když ještě nejsou titulky, ale nějak to ze sebe musím krátce po shlédnutí ventilovat, takže… Ehm, milý Zacku,

před časem, když jsi odemkl mamince, jsem ještě tu tvou nebetyčnou stupiditu překousla a přála ti jen pár facek. To byl omyl, veeelký omyl. Doufám, že tě Maestro rafne hezky pod krčkem a vychutná si tě hezky pomalu. Nechápej mě zle, to je prostě Darwinovská eliminace debility na úkor přežití druhu. :)

(Prosím, napište mi někdo do spoileru nebo SZ že v knize umře, potřebuju to vědět. :D)

#4 anushka
6.10.2015 | 4:21:30
atack

Starík by mohl říct tomu miliardari ze mistra nepotrebuje a mohl byt konec i tak :D staci si jich par schovat do sklepa :D

6.10.2015 | 8:38:05
anushka

#2 Trifi:

Umře až na úplným konci :D

#5 deadpool #8 Trifi
webmaster
6.10.2015 | 16:51:29
deadpool

#4 anushka: tady to doufam bude driv :D jak ja ho nenavidim :D

#6 anushka #7 Tony2013
6.10.2015 | 17:13:34
anushka

#5 deadpool: Myslím, že to je právě účel, aby ho lidé nesnášeli. Proto změnili herce, aby nebyl tak „roztomilý“ :D A seriál zatím kopíruje jeho osud v knize. Myslím si, že jeho dějová linka asi zůstane stejná.

webmaster
6.10.2015 | 17:30:58
Tony2013

#5 deadpool: Připojuji se k nenávisti

6.10.2015 | 19:08:12
Trifi

#4 anushka: Díky za info. :) Takových dobrých zpráv není nikdy dost… :D :D

6.10.2015 | 19:34:35
deadpool

napiste mi nekdo jak umre :D je to brutalni smrt ? prosim at je to brutalni

#10 Loren_Soth
6.10.2015 | 20:00:25
Loren_Soth

#9 deadpool: Precti si knizky, stoji za to ;)

6.10.2015 | 22:15:24
deadpool

nechci si spoilovat serial

7.10.2015 | 5:14:12
Kiktak

Nevim jak vy ale knížka a seriál zrovna v tomhle ohledu nejdou ruku v ruce protože ve druhé serii poslední díl tušim nora zemře protože jí manželka Ephraim Goodweather zasáhne a ona se upalí takže mě nějak nedochází jak spulu estě můžou mít děcka

#13 anushka
18.1.2016 | 12:25:30
anushka

#12 Kiktak: Tak v seriálu je boudou mít asi už těžko :D

webmaster
7.3.2016 | 15:14:05
Falcon_Queen

Kevin je zaujímavý herec a jeho vtipné videá z natáčania ma vždy pobavia :D

8.4.2016 | 17:05:29
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Kniha vs. seriál

Pár závěrečných slov o seriálu The Strain

Pár závěrečných slov o seriálu The Strain

Seriál The Strain je u konce. Celé čtyři roky nás bavil svou porcí akce. Fandili jsme Setrakianovi a jeho bandě a naopak si přáli, aby toho hajzlíka Zacka už konečně někdo oddělal. Pojďme si v tomto článku připomenout několik zásadních okamžiků seriálu.

Svět se změnil

Svět se změnil

Reklama

Citáty

Citáty

Reklama

Stav překladu

Epizoda S04E10: The Last Stand

cz100%
DOKONČENO

Seriál The Strain pro vás překládají @Hendorn, @Blahar a @Janel.

Překlad na verzi: The Strain S04E09 HDTV x264 FLEET

Sledujte si nás