The Umbrella Academy (Akademie Umbrella) Konec první řady se ukrýval v 1. a 3. epizodě

Konec první řady se ukrýval v 1. a 3. epizodě

Konec první řady se ukrýval v 1. a 3. epizodě

K finále první řady lze říct jen to, že nás doslova zvedlo ze židlí. Tvůrci si ale nemohli nechat ujít příležitost nám dát malé náznaky v několika epizodách, jak vlastně celá první série nakonec dopadne. Pojďme se tedy podívat na stěžejní momenty seriálu, které předvídaly klíčové zvraty.

11 0
16.6.2019

Vanyiny schopnosti byly odhaleny v první epizodě

Přestože Sir Reginald přesvědčil své děti, že Vanya je zcela jistě obyčejná a bez jakýchkoliv schopností, nakonec se ukázalo, že je nejsilnější ze všech členů Akademie Umbrella s pozoruhodnými schopnostmi. Pro větší bezpečí všech lidí v jejím okolí jí ale celou její neobyčejnou stránku zatajil. Postupně jsme se začali dozvídat o jejích schopnostech v šesté epizodě, ale seriál nám odhalil její schopnosti mnohem dříve a to v epizodě první.

V jednom z flashbacků Sir Reginald monitoruje všechny své adoptované děti, jak spí. Díky drátům, které napojil na jejich spánky a měl je připojené na každém z nich, monitoroval jejich spánek, životní funkce včetně mozkové aktivity. Zároveň je pozoroval i přes kamery, které byly v pokoji každého člena. To nejen dokazovalo, jakým otcem ve skutečnosti byl pro členy Akademie Umbrella, kdy je spíše považoval za svoje experimenty než za svoje děti, ale zároveň jsme mohli vidět, že nesledoval jen svých šest dětí se schopnostmi, ale zároveň i Vanyu.


Ve scéně můžeme vidět, jak se dívá nejdříve na Luthera, Allison, Pětku a poté právě na Vanyu, u které se pípání, jež bylo doprovázeno u všech dětí, radikálně zvýší. To vše dokazuje, že Vanya musí mít schopnosti, protože je podrobována stejným testům jako její sourozenci. Hlavně je zajímavé, že Sir Reginald také v ostatních flashbaccích povzbuzoval dalších šest dětí, aby tak pilně trénovali své schopnosti, což naznačovalo, že se bál Vanyiných schopností.

Taneček členů Akademie Umbrella nám nastínil konec finále 

Každý ze členů se v první epizodě odebere do jiné místnosti poté, co se všichni shromáždí v jejich starém domě kvůli smrti svého otce – kromě Pětky, který zmizel, a Bena, který zemřel. Luther odejde do svého starého pokoje a pustí písničku I Think We're Alone Now od Tiffany. Ze začátku některé postavy odolávají nutkání začít tancovat, ale nakonec každý z nich nutkání podlehne a začne tancovat vlastním způsobem – všichni v různých místnostech. Poté, co jsme mohli vidět finále první řady, se tahle scéna stává mnohem důležitější, než se zdála.

Podle jednoho uživatele webové stránky Reddit tanec každé z postav odhaluje část jejich osobnosti, kterou uchovávali v tajnosti před ostatními. Lutherův tanec je až téměř dětský, protože nikdy neměl příležitost být klukem v dětství, vzhledem k tomu, že musel vést tým jako číslo jedna. Allison tancuje s peřím boa a nechává svoje vnitřní já vyjít na povrch poté, co je na veřejnosti nucena se chovat odměřeně jako celebrita. Klaus tančí s urnou Sira Reginalda, jež si drží blízko u těla, protože vždy toužil po skutečném vztahu se svým otcem.

Když dojde na Diega, tak se snaží v průběhu první série si uchovat přísnou povahu, ale jakmile se rozezní hudba celým domem, tak zavře dveře a začne divoce tančit. Je to jeden z momentů, kdy může být skutečně sám sebou. Pokud jde o Vanyu, ta nejprve s tancem váhá, ale pak se pomalu dostane do nálady. Tancuje ale zdrženlivě kvůli tomu, že je v průběhu svého života týmem odložena stranou od všeho dění, a proto se od nich postupem času oddělila úplně.

Zajímavé je, že všechny postavy projevují tyto skryté osobnosti na konci první série, přičemž konkrétně Klaus si po rozhovoru se svým otcem uvědomuje část svého potenciálu. Vanya také objevuje své pravé já a odemkne schopnosti, které se její otec snažil několik let potlačovat. Kromě toho se Diego stává součástí jádra rodiny poté, co odloží svou masku a dovolí si navenek starat se i o ostatní lidi. Všechno to tam bylo v nich od samého počátku. I píseň na pozadí zdůrazňuje, že studenti Akademie Umbrella jsou prostě sami.

Konec první řady byl odhalen ve třetí epizodě

Epizoda 3 představovala jednu z nejsilnějších scén v celé sérii, když se Diego vydal za svojí matkou Grace, aby jí odpojil. Diego už od začátku věděl, že se s jeho matkou něco děje, když ignorovala smrt jejich otce a zároveň nijak nezaregistrovala Hazela a Cha-Chu, když vtrhli do akademie a chtěli zabít její děti. Diego se po bitce za ní vydal a našel jí v křesle, kdy si něco vyšívala a jehla jí procházela nejen skrz výšivku, ale i skrz kůži. V té chvíli pochopil, že něco není v pořádku a že Grace jako android prostě nefunguje, a tak ji odpojil. Přestože tato scéna byla pro diváky neskutečně emotivním zážitkem, skrýval se v této scéně i zajímavý detail. Grace totiž šila obraz Měsíce s masivním kusem, který byl odtržený od zbytku – přesně, jak skončil svět v epizodě 10.

Mohl by to být jen malý Easter egg, ale také by to mohlo být důležitým bodem příběhu, který by předvídal prvky první série. Tvůrce Grace, Sir Reginald zřejmě věděl, že konec světa je v dohlednu a věřil, že členové Akademie Umbrella by mohli apokalypsu nakonec zastavit nebo jí úplně předejít. Zašel až tak daleko, že uspořádal svoji vlastní smrt, protože věděl, že to bude jediný způsob, jak přivést všechny své děti pod jednu střechu. Je možné, že Grace o apokalypse také věděla.

Všimli jste si těchto detailů taky?

Foto: Netflix

Diskuze /5

FValek

Bod číslo jedna beru a taky jsem si říkal, že Vanya určitě schopnosti má, ale bod číslo dvě beru teda hodně silně nadinterpretovaně… pořád se tam opakuje jen „byl sám sebou, byla sama sebou“, no každý je při tanci sám tak nějak sám sebou a nic k finále mi to teda neprozradilo a to ani když na to koukám teď zpětně s tím vědomím… A bod tři jsem si původně neuvědomil, že to je měsíc, ale myslel jsem, že jak je Grace rozbitá, tak jí jakože ujela ruka. :D

#3 Zira
16.6.2019 | 14:02:15
Žlutapopelnice

ok bod č. 1 mě celkem překvapil toho jsem si třeba vůbec nevšimla, č. 2 mi přišlo celkem neprůkazné a nesmyslné a č. 3 mi celkem i smysl dává. ☺

#3 Zira
16.6.2019 | 14:47:00
Zira

#1 FValek:
#2 Žlutapopelnice: U druhého bodu spíš jde konkrétně o postavy a ne o samotný děj :) na konec první série lze pohlížet z hlediska děje i z hlediska vývoje postav :) Takže spíš jen pro upřesnění, ale každý to může brát prostě jinak :)

#4 FValek
webmaster
16.6.2019 | 15:13:07
FValek

#3 Zira: Jo, to jako já jsem rád, že se seriálu někdo věnuje a tak… Možná bych tomu uvěřil, kdyby na konci tance Vanya něco omylem zničila, to už by bylo takové to průkazné „něco“. :D A třeba každé dítě toužilo po vztahu s otcem… :D No ale jasně, je to v pohodě, zajímavý názor. :)

17.6.2019 | 3:52:54
Laisobel

Tak bodu 1 a 3 jsem si vsimla. Bodu 2 jsem tolik dulezitosti neprikladala. Ale proc ne :)

redaktor
18.6.2019 | 19:08:40
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

Kde se skrývaly Easter eggs v první řadě?

Kde se skrývaly Easter eggs v první řadě?

Jak už to tak bývá, ani v seriálu The Umbrella Academy nechyběly známé „Easter eggs“, které nejen mohly zpříjemnit divákovi sledování seriálu, ale navíc mu mohli předčasně odhalit finále seriálu. V následujícím článku si je podrobně rozebereme.

Reklama

Narozeniny herců

Reklama

Momentka

Momentka