The Umbrella Academy (Akademie Umbrella) Proč nemá Pětka skutečné jméno?

Proč nemá Pětka skutečné jméno?

Proč nemá Pětka skutečné jméno?

Napadla vás někdy otázka, proč právě z dětí Hargreevesových jako jediný Pětka nemá skutečné jméno, ale jen číslo jako všichni ostatní? V následujícím článku se dozvíte, proč tomu tak je.

9 0
28.11.2020

Umbrella Academy má každý ze sourozenců Hargreevesových jméno a číslo kromě Pětky. V komiksu má každý z členů Akademie přezdívku, přičemž Pětka se označuje jako Chlapec. Nemá však skutečné křestní jméno, což se odráží v adaptaci na televizní obrazovce. Na rozdíl od svých sourozenců je v seriálu zmiňován pouze svým číslem.

Když Sir Reginald Hargreeves adoptoval členy Akademie Umbrella, pracoval s každým z nich na zdokonalení jejich schopností. Pětka začal být příliš dychtivý, aby dokázal svou schopnost skákat časem víc rozšířit, než skutečně pochopil, jak ji vlastně ovládat. Kvůli své netrpělivosti skočil do apokalyptické budoucnosti a nechtěně tam zůstal po celá desetiletí. Protože byl roky v podstatě sám, zůstalo s ním jediné jméno, které kdy znal.


V komiksech je vysvětlen nedostatek skutečného jména Pětky tak, že „matka“ Grace dala dětem během jeho nepřítomnosti jména. V rámci významných změn se ovšem v seriálu nic takového neukazuje, přestože v první řadě byl ukázán láskyplný vztah mezi androidem a jejími „dětmi“. Jaké je tedy dostatečné logické vysvětlení v seriálu?

Foto: Netflix

I když žádný ze sourozenců Hargreevových neměl snadný život, Pětka měl nejneobvyklejší život ze všech. Když skočil do apokalyptické budoucnosti v první řadě, chytila ho Komise. Organizace z něj udělala metodického a bezcitného vraha. Poté, co se Akademie Umbrella rozpadla, zbývající sourozenci Hargreevesovi pokračovali ve svém vlastním životě. Dokázali získat lidskost, kterou jim Reginald nikdy nedal. Pětka ovšem tohle nikdy od nikoho nedostal, protože musel každý den bojovat, aby zůstal naživu. Jen v jednu dobu cítil určitý typ lásky k jisté figuríně Dolores v době, kdy byl pryč od své rodiny. Díky Komisi byl však více strojem než člověkem.

Komiksy sice můžou poskytnout logické vysvětlení, proč nemá skutečné jméno, ale seriál od Netflixu si vystačil s jeho minulostí a osobností poměrně dostatečně. Po celá desetiletí kladl důraz na svou kariéru vraha nad vším ostatním. Jeho nedostatek skutečného jména jen zdůrazňuje jeho nedostatek lidskosti. V rozhovoru s Colliderem Aidan Gallagher představitel Pětky dokonce říká, že jeho chápání je takové, že Pětka odmítl myšlenku nového jména. Věci jako jméno jsou triviální pro Pětku. Jeho setkání se sourozenci mu dává trochu lidskosti, ale měl by být pro ně objektivní třetí stranou, která usměrní jeho už tak dosti emocionální rodinu. Je proto ideální, že nikdy nedostal skutečné jméno v seriálu.

Co na to říkáte? Jste taky rádi, že Pětka nikdy nedostal skutečné jméno?

Diskuze /1

Ireth Elessar

To, že nemá Pětka křestní jméno, jen zvýrazňuje už tak znatelný rozdíl mezi ním a ostatními sourozenci. Což je podle mě dobře. Jeho povaze to odpovídá, jelikož má dost odlišné priority po tom všem, čím si prošel. Jméno je pro něj irelevantní věc, nedůležitá.

13.1.2021 | 15:26:34
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

Kde se skrývaly Easter eggs v první řadě?

Kde se skrývaly Easter eggs v první řadě?

Jak už to tak bývá, ani v seriálu The Umbrella Academy nechyběly známé „Easter eggs“, které nejen mohly zpříjemnit divákovi sledování seriálu, ale navíc mu mohli předčasně odhalit finále seriálu. V následujícím článku si je podrobně rozebereme.

Reklama

Narozeniny herců

Reklama

Momentka

Momentka