Jak jsme ohodnotili první řadu seriálu The Umbrella Academy?

Jak jsme ohodnotili první řadu seriálu The Umbrella Academy?

Už je to skoro měsíc, co se do našich životů dostal seriál The Umbrella Academy a tak tu pro vás máme hodnocení od našich redaktorů na první sérii, pokud jste ještě seriál neviděli a váháte, zda se na něj mrknout.

16 0
10.3.2019

@Zira

Ještě před prvním trailerem jsem narazila na článek, že se herečka Ellen Page zúčastní dalšího superhrdinského projektu. Byla jsem nadšená. Milovala jsem jí ve filmech X-Men: The Last Stand a X-Men: Days of Future Past, kde ztvárnila mutantku Kitty Pryde, a proto jsem s napětím očekávala, kdy k nám seriál dorazí. Nečekala jsem ale nic podobného tomu, co jsme mohli vidět v prvním traileru. Rozpadlá rodinka superhrdinů, která má zachránit svět před apokalypsou, která nastane za osm dní, byl pro mě ráj na zemi.

Samotný seriál měl hodně co nabídnout. Přes skvělé obsazení, i když ne poměrně známé, po fantastický soundtrack až po dobře zkomponovaný příběh. Nemělo to chybu. Neříkám, že příběh se vyvíjel v první polovině nějak extra rychle, málo akce, ale zase hodně vysvětlivek ohledně postav, příběhu atd., což bych jako chybu rozhodně nevyzdvihovala. Postavy byly překomplikované, ale to se mi na nich právě líbilo. Už od začátku každý měl svoji temnou minulost a překážky, které musel během celé první série překonat, ale byl tam cítit ten nádech rodiny. O tom to celém bylo a já myslím, že Gerard Way, který je nejen autorem komiksu, ale zároveň i původním ilustrátorem komiksu a může se pochlubit i dvěma písničkami v soundtracku, se na Akademii Umbrella vyřádil tedy pořádně. Bez něj bychom teď nebyli tam, kde jsme teď.


Já osobně doufám, že druhá série bude, protože přeci jen to skončilo velkým cliffhangerem a navíc ještě stále toho není hodně v seriálu vyřešeno.

95%

@annePel

Už od prvního traileru mi bylo jasné, že tento seriál bude přesně podle mého gusta. Příběh o narušené rodině superhrdinů s výborným obsazením a úžasným soundtrackem. Šla jsem do toho nedotčena komiksy, takže jsem o seriálu vlastně nevěděla skoro nic a neměla jsem možná taková očekávání jako komiksoví fanoušci.

Osobně musím říct, že mě seriál chytl už od první minuty a zhlédla jsem ho během pár dní, protože mi to opravdu nedalo a chtěla jsem vědět, co se stane dál. Velice se mi líbil ten fakt, že se neztrácel čas s vysvětlováním věcí, které jsou s reálným světem jiné. Některé byly vysvětleny časem, když byly důležité pro příběh, jiné zůstaly neobjasněné. Dále bych také vypíchla úžasné herecké výkony všech herců, nejvíce však ten Aidana Gallaghera. Ujal se opravdu nelehkého úkolu, a to ztvárnit mentálně starší postavu a musím říct, že to zvládl bravurně.

Všechny postavy byly krásně komplikované a byť měla každá z nich nějakou tu slabou chvilku, akorát to přidalo k jejich uvěřitelnosti. Příběh měl spád a i přesto, že některé zápletky se daly odhadnout už na začátku, rozuzlily se způsobem, který jsem opravdu nečekala. Tento seriál opravdu doporučuju nejen těm, co mají rádi příběhy superhrdinů. Má podle mě co nabídnout snad každému. Komplikované postavy, poutavý příběh a mnoho dalšího. Gerard Way nám opravdu ukázal, že je to muž mnoha talentů.

90%

@laisobel

Ačkoli neznám komiksovou předlohu, podle fotek a upoutávek jsem se na Akademii Umbrella opravdu těšila. Jak se jedná o zpracování komiksu o superhrdinech, ať už se tak narodili, někdo je píchnul, kousnul, olíznul nebo to byl omyl vědeckého pokusu, je to přesně moje krevní skupina. A je jedno, zda je hrdina klaďas nebo záporák. A tady jich bylo slibováno hned několik a k tomu mluvící opice v obleku.

Co se týče obsazení, nešlo se netěšit na Ellen Page, Mary J. Blige, Tom Hoppera nebo na Davida Castañedu. Pro mne silná sestava a dle upoutávek slibná zápletka. Už po prvním dílu bylo jasné, že to pro mě bude trefa do černého. Každá postava hezky vykreslena, pozitivní i negativní stránky osobnosti, povahové rysy, kostýmy, jazyková výbava, bylo jasně vidět, co od koho čekat, kým je a proč. A i tak dokázali překvapit, i když přesně to tak u superhrdinů bývá a máme to na nich rádi a tak trochu to od nich i očekáváme.

Děj měl spád, utíkalo mi to a díly byly rychle pryč. Užila jsem si to od prvního do posledního momentu. Ano, byly věci, kde mohli tvůrci trošku ubrat, naopak i momenty, kde tomu něco chybělo, ale celkově jsem byla nadmíru spokojená. Někdy až cynické scény a suchý humor mi sedly.

Co mě odrovnalo, byl soundtrack k celé sérii. V každém díle nezapomenutelné písničky a instrumentální skladby od Jeffa Russoa, které doplňovaly, co se odehrávalo. Možná i na to tvůrci spoléhali, ale mně to nevadí. Někdy se to chtělo chvilku zaposlouchat a někdy mi to sedlo na první dobrou. Kompilace, ve které nechybí Morcheeba, Queen, Nina Simone, Sex Pistols, Hooverphonic, The Doors, Bay City Rollers, Simon & Garfunkel nebo třeba s pro mě nezapomenutelnou skladbou u skvělé scény Lesley Gore se „Sunshine, Lollipops and Rainbows“, doplněná mimo jiné o Beethovenovu Symfonii č. 7 a originální tvorbu zmíněného Jeffa Russoa bude patřit k těm, ke kterým se budu velice ráda vracet. Seriál si ráda pustím znova a doufám, že se dočkáme druhé řady.

90%

@twister78

The Umbrella Academy je zvláštní seriál. Navnaděn poslední velmi povedenou peckou Netflixu Sex Education a se zálibou v superhrdinech, jsem se na něj vrhnul plný vysokých očekávání. Navíc, kdo by nechtěl vidět seriál, ve kterém vystupuje mluvící opičák v kravatě?

Je to ale trochu jinak. Akademie Umbrella vyžaduje velké soustředění a hlavně dobré rozpoložení. Svým pomalejším tempem – hlavně v první polovině seriálu – dokáže zaručeně uspat. Ale bylo by chybou mu nedat šanci, nechat se ukolébat a nedokoukat. Zhruba od pátého dílu nabere pružnější tempo a druhou půlku jsem prostě musel dát rychle.

Co se týče jednotlivých postav, nejvíc mi sedl Klaus, jehož scény byly tím nejlepším. Právě díky němu a dílu s mrtvou babičkou jsem nad seriálem nezlomil hůl. Ostatní jsou tak trochu nemastní a neslaní, bez hloubky. Na daném časovém prostoru by se dala jejich motivace vykreslit lépe. Opravdu se ale podařila hudební složka a výběr písniček. Ty se k jednotlivým scénám naprosto dokonale hodí a pár z nich vám do hlavy zasadí hodně nesmrtelného červíka.

Seriál má poměrně otevřený konec a jsem zvědavý, jestli bude druhá série. Pokud ano, rozhodně se na ní těším. Ale bylo by fajn dát vyprávění trochu šťávu a energii. Hodnocení odpovídá právě díky té první pomalé půlce seriálu.

65%

Dočkáme se druhé řady?

Už jste viděli první řadu? Co se vám na ní líbilo? Nezapomeňte seriál ohodnotit.

Foto: Netflix

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Nepřehlédněte

Netflix podepsal smlouvu s Dark Horse Entertainment

Netflix podepsal smlouvu s Dark Horse Entertainment

Netflix před několika měsíci podepsal dohodu s Dark Horse Entertainment, což je filmová a televizní produkce, jež je pod komiksovým vydavatelstvím Dark Horse Comics. Obě společnosti dříve spolupracovaly na akční superhrdinské komedii The Umbrella Academy. Uvidíme, co z tohoto partnerství vykvete.

Komiksy

Reklama

Narozeniny herců

Momentka

Momentka

Filtr seriálů
Reklama