Kde se skrývaly Easter eggs v první řadě?

Kde se skrývaly Easter eggs v první řadě?

Jak už to tak bývá, ani v seriálu The Umbrella Academy nechyběly známé „Easter eggs“, které nejen mohly zpříjemnit divákovi sledování seriálu, ale navíc mu mohli předčasně odhalit finále seriálu. V následujícím článku si je podrobně rozebereme.

10 0
20.6.2019

Recenze od Gerarda Waye

Hned na začátku první epizody vidíme Vanyu, jak se prochází domem, ve kterém vyrostla a zamíří do knihovny, kde vezme z poličky jednu z knih, kterou napsala a dala svému otci, aby si jí přečetl. Kniha „Neobyčejná“ pojednávala o jejím životě jako „Sedmičky“ mezi jejími sourozenci superhrdiny. Rázem se svěřuje Pogovi, že přemýšlí, jestli její otec se vůbec obtěžoval její knihu otevřít. Popravdě neotevřel, ale víte, kdo ano? Skutečný otec Vanyi a autor komiksu The Umbrella Academy, Gerard Way. I když se možná nikdy nedozvíme, co se na stránkách knihy odehrávalo, podle Gerardových slov: " Neuvěřitelné čtení… Odhalující pohled na úžasný život Vanyi Hargreeves, který žila. Nemohl jsem knihu odložit!" Velká chvála od muže, který stvořil její postavu a zároveň ve vesmíru Akademie Umbrella jako hlavní zpěvák skupiny My Chemical Romance

Výstřižek z novin o Eiffelově věži

Další Easter egg z první epizody, kdy se poprvé setkáváme s Klausem, kterého načapá Allison, jak se hrabe ve stolu v pracovně svého mrtvého otce. Pokud se podíváte velmi pozorně, na krbu za stolem stojí zarámovaný výstřižek z novin o Eiffelově věži. Fanoušci komiksů jistě hned zbystří, ale pokud jste komiksy nečetli, tak vám napovíme.

Tento výstřižek z novin odkazuje na incident v Paříži, kde byli vysláni členové Akademie Umbrella. Incident zahrnoval mechanicky řízenou Eiffelovu věž. Gustave Eiffel navrhl Eiffelovu věž, která byla rovněž tajnou kosmickou lodí. Dlouho po jeho předpokládané smrti, Gustave používal Eiffelovu věž na zabíjení občanů Paříže, a proto musely členové Akademie Umbrella zasáhnout, přičemž právě Diego Gustaveho zabil.

„Ve všech ohledech ze mě sir Reginald Hargreeves udělal to, čím dnes jsem.“ 

Když se Pogo a členové Akademie Umbrella konečně dostanou k pohřbu Sira Reginalda, Pogo říká: „Ve všech ohledech ze mě sir Reginald Hargreeves udělal to, čím dnes jsem.“ Přestože fanoušci komiksů vědí přesně, na co Pogo poukazuje, noví fanoušci, kteří právě začali sérii sledovat, nemohou být s tímto očividným faktem srozuměni. V komiksech, ve kterých je i mnoho Hargreevesových obdivuhodných pokroků lidstva, jsou i pokroky druhu šimpanzů. Když tedy Pogo říká, že ho Sir Reginald udělal tím, kým dnes je, nehledí jen na inteligenci, kterou mu poskytl, ale i na všechny ostatní šimpanze, kteří jsou s ním. Sir Reginald totiž pracoval na zvýšení mozkových schopností šimpanzů, což vedlo k tomu, že šimpanzi získali vnímavost. Za jeho práci mu poté byla udělena i Nobelova cena.

Inspirace music videa od My Chemical Romance

Následující Easter egg je trochu více schovaný, protože je skryt nejen v seriálu, ale i za samotným autorem komiksů a jeho prací s kapelou My Chemical Romance. Třetí epizoda s názvem Extra Ordinary je místem, kde lze nalézt chytře schovaný Easter egg, jenž poukazuje na rané dílo kapely My Chemical Romance. Na začátku epizody vidíme Vanyu na zkoušce a poté se kamera přesměruje k oknu, kterým projde na ulici, kde prší a objeví se tam skupinka lidí s deštníky, které rozevřou a jen jeden z nich je modrý a ukazuje název seriálu. Přesně takový záběr je pro fanoušky kapely zcela známý, jelikož v jejich hudebním videu k písničce „Helena“ přesně takový koncept s deštníky probíhá. Na přesný záběr z videa se můžete podívat přímo tady.

Diego „The Kraken“ Hargreeves

Přestože se v první sérii občas objevilo krycí jméno některého ze superhrdinů, jako když Allisonina dcera nazývala Luthera „Spaceboy“ nebo když se o Allison zmínili jako o „Rumor“, tak z velké části se na krycí jména dočista zapomnělo. Diegovo krycí jméno „Kraken“ dává velký smysl, protože jeho druhá schopnost, v seriálu neprobádaná, je ta, že dokáže zadržet dech pod vodou na neurčitou dobu. Jenže pro první sérii s výrazným nedostatkem scén s vodou, se Diego nemohl s touto schopností vůbec pochlubit. Možná se něčeho takového dočkáme v následující sérii. Když si ve druhé epizodě prohlíží Luther Diegův pokoj v posilovně, narazí na jeden starý boxerský leták s nápisem „Diego“ Kraken „Hargreeves“.

Stalkerka členů Akademie Umbrella

Na tento seznam určitě patří i jedna záhada seriálu, která tolika lidem zamotala hlavy. Nevíme, zda bychom to měli přímo považovat za Easter egg, ale i tak si myslíme, že to sem prostě patří. V celé první sérii se objevovala ženská postava, která se vždy objevila poblíž členů Akademie Umbrella v tu nejpříhodnější dobu a to přesně čtyřikrát. Hraje jí herečka Heather Sanderson.

A v jakých scénách se konkrétně objevila? V první epizodě, kdy byla jako rukojmí v bance při bankovní loupeži, ve čtvrté epizodě, kdy Klaus aktivuje kufřík a přesune se do minulosti, v sedmé epizodě, kdy se Klaus snaží dostat Luthera z párty zpět domů a v desáté epizodě, kdy se svým synem přijde za členy Akademie Umbrella a nabídne jim, že si Pětka může hrát s jejich synem, místo aby pobýval se svými dvěma tatínky (řeč je o Klausovi a Diegovi). Je možné, že produkce si jen prostě myslela, že má herečka zajímavý vzhled, ale tím, jak nám jí v seriálu ukazují po mnoho let právě v interakci se členy Akademie Umbrella, nám napovídá, že by na ní mohlo být více, než se ve skutečnosti zdá.

Všimli jste si všech Easter eggs nebo vám některé unikly?

Foto: Netflix

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Nepřehlédněte

Netflix podepsal smlouvu s Dark Horse Entertainment

Netflix podepsal smlouvu s Dark Horse Entertainment

Netflix před několika měsíci podepsal dohodu s Dark Horse Entertainment, což je filmová a televizní produkce, jež je pod komiksovým vydavatelstvím Dark Horse Comics. Obě společnosti dříve spolupracovaly na akční superhrdinské komedii The Umbrella Academy. Uvidíme, co z tohoto partnerství vykvete.

Komiksy

Reklama

Narozeniny herců

Momentka

Momentka

Filtr seriálů
Reklama