The Umbrella Academy (Akademie Umbrella) Kdo je Vanya Hargreeves?

Kdo je Vanya Hargreeves?

Kdo je Vanya Hargreeves?

Původně nenápadný sedmý člen bez schopností, nakonec člověk stojící za dvěma konci světa. Jaké jsou schopnosti Sedmičky, jakou změnou si během dvou sérií prošla a hlavně, jak to bylo s jejím vyčleněním z týmu? To vše se dozvíte ve článku.

7 0
24.3.2021

První série původně prezentovala Vanyu Hargreeves jako jedinou z rodiny, která mezi ostatní nezapadá, protože je normální. Všem ale tak nějak nesedělo, že by ze sedmi dětí adoptovaných Sirem Reginaldem jedno bylo úplně obyčejné? Na konci první série se ukázalo, že tomu tak opravdu není.

Celé běsnění, které rozpoutala Vanya, vlastně odstartovala jediná postava, Leonard Peabody. V tomto ohledu se seriál liší od komiksové předlohy a dává větší důraz na samostatnou linku Sedmičky (oproti původní verzi, do níž byli zapojeni i další členové orchestru, když Dirigent následoval své cíle). Když došlo na odhalení schopností, které tato mocná postava skrývá, ukázalo se, že je nezvládne úplně udržet na uzdě. Zároveň se tak Vanya stala nejsilnější z celé rodiny.


Její schopnosti dlouho zůstávaly zahaleny v mlze a nakonec se ukázaly značně rozmanité. Tou nejhlavnější z nich je manipulace se zvukem, respektive s jeho vlnami. Díky závěru první série víme, že Vanya je schopná použít jakýkoli zvuk, který má k dispozici, tedy i zvuky vlastního těla. Vlny zvládá přetvořit na obranné pole, které je schopné zabránit proniknutí střely. Stejně tak je může využít k levitaci a pohybu v prostoru, jak vlastnímu tak i telekinetickému s objekty. Další ze schopností je ovládání počasí, toho poprvé využila kvůli Leonardovi. Tuto schopnost ale prozatím seriál více nerozebíral. Jednou z posledních je také dokonalý sluch, který by se i v budoucích bojích mohl rodině velice hodit. A na závěr je tu schopnost spojená s houslemi, přesněji se smyčcem. Právě do něj vložila veškerou svoji sílu ve chvíli, kdy jím na dálku prořízla krk Allison. Rozhodně tedy není pochyb o Sedmičce jakožto nejmocnější ze sourozenců.

Jak už bylo řečeno, schopnosti se nejvíce projevily až ve finále. Při rozpoutání značně chaotické moci, která se vlivem emocí naprosto vymkla kontrole, si Vanya prošla i vnější změnou. Proti komiksu, kde získává jméno The White Violin a její podoba se mění na postavu připomínající právě bílé housle, seriál je trochu komornější. Zde je zachována jen bílá barva, tu ale přebírá jak sama Vanya, tak i její oblečení a housle. Navíc vše doprovází silná záře. Pak už jen následuje běsnění, které ústí ke konci světa a přesun sourozenců časem do šedesátých let.

Ve druhé sérii je nám představena opět klidná Vanya, jakou byla po většinu první série. To je způsobeno ztrátou paměti. Jak se ale i v průběhu této série začínají projevovat její schopnosti, ukazuje se, že nad nimi má větší kontrolu. Pokud nepočítáme rozpoutání konfliktu a opětovné způsobení zániku světa, za což ve finále mohla FBI, tak je tu klidnější verze Vanyi. Záře už není kolem celé Sedmičky, ale vychází spíše z jejího nitra.

Navíc jsme mohli vidět i jednu novou schopnost. V jedné z epizod totiž o život přišel Harlan, ke kterému měla Vanya silné pouto. To se ještě prohloubilo, když ho pomocí schopností přivedla zpět mezi živé. Největší přehlídka schopností pak proběhla v samotném finále druhé série při velkolepém souboji s Lilou, při kterém se ještě znásobily právě vlivem této záporačky a jejím schopnostem. I přesto už nedochází ke kompletnímu zbělení jako ve finále řady první, což přímo zachycuje vývoj této postavy a schopnost ovládat vlastní sílu.

Uvidíme, zda nová série přinese pro Vanyu další schopností, nebo se aspoň dozvíme ještě víc o těch stávajících. Rozhodně zůstává ještě řada nezodpovězených otázek ohledně této mocné hrdinky.

Foto: Netflix

Chtěli byste, aby byla Vanya ještě mocnější? Stačí vám odpovědi, které prozatím o schopnostech máme, nebo byste uvítali, kdyby nové epizody zodpověděli něco konkrétního?

Diskuze /1

choudys

Hezký shrnutí. Žeby nám v třetí sérii, místo zničení, planetu zachránila?

25.3.2021 | 8:02:27
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

Netflix podepsal smlouvu s Dark Horse Entertainment

Netflix podepsal smlouvu s Dark Horse Entertainment

Netflix před několika měsíci podepsal dohodu s Dark Horse Entertainment, což je filmová a televizní produkce, jež je pod komiksovým vydavatelstvím Dark Horse Comics. Obě společnosti dříve spolupracovaly na akční superhrdinské komedii The Umbrella Academy. Uvidíme, co z tohoto partnerství vykvete.

Komiksy

Reklama

Reklama

Narozeniny herců

Momentka

Momentka