The Walking Dead: World Beyond
57/100 - 40×

The Walking Dead: World Beyond(TWD: World Beyond)

Planetu Zemi zasáhl neznámý virus, který mění zesnulé lidi v chodící mrtvoly. Lidé se začali shlukovat do komunit, díky kterým mohla první generace dětí přežívat v dobách apokalypsy. Z některých vyrostou hrdinové, z jiných padouši, nicméně každý z nich se již změní nadobro

USA | 2020 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | AMC | 43 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Katastrofický
hrají
Aliyah Royale (Iris Bennett), Alexa Mansour (Hope Bennett), Nico Tortorella (Felix Carlucci), Annet Mahendru (Huck), Nicolas Cantu (Elton Ortiz), Hal Cumpston (Silas Plaskett), Joe Holt (Leopold Bennett), Ted Sutherland (Percy), Julia Ormond (Elizabeth Kublek), Jelani Alladin (Will Campbell), Natalie Gold (Lyla Belshaw), Pollyanna McIntosh (Anne), Maximilian Osinski (Dennis Graham), Robert Palmer Watkins (Frank Newton), Anna Khaja (Indira)

Občanská republika odhalila své plány, stále jsme ale neviděli její hlavní sídlo

Občanská republika odhalila své plány, stále jsme ale neviděli její hlavní sídlo

Druhá série se skutečně více odehrává v Občanské republice, ale její pravé sídlo jsme stále ještě neviděli. Dočkáme se ho vůbec někdy?

6 0
15.10.2021

Když se na konci první řady armáda Občanské republiky zmocnila Hope, mysleli jsme si, že s jejím příletem do Občanské republiky uvidíme to velké množství lidí, které tu žije. Toho jsme se však doposud nedočkali, a to už máme za sebou již první tři díly.

Místo toho děj zavítal na dvě místa, která jsou od jejího hlavního sídla patřičně vzdálená. Jako první dorazili Hope, Huck a Elizabeth do výzkumného centra Občanské republiky, které představuje jen odlehlou základnu se studenty a výzkumníky. Oním druhým odhaleným místem Občanské republiky je ona skládka, na které Silas a ostatní zabíjejí mrtvé a dekontaminují tak svět.


(Úsilí Občanské republiky sice bylo odhaleno, ale nejde o nic, co bychom nečekali. Foto: AMC)

Prozatím jsme tedy z odhalených částí Občanské republiky poměrně zklamaní, ale aspoň nám bylo sděleno, o co tu tamní výzkumníci vlastně usilují. Menších náznaků jsme se dočkali už v průběhu první řady, nicméně nyní, ve druhém díle Foothold, to hezky shrnula Lyla Belshaw. Pro připomenutí si vše, co říkala Hope o výzkumném středisku, můžete přečíst níže.

„Tady dole pokládáme základy odpovědi na otázku, proč se svět změnil. Chceme zjistit, kvůli čemu se měníme. Může za to nějaká plíseň, bakterie, vir nebo něco zcela jiného? Chceme najít lék. Jde nám ale i o to zjistit, jak se zbavit těch, kteří se už proměnili. Když budeme mrtvé zkoumat, snad zjistíme, proč jsou stále živí, co snižuje rychlost jejich rozkladu a proč mají takový hlad. Jednoho dne jim snad přijdeme na kloub, přestaneme je brát jako hrozbu a vyhladíme je po celé Zemi. Je to běh na dlouhou trať.“

Diskuze /6

ori

Nedávno tu niekto mal problém že ako je možné že aj po 10 rokoch zombíci stále existujú, veď keby to bola skutočnosť ( :D ) už by sa dávno rozpadli. Vravel som že to čo ich oživuje určite musí spomaľovať ich rozklad, a je jedno že na nich rastú machy a huby a sídli v nich hmyz ako včely a pavúky, ak keď na nich sídlia, nekonzumujú ich.

webmaster
15.10.2021 | 15:34:32
zvirka

V posledním díle první řady TWD ale přece byla ta laboratoř vojenská či co, kde to přece rozklíčovali. Pamatuju se, že říkali něco jako: jo, máme to všichni v sobě, nedá se nic dělat. A pak to tam nechali vylítnout do povětří. A to se mi docela líbilo, žádná naděje na hapyy end, ale spíš na řádně dlouhý postapo seriál. Nějak se mi úplně nelíbí ta myšlenka, že by takhle velká organizace dokázala fungovat. V TWD šlo přece o to, že kdykoli nějaké „místo“ vybudujete, tak to prostě zákonitě jde do kopru. A při nejlepším jakž takž živoříte. Proto mi tohle přijde vážně přitažené za vlasy, navíc když tak plýtvají zdroji i lidmi, zničili celou tu kolonii, kde byli Iris a Hope doma. Prostě se mi nelíbí, kam se svět TWD posunul.

#3 ori
15.10.2021 | 22:56:41
ori

#2 zvirka: To bolo CDC (Centrum pre kontrolu chorôb), vedecká inštitúcia zameraná na výskum chorôb. Áno bol tam ten vedec čo to skúmal a bol v kontakte s inými podobnými zariadeniami vo svete (menoval konkrétne Francúzsko). Ale potom povedal že všetky tie zariadenia majú obmedzené množstvo paliva do generátorov a keď sa minie, dôjde k autodeštrukcii aby nejaký ten vírus čo tam skúmajú neunikol. To sa stalo v ostatných a nakoniec aj tam. A sám Kirkman, autor TWD, ľutuje že to do seriálu dali, lebo sme príliš rýchlo zistili príliš veľa odpovedí, a keby mohol prvú sériu natočiť znovu tak by to vynechal, lebo v TWD mu nikdy nešlo o tú nákazu ale o to prežívanie. Áno vždy všetko išlo do riti, ale to preto lebo mali málo ľudí. Čím viac ľudí, tým viac možností ako vyriešiť problém (Rick si to uvedomil po príchode do Alexandrie keď pozabíjali zombíkov čo tam prenikli). Čím viac ľudí, tým viac odborníkov na rôzne veci ako stroje, pestovanie atď. Práve sem, do veľkých tisícových skupín to všetko smeruje. Čo sa z nich raz stane? Nové štáty.

webmaster
16.10.2021 | 7:59:26
Leon

Ve World Beyond zaznělo za poslední tři díly více vysvětlení a náznaků o původu a charakteristice zombie viru, což je jedině dobře. Tvůrcům to umožňuje zvolnit tempo a odpovědět na otázky, na jejichž odpověď není čas ani místo v ostatních dvou seriálech. Já jsem se seriálem zatím velmi spokojený. Ale obávám se, že to nebude mít dobrý konec a některé hlavní postavy nepřežijí. Osobně tipuju, že se stará parta z 1. řady i přes rozpory nakonec spojí, vezme útokem to výzkumné centrum Občanské republiky, ale útok nedopadne dobře, respektive budou odraženi, ale Anne jim dá naději tím, že jim sdělí o „někom“, kdo by mohl přinést naději na zastavení Občanské republiky – Rick, který je samozřejmě neznámo kde, to nevysvětlí. Takže otevřený konec, cliffhanger a čekání na filmy, které asi jen tak nebudou… :D

#5 ori
16.10.2021 | 18:48:36
ori

#4 Leon: Aj tak neviem čo ako chcú robiť, partička mladistvých, Felix a jeho priateľ a skupina farmárov proti organizovanej vojenskej skupine s množstvom zbraní a helikoptérami a ktovie čím ešte, ktorá je schopná zničiť stotisícovú komunitu za jeden deň :D

#6 zizik
webmaster
16.10.2021 | 19:42:29
zizik

#5 ori: třeba něco jako partyzánská válka, udeř a zmiz, fungovat v malých buňkách… ve 2. světové takhle taky dokázali docela slušně zatápět třeba na Slovensku Němcům, a jejich početní ani materiální převaha jim nepomohla je zcela zlikvidovat. Pravda ale je, že sami o sobě by partyzáni Němce neporazili, na to nakonec musela přijít jiná armáda. Třeba se taky v TWDWB nakonec nějaká taková síla objeví, co CMR „sejme“.

16.10.2021 | 20:41:28
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec World Beyondu

Již v pořadí třetí seriál ze světa The Walking Dead zahájil svou existenci roku 2020 a skončil o rok později, takže tu s námi byl pouhé dva roky. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Další seriály

Seriál The Walking Dead: World Beyond se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály The Walking Dead a Fear the Walking Dead. Pro fanoušky World Beyondu jsou tyto dva další samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama