The Walking Dead: World Beyond
58/100 - 46×

The Walking Dead: World Beyond(TWD: World Beyond)

Planetu Zemi zasáhl neznámý virus, který mění zesnulé lidi v chodící mrtvoly. Lidé se začali shlukovat do komunit, díky kterým mohla první generace dětí přežívat v dobách apokalypsy. Z některých vyrostou hrdinové, z jiných padouši, nicméně každý z nich se již změní nadobro

USA | 2020 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | AMC | 43 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Katastrofický
hrají
Aliyah Royale (Iris Bennett), Alexa Mansour (Hope Bennett), Nico Tortorella (Felix Carlucci), Annet Mahendru (Huck), Nicolas Cantu (Elton Ortiz), Hal Cumpston (Silas Plaskett), Joe Holt (Leopold Bennett), Ted Sutherland (Percy), Julia Ormond (Elizabeth Kublek), Jelani Alladin (Will Campbell), Natalie Gold (Lyla Belshaw), Pollyanna McIntosh (Anne), Maximilian Osinski (Dennis Graham), Robert Palmer Watkins (Frank Newton), Anna Khaja (Indira)

Odhalí nám finále význam celého seriálu?

Odhalí nám finále význam celého seriálu?

Už zítra bude mít předpremiéru poslední díl seriálu The Walking Dead: World Beyond. Zatímco se příběh v poslední době zlepšil, stále čekáme na vysvětlení toho, proč tento seriál vlastně vznikl.

9 0
27.11.2021

Už v době vzniku seriálu bylo oznámeno, že nás čekají jen dvě série. Zatímco v té první se toho vlastně moc nestalo, ve druhé se řeší již vážnější a zajímavější věci. Předně byla odhalena pravá tvář armády Občanské republiky – té sice jde o záchranu světa, nicméně pouze jejich rukou, a tak likviduje všechny ostatní komunity, se kterými se sice přátelí, ale potají jedná proti nim.

Lze předpokládat, že ve finále s názvem The Last Light dojde k vyřešení zápletky týkající se smrtelného plynu, který chce Občanská republika využít ke zničení Portlandu, posledního spojenecké osady, se kterou se jen naoko přátelí. Jakmile by byla tato komunita vyhlazena, Občanská republika by byla dominantní komunitou v celé Americe.

(Druhá řada nám nabídla mnohem lepší zápletku. Foto: AMC)

Avšak ani vyřešení této zápletky nenabízí dostatečné odpovědi na naše otázky. Například vůbec nevíme, jak vypadá samotná Občanská republika, když jsme doposud viděli jen jednu její výzkumnou stanici. Navíc se děj soustředí především na vojenské složky republiky, což znamená, že jsme například neviděli nikoho z její faktické vlády. A když už je řeč o vedení, neviděli jsme například ani generálmajora Bealea, o kterém se ve druhé řadě pořád mluví. Třeba nás tvůrci překvapí a představí nám ho alespoň v poslední epizodě.

Kromě vyřešení zápletky s plynem se zároveň očekává i to, že bude ve finále naznačeno, co se stalo s Rickem Grimesem. Toto téma jsme nakousli už dříve, a to hned několikrát, nicméně existuje možnost, že ani v tomto ohledu nebudeme uspokojeni a tvůrci nám nenabídnou žádné pojítko na filmy. Musíme se tudíž nechat překvapit.

Diskuze /35

Arianus

Předně byla odhalena pravá tvář armády Občanské republiky – té sice jde o záchranu světa, nicméně pouze jejich rukou, a tak likviduje všechny ostatní komunity, se kterými se sice přátelí, ale potají jedná proti nim.

Tohle je tak trochu properganda. Proste lepsi sanci dovest lidstvo k preziti a pokud jsou zdroje v rudych cislech pro samotnou CR, a ostatni nebyli samostatni byt v jidle, nedejboze ostatnim… CRM udelala vse pro preziti ostatnich co mohla, na konci zachranila koho potrebovala, ale o tom je krizovy management a triaz. Neplytvat zdroji na pripady kdy zdroje jsou omezene, a cena zachrany zivota prilis vysoka na to se o ni pokouset.

27.11.2021 | 13:53:50
Steve23x

ODHALÍ NÁM FINÁLE VÝZNAM CELÉHO SERIÁLU?

Seriál žádný význam neměl, teda kromě nahrabání si trocha peněz na značce. Takže ne, neodhalí.

#3 paulus79
27.11.2021 | 14:30:18
paulus79

serial da sa povedat o nicom…prva seria utrpenie,druha uz sa dala aspon akotak pozerat…najtrap­nejsie postavy – Iris a ten panacik,neviem,ako sa vola v tej hnedej bundicke,tusim elvis…to boli ksichticky,ktore sa do tohto zombie sveta neuveritelne hodili
#2 Steve23x:

27.11.2021 | 15:34:38
Jurasymera33

Pokud jste si nevšimli, tak proč seriál vznikl je zřejmé od začátku 2 série, chtěli nám ukázat to, že možná někdy v budoucnu nebudou mrtví velkou hrozbou ba dokonce žádnou, a nebo dokonce budou z planety vyhlazeni a možná se už nebudou lidé měnit v mrtvé a také nás chtěli zavést pod okraj pláště CRM, i když většina z vás očekávala víc, tak bohužel se musitě spokojit s tím co je. Stále zbývá jedna epizoda.

#5 Hunter12
27.11.2021 | 17:27:59
Hunter12

#4 Jurasymera33: Já rozhodně víc neočekával. Seriál nám měl více představit CRM a tak se také stalo. Nic víc. Myslím si, že na něj naváže ta Rickova filmová trilogie (po 10. epizodě by tvůrci mohli oznámit začátek natáčení prvního filmu). Nicméně to neznamená, že poslední díl musí končit nějakým odkazem na Ricka, i když je zcela možné, že se nějakého toho odkazu dočkáme. Mne osobně by stačilo propojení s původním TWD v podobě Jadis a pomrknutí na Ricka jako „vstupenky Jadis do CRM“. Také mne mile potěšilo, že poté, co Jadis opustila Alexandrii, začala používat příjmení svého tehdejšího milence Gabriela Stookese. Nevěřím, že by republika lék objevila a chodci by časem byli vyhlazeni. Alespoň Kirkman vždy říkal, že tento příběh není o hledání léku. To, že CRM ten lék hledá, neznamená, že ho také nalezne. Myslím si, že naši hrdinové ve své misi selžou. Plyn se jim zničit nepodaří, nebo alespoň ne všechen a CRM vyhladí Portland. Někdo z hlavních postav zemře a ten zbytek bude donucen pro CRM pracovat, příp. budou pokusnými králíky v jejich experimentech. Napadlo mne, že by třeba Leo mohl zemřít a Iris s Hope by pak byli nuceni v jeho díle pokračovat. Elton, Silas či Felix by pak byli pojistkou CRM, že holky onen výzkum dokončí a že nebudou podnikat žádné další hlouposti. Pak bychom pokračování jejich příběhu viděli v té trilogii. Alespoň takové představy a očekávání mám já od doby, co jsem viděl první epizodu první série. Samozřejmě to může dopadnout úplně jinak. Jak to bude, se dozvíme už zítra.

#6 Hunter12 #10 pidalin
27.11.2021 | 17:48:22
Hunter12

#5 Hunter12: Myslel jsem si, že by podplukovnice Kubleková byla hlavním záporákem těch filmů, ale tím bude spíše generálmajor Beale. Třeba Beale přes vysílačku přikáže Jadis zabít podplukovnici, protože neuhlídala svou dceru a ta pomohla vzbouřencům. Pak by Jadis získala povýšení, o kterém mluvila už v 6. epizodě. A také by získala uvolněnou pozici po Kublekové. A kdyby se tam přeci jen „objevil“ Rick, mohlo by to být v potitulkové scéně. Jadis by mluvila s někým, koho bychom neviděli a kdo by byl zavřený v cele, přičemž by tam byl nějaký jasný náznak toho, že tím někým je právě Rick. Neobjevil by se tam tedy přímo, ale i tak by svým způsobem byl v seriálu přítomen.

#7 ori
27.11.2021 | 17:58:53
ori

#6 Hunter12: To sa mi páči viac ako všetky teórie ktoré som zatiaľ čítal.

webmaster
27.11.2021 | 18:04:55
Jurasymera33

Jde vidět, že máš svůj názor a náhled na konec seriálu či do budoucna. To co si napsal je přijatelné a také možné. Ještě mě teď napadá, že by Jennifer mohla zabít Jadis, což by nás všechny překvapilo a všichni by poté žili ve vyhnanství nebo bůh ví kde. Otázka je, co by bylo s Jennifer, jestli by utekla s ostatními nebo se obětovala a nebo by zakamuflovala smrt tím, že to nebyla ona, ale nejspíš to není možné, jelikož zrada od Jennifer proběhla v 9 díle a CRM o tom na 90% ví.

#9 ori
27.11.2021 | 18:31:46
ori

#8 Jurasymera33: Ja by som sa nedivil keby ju zabila jej matka. Jennifer by hrala na jej súcit, ale prepočítala by sa, neuvedomila by si ako je Elizabeth CRM oddaná a tá by ju zastrelila.

webmaster
27.11.2021 | 19:07:42
pidalin

#5 Hunter12: Sami tam přece řekli že vyrobit chlor je jednoduchý a rychlý a proto zvolil právě chlór, takže i kdyby tuhle zásilku plynu zničili, tak to nic neřeší, CRM má určitě víc laboratoří.

28.11.2021 | 1:58:39
Lucas89

Tak co říkáte na poslední díl?

28.11.2021 | 12:31:21
Hunter12

Poslední díl shlédnut, zatím bez titulků? Možná jsem nepochopil vše, protože neumím anglicky, ale pro ty, co epizodu ještě neviděli a chtěli by spoilery:

Plyn byl zničen. Jadis zabila Huck a zatkla její matku. Silas zabil Dennise, protože to po něm Dennis chtěl. CRM zatkla Silase. Když ho v seriálu ukázali naposledy, byl v republice a na sobě měl uniformu CRM. Teď je jedním z nich. Eltona pokousal chodec, ale včas mu amputovali levou ruku. Leo a spol. zjevně pokračují ve výzkumu na nějakém bezpečném místě. Iris, Elton a Asha se vydali k hlavnímu sídlu republiky, kde je i Silas (nebo to byl Portland?). Tím to skončilo. V potitulkové scéně pak kdosi sledoval záznam Dr. Jennera, který se objevil už v první sérii původního TWD. Tu ženu, která záznam sledovala, konfrontoval jeden muž – nevím, o čem mluvili – a zastřelil ji. Pak se žena proměnila. Pro ty, co epizodu viděli a anglicky rozumí… zdálo se to jenom mne, nebo ta žena po přeměně byla rychlejší, než chodci bývají? Že by přeci jenom nějaká evoluce? Možná s tím souvisí to, o čem mluvil Dr. Jenner na tom záznamu. Že by výzkum CRM měl odlišný efekt? Že by místo toho, aby chodci vyhynuli, začali být nebezpečnější?

#13 Leon #16 Camaris #18 Stardos
28.11.2021 | 13:48:38
Leon

#12 Hunter12: Jop, tak nějak, zdá se, že ty zvěsti měly reálný základ a skutečně ten závěr úplně převrací to, co jsme doposud o TWD světě věděli (nebo si mysleli, že víme)…

28.11.2021 | 13:55:20
Cermb0

Přestože World Beyond nesleduji, tak jsem finále tak nějak proklikal, pochytil jsem správně, že Rick nic?

#15 Camaris #22 igwar
28.11.2021 | 14:00:19
Camaris

#14 Cermb0: Jadis jenom řekla, že to byl nejsilnější člověk, kterého potkala a že ho kryla tím, když ho označila za „B“ čko. Přestože věděla, že je „A“ čko tak lhala, aby ho neposlali na pokusy. Říkala že mu to dlužila.

28.11.2021 | 18:49:07
Camaris

#12 Hunter12:

Byl to Portland. šli je tam varovat před CRM. V potitulkové scéně se odhalilo, kdo a kde vytvořil virus Francie a na tom místě se taky ukázala mnohem agresivnější mutace.

#17 Hunter12 #18 Stardos
28.11.2021 | 18:52:02
Hunter12

#16 Camaris: Děkuji za vysvětlení. Už se těším na titulky.

28.11.2021 | 19:31:56
Stardos

#12 Hunter12: #16 Camaris:

Ono to vypadá na nějakou jinou mutaci, která musela být vytvořena až po první. Tudíž je ale stále otázka, jak se ten virus rozšířil; i kdyby Francie vytvořila virus, jak by to rozšířila do světa a jak by rozšířila jen tu mutaci do určitého místa? Protože ta žena, která se proměnila, byla postihnuta tou mutací, tudíž ta mutace musela být rozšířena jenom v Evropě. Tohle se neskutečně zamotalo. Jinak je zajímavé to nové chování; nejen že ten chodec je rychlý a silný, ale evidentně i trochu inteligentní? Přesně se rozběhla ke dveřím kudy odešel ten muž. Mohla snaha Francouzů vytvořit lék vést k tomu, že vytvořili hybrida mezi člověkem a chodcem?

#19 Camaris
28.11.2021 | 20:37:47
Camaris

#18 Stardos: Já mám radši tyhle rychlejší a nebezpečnějí zombies. Jako ze Světová válka Z, Já, legenda nebo Resident Evil… Jako po 10 letech toho samého v TWD je to super změna. Ani mi nevadí jestli to přepíše „kánon“, když to osvěží značku a nakopne zájem o filmy.

28.11.2021 | 22:29:57
Camaris

Takhle nějak by mohl vypadat výlet do Francie :-)

https://youtu.be/5txwHPTg7GY?t=22

28.11.2021 | 22:35:00
igwar

Pozitívum je, že to na rozdiel od iných „utnutých“ seriálov slušne zakončili (bez nejakého idiotického cliffhangera do neexistujúceho pokračovania). Aj keď niektoré veci by si zaslúžili rozvíjať ďalej (Kubleková v base, Silas v CRM a pod.), ale dobre. Možno na niečo z toho nadviažu (Kubleková) vo filmoch o Rickovi. Čo mi však dalo zabrať, bola tá zmätočná potitulková scéna. Francúzky dialóg pomiešaný so súčasne znejúcim lekárskym monológom z počítača. Obe nesú dôležité informácie (nezávidím tomu, kto to bude titulkovať). Nápis: „Tu sa narodili mŕtvi“. Chceli nám ukázať ako vznikla epidémia alebo „vylepšená“ generácie zombie alebo obe veci súčasne? Kedy sa to odohráva? Je tam síce Dr, Jenner z twd s01e06, ale sú to staré nahrávky, takže scéna s môže odohrávať prakticky kedykoľvek. A to najdôležitejšie, aký to má súvis s dejom wdbnd. Naviac už na začiatku twd v 1 a časti druhej sezóny boli zombie, ktorí utekali, skákali cez plot alebo hádzali kamene. Ale to nemalo nič spoločné z dejom seriálu, išlo o predstavu vtedajšieho showrunnera -F. Darabonta o svete twd. Potom ho poslali preč a vrátili tam nenápadne bežné zombie.

#28 ori
29.11.2021 | 11:02:10
igwar

#14 Cermb0: Rick bol, ale zase iba v dialógu. Jadis zase zopakoval, že dala CRM niečo cenné a tak sa k nim mohla pridať. Huck ju obvinila, že typicky vymenila vstup do CRM za niekoho život. Jadis doplnila, že dala CRM „A“ ale oklamala ich, že je to „B“, aby dotyčný nemenovaný (Rick) neskončil ako pokusný králik v laboratóriách u Kublekovej. A že mu tým zachránila život, lebo mu to dlhovala. Takže zase nevieme o nič viac čo je vlastne A a čo je B. Plus, ešte sa to zamotáva, lebo ak mala cenné „A“ a CRM oklamala, že má „B“, tak ako mohla dostať vstupenku do CRM za cenné „A“, ktoré zatajila. https://www.youtube.com/watch?…

#23 Sapphire1977 #26 ori
29.11.2021 | 11:20:49
Sapphire1977

#22 igwar: vieme že:
A = silný zdravý jedinec vhodný na pokusy
B = postrádateľný kripel vhodný za mukla alebo vojaka

29.11.2021 | 14:13:54
Lucas89

Ta závěrečná scéna byla hodně dobrá, navnadilo mě to. Poslední díly byly taky celkem fajn. Ale první řada byla úplně zbytečná. Kdyby z 20 dílů udělali tak 5, úplně by to stačilo.

#25 Leon
29.11.2021 | 14:27:14
Leon

#24 Lucas89: Přesně tak, to vůbe nemělo mít dvě série, stačila by minisérie. Když už plnohodnotný seriál, tak alespoň ještě 1–2 série, vždyť to skončilo hrozně otevřeně a neukončeně.

29.11.2021 | 18:36:11
ori

#22 igwar: A sú ľudia vhodní na pokusy, B sú ľudia ktorí majú u CRM šancu prežiť. Gabriel bol pôvodne B lebo ho Jadis mala rada, ale potom keď šiel proti nej (už neviem prečo) tak povedala že je A. Oni chceli od nej v TWD A na pokusy, ona im zavolala že má A, ale potom si to rozmyslela a povedala že má B lebo chcela Ricka zachrániť.

webmaster
29.11.2021 | 20:15:44
ori

Jenner v 1. sérii TWD hovoril že najdlhšie zo všetkých výskumných centier vydržali Francúzi, ale stalo sa to isté čo sa dialo jemu v Atlante – došlo im palivo. Ja som to pochopil tak že skupina toho chlapa napadla to stredisko a zabila vedcov, lebo tí vedci sa snažili zvrátiť zombíkov ale všetko ešte viac pokazili, nemyslím si že priamo odtiaľ pochádza nákaza. Nákaza sa objavila keď bol ešte svet normálny aj v Los Angeles (Nickova priateľka, tá feťáčka, bola podľa tvorcov pacient nula, teda ona to tam v L.A. rozniesla). Keby to začalo vo Francúzsku, vtedy by sa tam o tom asi už hovorilo.

webmaster
29.11.2021 | 20:18:30
ori

Inak áno, sú silnejší a rýchlejší, oveľa nebezpečnejší než naši americkí. Aj v prvej sérii boli rýchli a chytrejší, ale to ako píše igwar bolo kvôli tvorcovi 1. série ktorý si zombíkov predstavoval inak ako tí čo prišli po ňom, za týchto môžu zrejme tie pokusy ako tu píšete.

#21 igwar: s WB to nemusí mať žiadny súvis, celé je to jeden prepojený svet. Ale možno tým cheli ukázať kam by mohli viesť pokusy Občianskej republiky.

webmaster
29.11.2021 | 20:21:38
ori

Tak som tú scénu pozeral znovu a znovu. Tí rýchli vytuningovaní európsky zombící sú teda výsledkom pokusu, kedy francúzski vedci dávali zombíkom implantáty srdca živých ľudí v snahe nakopnúť ich obehový systém, vypnúť ich mozog alebo u nich vyvolať nervový zmätok, a to spôsobilo že sú takí rýchli a silní. A preto že tých zombíkov takto „vylepšili“ a celé to vlastne zhoršili tam prišli nejakí ľudia a tých vedcov pozabíjali.

#30 Camaris
webmaster
29.11.2021 | 21:27:34
Camaris

#29 ori: Odkud máš informaci o transplantaci srdce? To se mi zdá jako úplná kravina. Vždyť zombies fungují i bez srdce. Záleží pouze na hlavě (mozku). Častokrát jsme viděli jak je hlava pořád aktivní, kouše a může nakazit další, i když jí odsekneš od těla.

#31 Camaris
30.11.2021 | 9:42:09
Camaris

#30 Camaris: Aha tak je to z českých titulek. Já to viděl ještě v originále a toho sem si nevšiml. Xavik tam píše srdeční pláty :) Jako tohle by mohlo fungovat jedině u čerstě proměněných, když má ještě žíly funkční, ale jak by to zastavilo ty miliardy smradlavých zombies co už chodí venku teda nevím.

#33 ori
30.11.2021 | 10:30:10
Camaris

Jo a zajímavost: Dr Edwin Jenner má jméno podle Edwarda Jennera, britského lékaře, který objevil vakcínu proti pravým neštovicím. :)

(Všiml sem si toho až dnes, jestli je to starý fakt, tak se omlouvám)

30.11.2021 | 10:38:50
ori

#31 Camaris: Musel som si vyhľadať anglické titulky aby som si to overil, povedal „cardiac plaques“, v češtine sa to prekladá aj ako aterosklerotický plát, je to tuková hmota ktorá sa začne nabaľovať na tepny a spôsobuje ich upchávanie – aterosklerózu. Ale ako to malo pomôcť v zničení zombíkov a prečo ich to posilnilo netuším. Je tu nejaký doktor? :D

#35 Stardos
webmaster
30.11.2021 | 15:49:12
ori

Inak ešte teda musím povedať že ste mali pravdu, skutočne to vyzerá tak že nákaza priamo pochádza z Francúzka. Nielen ten nápis „tu sa narodili mŕtvi“, ale aj to čo povedal ten chlap: Vy ste to začali a potom ste to ešte zhoršili." Bol som z toho včera taký rozrušený že som sa unáhlil, stále som z toho v šoku. Toto bolo asi to najväčšie odhalenie v TWD od príchodu do CDC v prvej sérii :D

webmaster
30.11.2021 | 15:51:23
Stardos

#33 ori: Za mě tohle s medicínou nemá nic společného až tak :D Ono ti to snižuje průsvit cévy, tudíž se ti zpomalý průtok a dojde k ucpání. Walkers ale nemají žádnou souvislost s krví. Ono by dávalo smysl, kdyby to třeba mělo fungovat jako prevence; když by se ti někdo nakazil a měl tu aterosklerózu u dané tepny, tak by třeba mohlo tělo bojovat s infekcí, protože by se ti virus roznášel méně. Nicméně taky netuším :D

1.12.2021 | 22:13:15
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec World Beyondu

Již v pořadí třetí seriál ze světa The Walking Dead zahájil svou existenci roku 2020 a skončil o rok později, takže tu s námi byl pouhé dva roky. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Další seriály

Seriál The Walking Dead: World Beyond se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály The Walking Dead a Fear the Walking Dead. Pro fanoušky World Beyondu jsou tyto dva další samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama