The Walking Dead: World Beyond
57/100 - 43×

The Walking Dead: World Beyond(TWD: World Beyond)

Planetu Zemi zasáhl neznámý virus, který mění zesnulé lidi v chodící mrtvoly. Lidé se začali shlukovat do komunit, díky kterým mohla první generace dětí přežívat v dobách apokalypsy. Z některých vyrostou hrdinové, z jiných padouši, nicméně každý z nich se již změní nadobro

USA | 2020 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | AMC | 43 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Katastrofický
hrají
Aliyah Royale (Iris Bennett), Alexa Mansour (Hope Bennett), Nico Tortorella (Felix Carlucci), Annet Mahendru (Huck), Nicolas Cantu (Elton Ortiz), Hal Cumpston (Silas Plaskett), Joe Holt (Leopold Bennett), Ted Sutherland (Percy), Julia Ormond (Elizabeth Kublek), Jelani Alladin (Will Campbell), Natalie Gold (Lyla Belshaw), Pollyanna McIntosh (Anne), Maximilian Osinski (Dennis Graham), Robert Palmer Watkins (Frank Newton), Anna Khaja (Indira)

Potitulková scéna odhalila možný původ viru a naznačila vznik prvního seriálu, který se bude odehrávat v Evropě

Potitulková scéna odhalila možný původ viru a naznačila vznik prvního seriálu, který se bude odehrávat v Evropě

Všechno zlé je nakonec k něčemu dobré. I tak by se dal popsat přínos seriálu World Beyond, který je nyní za námi. Samotný seriál nám sice nabídl několik zajímavých věcí, ale tu nejzajímavější si schoval na úplný konec.

15 0
2.12.2021

Seriál The Walking Dead: World Beyond skončil svou dvouletou pouť. Během ní nám tvůrci nabídli celkem dvacet epizod, které se zaměřovaly především na skupinu čtyř dětí. Završení seriálu jako takového si rozebereme v některém z dalších článků, nyní se však zaměříme na jeho poslední záběry. Ty tvořily potitulkovou scénu, která otevřela budoucnost zombie univerzu prakticky dokořán.

Ve zhruba pětiminutové potitulkové scéně toho bylo odhaleno skutečně spoustu. Začněme zasazením a tím, koho jsme tu vlastně viděli. V jedné nepojmenované vojenské stanici biomedicíny se objevila jedna vědkyně, která si tu do svého notebooku nahrála mimo jiné i vzkaz od Dr. Edwina Jennera. Během toho, co si ho přehrávala, na ni narazil jeden muž, který ji následně zabil.

(Víme už konečně, kdo může za vzniklou nákazu?)

Celá scéna se s největší pravděpodobností odehrávala ve Francii. Má to hned dva důvody – onen první je ten, že obě postavy, tedy neznámá vědkyně a neznámý muž s pistolí, spolu mluvili francouzsky. Následně tak usuzujeme z toho důvodu, o čem se bavili. Když vědkyně zmínila, že skupina vědců zamířila do Toleda, muž s pistolí se instinktivně zeptal, jestli do Toleda ve Španělsku. To znamená, že tím myslel „to nejbližší Toledo, které zná“, tedy to nejbližší Francii.

Co tito dva lidé konkrétně řešili? Muž s pistolí, a členové jeho uskupení, zabíjí všechny doktory a vědce, kteří pracovali v této vojenské laboratoři. Konkrétně tak dělají kvůli tomu, že prý právě tito vědci mohou za to, že nastala doba, ve které všichni aktuálně žijí. Že by právě francouzští vědci mohli za apokalypsu? Dozvěděli jsme se právě, že byl virus vyvinut ve Francii? Je to možné.

(Vše údajně vzniklo v jedné francouzské laboratoři.)

Dále se muž s pistolí zmínil o tom, že se ti vědci pokusili napravit to, co provedli, ale všechno jenom zhoršili. Tím narážel na jednu věc, o které se zmíníme níže. Poslední zajímavou informací byla ona zmínka o skupinách vědců, kteří jsou neznámo kde. Skupina, které se říkalo Prvosenky, zamířila do Toleda v Ohiu, odkud se už zřejmě nikdy nevrátila zpátky do Francie. Členům druhé skupiny se říkalo Fialky, přičemž mezi ty patří právě ona žena z ukázky. Lze předpokládat, že existují i další podobné skupiny, ty tu jen nebyly zmíněny.

Nyní se zaměřme na Dr. Edwina Jennera, který se objevil v této scéně. Toho jsme naposledy viděli v roce 2010, kdy byla odvysílána epizoda TS-19. Opět si ho tu zahrál herec Noah Emmerich, což znamená, že se herec vrátil k této roli po neuvěřitelných 11 letech. Ten v přehrávaném videu hovořil k nějakému dalšímu vědci, který se snažil vyřešit celou nákazu. V tomto případě není jasné, ke komu přesně mluvil, tedy zda šlo o vědce z oné francouzské laboratoře. Každopádně šlo o starou nahrávku, protože je Jenner již dávno mrtvý.

(Jennerův návrat nás skutečně překvapil.)

Jenner se tu zmínil o jakýchsi „obměněných kohortách“, které druhý vědec zmínil. Takto odborný název nám toho moc nenaznačí, nicméně když muž s pistolí zabil onu vědkyni, mohli jsme si všimnout toho, že se vědkyně brzy proměnila a začala řádit. Řádila však mnohem odlišněji než chodci, které známe, protože byla rychlejší a mnohem agresivnější.

Tím se vracíme zpátky k muži s pistolí, který se zmínil o tom, že se vědci vrátili do svých laboratoří a vše zhoršili. Pravděpodobně tím odkazoval na to, že vědci chtěli celý problém vyřešit nějakou látkou, nicméně pomalejší a méně agresivní chodce proměnili na rychlejší a agresivnější. Z toho jde tedy vyvodit to, že v Evropě (a možná i Asii a Africe) řádí mnohem nebezpečnější druh chodců. Je zcela logické, že jsme se žádného takového chodce nedočkali v Americe, protože tam nebyli vystaveni oné nové látce. Navíc se sem tito chodci nemají jak dostat, když neumí plavat.

(Takto agresivního chodce jsme ještě neviděli.)

Zmiňme se ještě o tom, jaké pojítko má tato scéna na celý seriál, protože se tu přeci nemohla objevit čistě náhodně. Ve chvíli, kdy si vědkyně kopírovala záznamy Dr. Edwina Jennera, jsme mohli vidět, že je celý soubor pojmenován jako „Dokument Dr. Ellise“. To je učitel ve výzkumné stanici Občanské republiky, ke kterému chodila Hope na hodiny. Dále je to muž, o kterém se dříve zmiňoval už Eugene Porter.

Jaké poselství tedy přinesla tato scéna? Nejenom, že naznačila, kde vznikla nákaza a kdo za ni může, ale zároveň nás nalákala na možný další seriál z univerzu The Walking Dead. Je totiž možné, že někdy brzy stanice AMC oznámí, že vyvíjí další zombie seriál, který tentokrát nebude zasazen do Ameriky, ale do Evropy. Vše odhalí až čas.

Foto: AMC

Diskuze /32

ori

Ja ešte doplním že pre Francúzsko sa zrejme rozhodli preto, lebo Jenner v prvej sérii TWD povedal že Francúzi vydržali vysielať najdlhšie, než sa aj oni odmlčali. Z rovnakého dôvodu sa World Beyond odohrával v Nebraske, lebo Dave a Tony ju zmienili v 2. sérii TWD.

#13 Gaffík
webmaster
2.12.2021 | 16:14:46
Stardos

Seriál zasazený v Evropě bych uvítal; nicméně otázka, zda by to vlastně udělali.

Za mě jsou na té mutaci zajímavé dvě věci; Za prvé, jak se mutace rozšířila jen v Evropě? Ta vědkyně se proměnila v tu mutaci, tudíž se to muselo rozšířit znovu v menší kapacitě. Za druhé, co všechno ta mutace dovede? Vypadá to, že kromě rychlosti a síly tam je rychlá proměna, ale i nějaká inteligence, protože se proměněná vědkyně rozběhla ke dveřím, kterými ten muž odešel

#3 Mirdasirda
2.12.2021 | 17:28:09
Mirdasirda

#2 Stardos: Protože Amerika je až za oceánem,

#4 ori #6 Stardos
2.12.2021 | 18:46:16
ori

#3 Mirdasirda: No ale to mi tiež trochu nesedí, je to diaľka ale nejaké nafúknuté telo by sa mohlo preplaviť cez oceán. Vieme že more zombíkov vyplavuje, videli sme to v Oceanside aj vo Feare na tom ostrove. Za tých 12 rokov by sa nejakí z Európy mohli dostať do Ameriky. A ak sa to aj ešte nestalo, je to len otázka času.

#7 Stardos #21 pidalin
webmaster
2.12.2021 | 19:00:20
Tarzan_

Ω už je u nás…

2.12.2021 | 19:24:52
Stardos

#3 Mirdasirda: Jenomže pokud se rozšířila ona mutace jen ve Francii (potažmo v Evropě), jak se mohl virus rozšířit po celém světě? Domníval bych se, že došlo ke stejnému způsobu rozšíření, ale v menším měřítku? Ale jak se to pak rozneslo? Vzduchem? Kdyby vzduchem, nebyla by otázka času třeba a zasáhlo to i USA?

#12 Hunter12 #16 igwar
2.12.2021 | 20:43:54
Stardos

#4 ori: Ono třeba

to možná Fear plánuje nějak trošku objasnit? Pokud je Alicia infikovaná už několik týdnů (což si nemyslím, ale dejme tomu, že fakt je), nemohlo by to znamenat, že má Alicia nějakou mutaci?

#8 Camaris #9 ori
2.12.2021 | 20:45:37
Camaris

#7 Stardos: Však Alicia byla kousnutá v den, kdy spadli bomby. Když potkala Morgana, tak uběhlo 95 dní (zdroj wiki). Nemyslím, že by měla mutaci z World Beyond, protože ta postcredt scéna se odehrává 10 let po konci a Fear momentálně 3,3 roku.

#9 ori
2.12.2021 | 21:02:43
ori

#7 Stardos: Ani ja si nemyslím že je infikovaná, a ak už áno tak podľa mňa žije kvôli tomu že bola v 5. sérii vystavená tým rádioaktívnym chodcom (aký zmysel by to inak malo?).

#8 Camaris: Wikinou by som sa priamo neriadil, je to len fanúšikovský výpočet, a nikde sa nepovedalo kedy sa tá scéna odohráva, aspoň zatiaľ nie.

#10 Camaris #11 Hunter12
webmaster
2.12.2021 | 21:28:02
Camaris

#9 ori: Jestli myslíš den, kdy se potkala s Morganem, tak to musejí mít nějak vypočítané. Třeba jak jsme viděli v bunkru June, tak měli 25 dní škrtnutých na zdi. Pak uplynula nějaká doba, než se zas všichni sešli v ponorce a další doba než Morgan našel ten stanový tábor.

#18 ori
2.12.2021 | 21:50:37
Hunter12

#9 ori: Alicia byla pokousána pár min. po pádu hlavice. Bylo to vidět přímo ve flashbacku. Dle údajů June z bunkru a slov Willa od pádu hlavice uběhly min. 2 měsíce, možná už 3.

#18 ori
2.12.2021 | 22:07:33
Hunter12

#6 Stardos: Dr. Jenner řekl Rickovi, že už jsou všichni nakaženi. Nákaza je totiž ve vzduchu. Tak se virus nejspíš rozšířil i mimo Evropu.

2.12.2021 | 22:09:43
Gaffík

#1 ori: Spoiler. V Kanadě se taky mluví francouzsky.

#15 igwar
3.12.2021 | 3:32:12
Novis8

Co když se Rick nachází ve Franciii nebo někde v Evropě a jeho filmy se budou odehrávat tam

3.12.2021 | 8:54:59
igwar

#13 Gaffík: Rodení francúzi tvrdia, že hovorili originál „francúzskou“ francúžtinou. Jej kanadský dialekt je vraj pre native speakrov dobre zvukovo rozoznateľný. Naviac to Toledo bolo v dialógu zámerne, aby sa jasne poukázalo, že scénka sa odohráva v Európe.

3.12.2021 | 10:22:58
igwar

#6 Stardos: Keď sa šíril pôvodný vírus, lietali lietadlá a svet bol stále ešte relatívne v pohybe. Následne v postapokalyp­tickom svete sa nejaká nová mutácia nevie dostať za oceán, keď aj doprava autom je obrovský problém.

3.12.2021 | 10:29:23
Sapphire1977

presne tak, pôvodný vírus sa rozšíril ako teraz korona, z čínskeho trhu až na antarktídu, ale mutácia bola umelo vytvorená až počas lockdownu, keď už sa necestovalo ;)

3.12.2021 | 14:26:31
ori

#10 Camaris:
#11 Hunter12: Myslel som kedy sa odohráva potitulková scéna, to som zatiaľ nikde nezaregistroval.

#19 Camaris
webmaster
3.12.2021 | 15:41:45
Camaris

#18 ori: Jak to bylo podané, například jak se jí ten ozbrojený ptal, kde byla celou tu dobu, tak bych se vsadil, že se to odehrává ve stejnou chvíli, kdy hrdinové odcházejí do Portlandu.

4.12.2021 | 10:02:46
A1B2

Zombie apokalypsa v Evropě by byla o dost jiná než v Americe. Tady je všude kde se schovat. Máme hrady, obrovské statky obehnané masivními zdmi, každý dům má silný plot. Amíci mají ty jejich papírové baráky a na ploty si moc nehrají. Když vezmu můj dům, tak půlmetrové cihlové zdi, ve sklepě studna, obehnaný kamennou zídkou. Ve sklepě zásoby kompotů a zavařovaček pro celou rodinu na půl roku a to nejsem prepper. My máme každých cca 5 km nějakou vesnici, kde by šlo sehnat jídlo, kdežto amíci mívají rozestupy i desítky km mezi osídlením.

Vezměme si třeba tu scénu z první série WD, kde se Rick a Morgan schovávají v tom baráku. Mrtví mohou volně přijít až na verandu ke dveřím. Zdi jen sádrokarton s překližkou o síle pár cm. Stačilo by deset zombíků a zeď prorazí. K tomu ta okna hned u země.

#22 pidalin
4.12.2021 | 15:39:36
pidalin

#4 ori: Spíš mi připadá divný že ten virus neni v USA z toho důvodu že už ta vylepšená verze existovala na začátku apocalypsy kdy ještě nejspíš ňáká komunikace a cestování mezi USA a Evropou bylo, takže dalo by se očekávat že aspoň pár kousků nakaženejch tou mutací by se do Ameriky stihlo dostat, i když ještě se měněj takhle rychle tak by tam taková loď možná ani nestihla doplout, každopádně jsem hodně zvědavej na to jaký s tim maj plánu. Předpokládam teda že tahle mutace musí bejt rozšířená i po celý Asii a nejspíš i Africe a pokud měli lidi v Americe problém přežít s obyčejnejma zombíkama, tak lidí v Evropě nejspíš zbylo ještě mnohem míň.

5.12.2021 | 11:16:00
pidalin

#20 A1B2: To co jsi jmenoval sice má logiku, ale zároveň to je i nevýhoda protože v Evropě je mnohem větší koncentrace lidí na metr čtvereřní než v USA, takže kdyby tady vypukla nákaza, tak to bude postupovat mnohem rychlejc a neschováš se někde v odlehlý oblasti, pokud se zavřeš do toho tvýho sklepa, tak zombíci budou všude kolem tebe a dřív nebo pozdějc budeš muset vylézt kvůli jídlu. V Americe máš oblasti kde jedeš 100 km a nikoho nepotkáš, to v Evropě nejde.

#28 A1B2
5.12.2021 | 11:18:10
pidalin

Ono je to koneckonců vidět i teď během covidu, amerika to celkem schytala v první vlně ve velkejch městech a to je tak všechno, mi tim trpíme mnohem víc, jak se to trochu rozšíří v okolních státech, tak je to do pár tejdnů zase všude.

5.12.2021 | 11:19:29
Polaky

Netvrdím, že v tomto seriálu má něco logiku, ale to, že Silase pořád titulují jako vazouna místo špekouna mě neskutečně sere. A ta vypasená Čita to je kapitola sama o sobě. Co jako v té zombieapokalypse žere, že je jak tank…

#25 Hunter12
5.12.2021 | 21:56:37
Hunter12

#24 Polaky: TWD: WB se odehrává pouze během dvou měsíců, to znamená, že ještě pár týdnů před útěkem z laboratoře CRM byla doma – v Univerzitní kolonii – a cpala se, čím jen chtěla. Univerzitní kolonie jistě nestrádala a mněla plno zásob. Jistě, herečka zjevně mezi první a druhou sérií přibrala. Je to zkrátka jen herečka, která nežije v apokalypse a hlady netrpí. Můžeš si to klidně vysvětlit tím, že Iris trpí nějakou nemocí, třeba poruchou štítné žlázy a proto je při těle. Ono nejen jídlo může způsobit tloustnutí lidí. Mimochodem, nevím, co všichni mají proti Silasovi a Iris. Já si ty dva oblíbil. Rozhodně víc, než třeba Hope.

#27 pidalin #29 Polaky
5.12.2021 | 22:19:50
Lucas89

Iris jako postava byla dost otravná, ale spíš mi vadila ta herečka, která neumí moc hrát. To samý Huck, ta herečka byla taky hrozná.

6.12.2021 | 11:24:14
pidalin

#25 Hunter12: Ona i Hope celkem přibrala mezi 1. a 2. sérií. :-)

6.12.2021 | 13:03:21
A1B2

#22 pidalin: Ano i ne. My sice máme průměrně větší koncentraci, ale to je dáno tím, že my nemáme právě ty prázdné plochy. Tedy oni mají na pár kilometrech obrovskou koncentraci a na spoustě velmi malou. kdežto v Evropě je to mnohem rovnoměrnější a to je podle mě výhoda. Právě ty městské aglomerace i s okolím se proměnily v epicentra zombíků a vše tam šlo tak rychle. Kdežto v Evropě by se to šířilo postupněji a než by to došlo na venkov, tak tamní lidé by už věděli o co jde a jak se bránit. Navíc v Evropě by vznikaly menší skupiny zombíků, kterým by s dalo bránit. Kdežto v USA mají ta obří stáda z velkoměst. Jde i o produkci potravin. V Evropě je rovnoměrně rozložená, takže všude najdeš nějaká pole a statky. Kdežto v USA je produkce potravin koncentrovaná v některých státech a v jiných prakticky není.

6.12.2021 | 18:23:00
Polaky

#25 Hunter12: Sám píšeš co proti nim všichni mají, takže to není ojedinělé. Prostě herecké výkony katastrofa. Ona ta štítná žláza funguje jinak, než ti tvrdí tvoje partnerka :-) Jo, díky její špatné funkci se metabolismus nechová úplně jak by měl, ale při běžném stravování se z člověka nestane takové vypasené prase ani v případě, že má štítnou žlázu v tom nejhorším možném nastavení. A když už o ní píšeš jako o herečce, tak herec/herečka se má do role vžít. Tím pádem, když je na brutálním „pochodu“, tak by si neměla ve volnu dávat k snídani prase posypané kuřatama. Čau, měj se a breč si jak chceš.

#30 Hunter12 #31 ori
6.12.2021 | 22:02:02
Hunter12

#29 Polaky: Máš pravdu, prase posypané kuřaty není ke snídani ideální. Měla by si to nechat až na oběd. :-)

6.12.2021 | 22:49:50
ori

#29 Polaky: Takže by si ani nemala umývať vlasy a zuby a chodiť v smradľavých handrách? :D Na Taru sa tiež nadávalo ako pribrala, lenže ona bola tehotná. Ale zase u Sashi to nikto nepoznal :D

#32 Polaky
webmaster
7.12.2021 | 17:50:50
Polaky

#31 ori: Předpokládám, že vlasy, zuby a hadry zvládne hravě pořešit maskér, ale určitě to vidíš jinak.

7.12.2021 | 21:29:37
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec World Beyondu

Již v pořadí třetí seriál ze světa The Walking Dead zahájil svou existenci roku 2020 a skončil o rok později, takže tu s námi byl pouhé dva roky. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Další seriály

Seriál The Walking Dead: World Beyond se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály The Walking Dead a Fear the Walking Dead. Pro fanoušky World Beyondu jsou tyto dva další samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama