The Walking Dead: World Beyond
57/100 - 40×

The Walking Dead: World Beyond(TWD: World Beyond)

Planetu Zemi zasáhl neznámý virus, který mění zesnulé lidi v chodící mrtvoly. Lidé se začali shlukovat do komunit, díky kterým mohla první generace dětí přežívat v dobách apokalypsy. Z některých vyrostou hrdinové, z jiných padouši, nicméně každý z nich se již změní nadobro

USA | 2020 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | AMC | 43 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Katastrofický
hrají
Aliyah Royale (Iris Bennett), Alexa Mansour (Hope Bennett), Nico Tortorella (Felix Carlucci), Annet Mahendru (Huck), Nicolas Cantu (Elton Ortiz), Hal Cumpston (Silas Plaskett), Joe Holt (Leopold Bennett), Ted Sutherland (Percy), Julia Ormond (Elizabeth Kublek), Jelani Alladin (Will Campbell), Natalie Gold (Lyla Belshaw), Pollyanna McIntosh (Anne), Maximilian Osinski (Dennis Graham), Robert Palmer Watkins (Frank Newton), Anna Khaja (Indira)

Seriál směřuje ke svému konci, jak dopadne celá zápletka a kdo všechno zemře?

Seriál směřuje ke svému konci, jak dopadne celá zápletka a kdo všechno zemře?

World Beyond pomalu směřuje ke svému konci, protože nás čekají už jen dva jeho poslední díly. Jak to celé dopadne?

8 0
20.11.2021

Když byl oznámen vznik seriálu The Walking Dead: World Beyond, bylo zároveň potvrzeno, že půjde o dvacetiepizodní podívanou, která bude mít jasný začátek, prostředek a konec. Nyní celý seriál směřuje ke svému konci, protože nás čekají už jen díly Death and the Dead a The Last Light, a tak si klademe otázku, jaký smysl nakonec bude mít celý projekt?

První řada byla rozhodně uchopena nezajímavě – skupina dětí cestovala skrze státy, aby zachránila otce Hope a Iris, který se údajně nacházel v nebezpečí. K jejich výpravě však došlo jen kvůli fintě armády Občanské republiky, protože jejich otec ve skutečnosti nebyl v nebezpečí. Republice šlo jenom o to přivést do výzkumné stanice Hope, která by svému otci pomáhala s jeho výzkumem.


Následné pokračování, které aktuálně sledujeme, se zaměřuje na vzpouru – děti a jejich spojenci jsou odhodláni zničit Občanskou republiku, protože nyní ví, co provedla v Omaze a Univerzitní kolonii, tedy v komunitách, které děti opustily. Tato zápletka je už sice lepší, ale i tak jde o slabý odvar toho, co jsme původně čekali od seriálu.

(V posledních dílech může zemřít prakticky kdokoliv. Foto: AMC)

Čekali jsme totiž větší zaměření na Občanskou republiku. O ní sice víme několik cenných informací, ale i tak se jí zápletka poměrně vyhýbá. Co bylo tedy posláním seriálu? Jak děj skončí, když má skončit uzavřeně? Dětem jde aktuálně o to opustit výzkumnou stanici a dostat se do Portlandu, kde by měly najít přístřeší, ale pokud bude toto oním koncem, nevíme, zda bude dostatečně uspokojivý. Lze proto předpokládat, že seriál skončí nějak otevřeně.

Zároveň jsou diváci zklamáni z množství úmrtí, které jsme v seriálu mohli spatřit. Doposud zemřela jedna jediná hlavní postava, a to Lyla Belshaw, jejíž smrt zavinily Jadis a Huck. Seriál, který se odehrává v tomto univerzu, by měl mít mnohem větší množství mrtvých postav, a tak čekáme, kdo všechno zemře ve dvou posledních dílech.

Podělte se s námi do diskuze pod článkem o to, jak si myslíte, že celý seriál skončí. Kromě toho vyjádřete svůj názor v následující anketě, ve které nás zajímá váš odhad týkající se smrti hlavních postav. Můžete vybrat maximálně tři charaktery.

Kdo zemře v posledních dvou dílech?

21%
14%
14%
11%
9%
8%
8%
5%
4%
4%
3%
113 hlasů

Diskuze /14

simonideos

Aby to mělo nějakou hloubku, tak by měla zemřít nějaká důležitější, oblíbená, postava, která si to nezaslouží.

20.11.2021 | 10:12:52
Kubey

Percy podľa mňa zomrie určite, mohla by kľudne aj Iris, už mi ide na nervy, ale nemyslím si, že ju zabijú.

20.11.2021 | 10:59:21
Steve23x

Doufám, že umřou hlavně scénáristi, protože tohle byla hrůza :-)

#5 Hunter12
20.11.2021 | 12:16:26
JBT

Proc by mel nekdo umrit, aby to bylo zajimavy? To se divate jen kvuli umrtim postav? Neni to trochu ujety?!

#5 Hunter12
20.11.2021 | 12:24:04
Hunter12

#3 Steve23x: Co byla hrůza? První série, ač měla pár opravdu šokujících odhalení a zvratů, byla tím nejhorším, co nám do té doby TWD universum nabídlo, ale druhá série, i když to tak ze začátku nevypadalo, se stala lepší, než současné FTWD a snad i než současné TWD. A i kdyby tomu tak nebylo, vážně si myslíš, že je na místě kvůli tomu přát scénáristům smrt. Věřím, že to nebylo myšleno vážně, ale i tak to bylo nemístné. Nehledě na to, že se jim druhá série opravdu povedla.

#4 JBT: V článku se ale nepíše, že je seriál nezajímavý z důvodu malého počtu úmrtí hlavních postav. TWD universum je charakteristické právě tím, že tam může kdokoliv kdykoliv zemřít. Tedy alespoň tak to bylo v roce 2010, když ono universum vznikalo. Dnes tam poskrovnu umírají i vedlejší postavy, natož ty hlavní. A na to, že má TWD: WB pouze dvě série a do konce celého seriálu nám tak zbývají pouze dvě epizody, tam zemřelo málo hlavních postav. Vlastně to byla pouze jedna hlavní postava a to sice Dr. Lyla Belshaw. Aby byl seriál napínavý, měla by tam čas od času nějaká ta hlavní postava zemřít. Vždyť se tu bavíme o zombie seriálu, ne o Esmeraldě. Když postavy nebudou umírat, nebudeme mít pocit, že se nacházejí v nebezpečí a nebudeme se o ně tak strachovat. Zkrátka TWD universum přijde o něco, co ho od samého začátku tak charakterizovalo. Navíc se tvůrci dušovali, že v této sérii opravdu může kdokoliv kdykoliv zemřít. Tak snad svůj slib dodrží, protože úmrtí vedlejších postav typu Robina a Brodyho, kteří nedostali skoro žádný prostor, fakt neberu.

#11 Steve23x
20.11.2021 | 14:14:35
Leon

Stále více se obávám, že po dvou zbylých epizodách vlastně nedostaneme vůbec nic. Nebude žádný smysluplný konec, který by ospravedlnil existenci seriálu, natož nějaká návaznost na TWD a Fear. To by museli být scénáristé hotoví mágové, aby jim stačily pouhé dvě epizody k nějakému překvapení a zvratu. To hlavní, co nám chtěli tímto seriálem ukázat, byly pohnutky CMR, nic víc.

20.11.2021 | 15:22:31
zvirka

Prosím nepoužívejte slovo „charakter“ ve smyslu postava. Slovo charakter má v češtině pouze jeden význam, a to: „Charakter (řec. χαρακτήρ, původně rydlo, později rytina a ražba na minci) znamená ráz či povahu, celek podstatných a stálých rysů, které charakterizují určitou osobu nebo předmět, to znamená odlišují od jiných.“ Prostě a jednoduše povaha, NE postava. Anglické „panic“ taky neznamená české panic :)

#8 hyena
20.11.2021 | 16:40:54
hyena

#7 zvirka: boháča ty máš ale problemy

20.11.2021 | 18:44:02
med2019

Zrovna tahle řada mě baví víc než FÝR a snad i TWD. Natahovat ukončení dávno vyčichlé TWD a FTWD po 14 dnech nevede k ničemu. Naopak člověk ztrácí zájem.

21.11.2021 | 9:21:29
Akul

Ještě že už to skončí…

21.11.2021 | 10:50:39
Steve23x

#5 Hunter12: Samozřejmě to bylo myšleno jako vtip. V článku se ptají, kdo by mohl zemřít – jako by to mělo seriál nějak zachránit.

Co se TWD a FTWD týče, ty jsou na tom snad ještě hůř než World Beyond, ale aspoň tam nehrajou hlavní postavy děcka, který chtěj povraždit vojenskou základnu s vycvičenejma profíkama. Ano, taky je tam malá nesmrtelná hrdinka Judith, která mávnutím ruky prorazí lebku kdejakýmu zombíkovi, ale aspoň je to sympatická herečka, tady ve World Beyond jsou to všechno samý nesympatický nesmrtelný hrdinský děcka, na který se opravdu dívá špatně a jestli z 30ti dílů budou 3 super, pořád to nezmění moje hodnocení seriálu jako celku což zůstává 1 hvězda za snahu.

21.11.2021 | 12:35:14
Sapphire1977

chcel som označiť všetkých okrem Iris a Silasa, ale to by asi neprešlo, keďže ani jeden z nich nie je ani čierny ani teplý, čiže predpokladám že musí prežiť Hope a Felix, ostatní sa uvidí

#13 ori
22.11.2021 | 14:37:55
ori

#12 Sapphire1977: Ale veď Iris je tmavá :D

webmaster
22.11.2021 | 15:54:14
Leon

S hereckým obsazením je to tak napůl, všechny dospělé postavy jsou skvělé, hlavně Felix a Huck, ty bych fakt hrozně rád viděl ve Fearu či TWD, když už ne, tak ve filmech s Rickem. Ale casting na puberťáky nebyl zrovna šťastný. Iris se jim vyloženě nepovedla, hlavně je to i zle napsaná postava a do 2. série přibrala neskutečným způsobem, oproti ní zlatá Alicia. Elton zase dospěl příliš rychle a herečka Hope mi byla milejší v té póze drzé holky z 1. série, ve 2. sérii je mi už vyloženě protivná.

23.11.2021 | 6:08:34
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec World Beyondu

Již v pořadí třetí seriál ze světa The Walking Dead zahájil svou existenci roku 2020 a skončil o rok později, takže tu s námi byl pouhé dva roky. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Další seriály

Seriál The Walking Dead: World Beyond se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály The Walking Dead a Fear the Walking Dead. Pro fanoušky World Beyondu jsou tyto dva další samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama