The Walking Dead: World Beyond
57/100 - 43×

The Walking Dead: World Beyond(TWD: World Beyond)

Planetu Zemi zasáhl neznámý virus, který mění zesnulé lidi v chodící mrtvoly. Lidé se začali shlukovat do komunit, díky kterým mohla první generace dětí přežívat v dobách apokalypsy. Z některých vyrostou hrdinové, z jiných padouši, nicméně každý z nich se již změní nadobro

USA | 2020 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | AMC | 43 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Katastrofický
hrají
Aliyah Royale (Iris Bennett), Alexa Mansour (Hope Bennett), Nico Tortorella (Felix Carlucci), Annet Mahendru (Huck), Nicolas Cantu (Elton Ortiz), Hal Cumpston (Silas Plaskett), Joe Holt (Leopold Bennett), Ted Sutherland (Percy), Julia Ormond (Elizabeth Kublek), Jelani Alladin (Will Campbell), Natalie Gold (Lyla Belshaw), Pollyanna McIntosh (Anne), Maximilian Osinski (Dennis Graham), Robert Palmer Watkins (Frank Newton), Anna Khaja (Indira)

To nejlepší a nejhorší na druhé řadě seriálu The Walking Dead: World Beyond

To nejlepší a nejhorší na druhé řadě seriálu The Walking Dead: World Beyond

V posledním rekapitulačním článku druhé série se podíváme na ty nejlepší a nejhorší momenty. Nových deset epizod sice nebylo nejlepších, ale zároveň ani nejhorších.

7 0
2.3.2022

1. Nejlepší epizoda: Blood and Lies

Seriál The Walking Dead: World Beyond měl velmi pochybnou kvalitu, ale musíme uznat, že se druhá polovina jeho druhé série povedla. Obzvláště povedený byl sedmý díl, ve kterém šlo konečně do tuhého. Nejenom, že v této epizodě řádila především praporčice Anne, ale zároveň tu došlo k jednomu z největších zvratů – Lyla podlehla duťákovi, kterého sama stvořila.

Další kandidáti: Death and the Dead, The Last Light, Returning Point

2. Nejhorší epizoda: Konsekans

Když se seriál po roce vrátil, téměř všichni očekávali jeho zlepšení. To nám však první díl druhé řady nenabídl. Zápletka se točila především kolem Hope, kterou podplukovnice Kublek nechala vykoupat ve své poslední lekci. Celkově byla Hopeina cesta do Občanské republiky nesmyslná, tento díl ji jen zakončil.

Další kandidáti: Exit Wounds, Foothold, Family Is a Four Letter Word

3. Nejlepší vývoj postavy: Huck

Postavy se opět nedočkaly nijak převratného vývoje, a tak jsme v této kategorii znovu vybrali Huck. Ta představuje jednoznačně tu nejlepší postavu, kterou nám seriál nabídl, nicméně by postava byla mnohem lepší, kdyby ji její herečka tolik nepřehrávala. Stále si však stojíme za tím, že je nejlepší, obzvláště překvapivý byl její konec.

Další kandidáti: Silas Plaskett, Lyla Belshaw, Iris Bennett

4. Nejhorší vývoj postavy: Hope Bennett

Loni jsme v této kategorii vybrali Iris, letos tato postava nebyla zas tak hrozná. Spíše nás zaskočil vývoj Hope, který byl na bodu mrazu. Hope byla v první řadě poměrně zajímavá, jakmile se však ocitla na výzkumné stanici, nestál její příběh za to. V této kategorii jsme vybírali z většího množství postav, jednotlivé charaktery byly prostě nudné, nicméně u Hope nás její vývoj naštval nejvíce, když byla v první řadě tak dobrá.

Další kandidáti: Felix Carlucci, Elton Ortiz, Will Campbell

5. Nejlepší nová postava: Anne

Letošní pravděpodobně nejpříjemnější překvapení. Jakmile se do světa The Walking Dead vrátila Anne, kterou moc dobře známe z hlavního seriálu, okamžitě oživila příběh celé druhé série. Herečka se do této postavy vrátila s grácií, a to natolik, že jsme vůbec nepostrádali podplukovnici Kublek, kterou nahradila v čele výzkumné stanice. Už teď se těšíme na to, co dalšího na ni čeká.

Další kandidáti: Dennis Graham, AshaIndira

6. Největší zvrat: Nákaza v Evropě

Paradoxně ten největší zvrat se objevil v potitulkové scéně poslední epizody. Když jsme zavítali na neznámé místo, kde se objevili neznámí lidé, brzy nám bylo jasné, jak moc tato scéna prohloubila celý univerz The Walking Dead. Dočkáme se seriálu z Evropy? Poznáme o mnohem rychlejší chodce? Snad ano.

Další kandidáti: Lylina smrt, zatčení Elizabeth, zničení plynu

7. Nejvíce promarněná příležitost: Samotný seriál

I přes několik kladů si stále stojíme za tím, že tento seriál prostě neměl nikdy vzniknout. Nebo ano, měl vzniknout, ale měl se zaměřovat jenom na Občanskou republiku a trvat o něco déle. Tento seriál, ač byl už od začátku prohlašován za záležitost o dvou řadách, se měl dočkat pokračování, protože byl uzavřen v naprosto nesmyslném bodu. Na rozdíl od Fear the Walking Dead se toto tvůrcům moc nepovedlo.

Další kandidáti: žádný konec, vedlejší linky, Hranice

8. To nejlepší na druhé řadě: Výrazné zlepšení

Právě kvůli výraznému zlepšení nakonec litujeme toho, že se tvůrci rozhodli ukončit seriál v bodě, v jakém ho ukončili. Druhá polovina druhé série opravdu stála za to, byla napínavá a děj byl natolik zajímavý, že divák praktiky ihned toužil po dalším dílu. Je možné, že se tvůrci poučili z chyb první řady, nebo jen prostě tohle plánovali celou dobu.

Další kandidáti: přítomnost Občanské republiky, Annin návrat, rozšíření světu The Walking Dead

9. To nejhorší na druhé řadě: Seriál bez konce

A už jsme zase u toho konce. Tento problém souvisí se samotným smyslem seriálu. Proč by tvůrci vytvářeli takovou zápletku, když ji vlastně ani pořádně neukončili? V tomto případě musíme doufat v to, že na seriál bude navazovat nějaký jiný projekt. S takovýmto koncem se prostě nespokojíme.

Další kandidáti: první polovina série, nezajímavý vývoj některých postav, přebytečnost některých postav

Foto: AMC

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Konec World Beyondu

Již v pořadí třetí seriál ze světa The Walking Dead zahájil svou existenci roku 2020 a skončil o rok později, takže tu s námi byl pouhé dva roky. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Další seriály

Seriál The Walking Dead: World Beyond se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály The Walking Dead a Fear the Walking Dead. Pro fanoušky World Beyondu jsou tyto dva další samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama