The Walking Dead: World Beyond To nejlepší a nejhorší na první řadě seriálu The Walking Dead: World Beyond

To nejlepší a nejhorší na první řadě seriálu The Walking Dead: World Beyond

To nejlepší a nejhorší na první řadě seriálu The Walking Dead: World Beyond

Novinka ze světa The Walking Dead nám nepředstavila nijak vydařenou podívanou, a proto budou v následujícím přehledu toho nejlepšího a nejhoršího určitě převládat horší kategorie.

6 0
21.1.2021

1. Nejlepší epizoda: Truth or Dare

Začněme něčím pozitivním. První řada neměla moc vydařených epizod, nicméně pár bychom jich tu našli. Mezi nimi se jednoznačně tyčí sedmá epizoda, která měla jak překvapiví konec (Tonyho smrt), tak i smysluplnou zápletku a konečně zajímavé flashbacky. Avšak i přesto, že se tento díl vydařil, stále nejde o nijak výbornou epizodu.

Další kandidáti: Shadow Puppets, Brave, In This Life


2. Nejhorší epizoda: The Blaze of Gory 

Seriál odstartoval poměrně nadějně, nicméně rozpaky z prvního dílu měly být napraveny v tom nadcházejícím. To se bohužel nestalo, tvůrci nám naservírovali nudný druhý díl, ve kterém jsme převážně sledovali pouze kratičkou část cesty hlavních hrdinů. Kromě toho byla zápletka doplněna o Felixovu minulost, která nám měla jen ukázat, jak to míval doma těžké kvůli své sexuální orientaci. Naprosto zbytečný díl.

Další kandidáti: The Wrong End of a Telescope, The Tyger and the Lamb, Madman Across the Water

3. Nejlepší vývoj postavy: Huck

V této kategorii bylo těžké vybrat jasného výherce, a to ne kvůli tomu, že by tu bylo hodně kandidátů, ale kvůli tomu, že tu nebyl takřka žádný. Seriál nám představil nezajímavé a ploché postavy – je tu jen málo postav, které si člověk oblíbí. Nejzajímavějším vývojem si nakonec prošla Huck, která byla celou dobu na straně Občanské republiky. I u ní však máme jeden velký problém – postava to je dobrá, ale poměrně špatně zahraná. Herečce Annet Mahendru tato role moc nesedí.

Další kandidáti: Hope Bennett, Felix Carlucci, Elton Ortiz

4. Nejhorší vývoj postavy: Iris Bennett

Pokud bychom měli vybrat hlavní postavu celého seriálu, tak by to byla Iris, která vlastně odstartovala celou výpravu do New Yorku. Hned po prvním díle však bylo jasné, jak špatná tato postava bude – Iris je strašně otevřená dívka, která je neschopná, protivná a prostě nezajímavá. Jako vůdkyně skupiny selhala a selhala i v očích většiny diváků.

Další kandidáti: Silas Plaskett, Elizabeth Kublek, Will Campbell

5. Největší zvrat: Huck patří k Občanské republice 

Huck byla po téměř celou dobu první série tajemnou postavou, a tak se očekávalo, že v jejím případě dojde k nějakému odhalení. K tomu došlo prakticky na konci osmé epizody, kdy se tajně setkala s podplukovnicí Kublek. Tento zvrat byl dobrý, bylo zajímavé sledovat práci špeha Občanské republiky. Škoda, že vykonávala tak překombinovanou a složitou práci kvůli jedné jediné postavě.

Další kandidáti: Tonyho smrt, vyvraždění Univerzitní kolonie, výzkum Občanské republiky

6. Nejvíce promarněná příležitost: Příběh a jeho postavy 

Celá zápletka působí směšně, schválně si ji v jedné větě shrneme: „Skupinka mladých lidí cestuje přes půlku země, aby našla muže, jehož přesnou polohu ani nezná, ale ve skutečnosti je tato výprava způsob Občanské republiky k tomu, jak přimět geniální Hope, že Země stojí za záchranu.“ K tomu snad netřeba nic dodávat, snad jen to, že když selhal příběh, tak se alespoň očekávala přítomnost nějaký zajímavých postav – těch jsme se ale nedočkali.

Další kandidáti: zastoupení Občanské republiky, vyvrcholení celé výpravy, zpracování a tempo

7. To nejlepší na první řadě: Přítomnost Občanské republiky 

Je až paradoxní, že to nejlepší na seriálu bylo to, na co se příběh vlastně zaměřoval jen minimálně. Vše, co souviselo s Občanskou republikou, bylo v první sérii to nejlepší. Putování hlavních postav se scénám z Občanské republiky nemohlo rovnat – vše tu bylo tajemné a zajímavé, zatímco putování zdlouhavé a nudné. Snad tento faktor bude napraven ve druhé řadě.

Další kandidáti: spojitost s nadcházejícími filmy, minulost některých postav, polovina dílů je za námi

8. To nejhorší na první řadě: Zbytečný seriál

Ve výsledku lze prohlásit, že World Beyond vůbec nemusel vzniknout. Místo toho, aby nám nabídl něco nového a nevšedního, co jsme doposud neviděli v The Walking Dead ani Fear the Walking Dead, jsme se dočkali jen dalšího putování, které se navíc zaměřovalo na děti. Proč tento seriál vlastně vznikl? Kvůli přípravě na filmy s Rickem Grimesem? Zvládnout se to mohlo mnohonásobně lépe.

Další kandidáti: nesympatické hlavní postavy, cestování hlavní skupiny, zbytečné natahování

Foto: AMC

Diskuze /4

FValek

Nejhorší – člověk by čekal, že ve franšíze TWD to bude mnohem méně naivní a drsnější a realističtější, než že se teen mládež panicky bojí zabít zombie a raději se nechají sežrat…

Nejlepší – Felix, možné obohacení universa, které se zatím tedy vůbec nepotvrdilo…

21.1.2021 | 17:54:21
Kruppe1010

Tam nebylo nic nejlepsi.Seri­al,ktery nemel ani radsi vzniknout. Kdyz teda chteli serial pro male deti ze sveta Walking dead,tak to meli uplne odstrihnout od bezicich serialu…

22.1.2021 | 14:08:52
KreativLooks

Já mám problém hlavně s další gay postavou. Kolik těch homosexuálních párů v tom universu už je? Proč to do těch lídí furt cpou tuhle propagandu?

23.1.2021 | 20:31:27
zvirka

Víceméně souhlasím s článkem. Jedině snad – herečka hrající Huck mi přišla dobrá, tedy proti všem ostatním, a role jí podle mě sedla (oproti všem ostatním). Všichni teen herci byli děsní, navíc scénář a dialogy jim to moc neusnadnily. Jak píšete, zbytečný seriál. Postavy a příběh pro malé děti, které samozřejmě zase člověk nenechá dívat na zombíky (pokud nejsou kreslení – ala Poslední děti na Zemi). Takže jako ostatní jsem seriál sledovala kvůli infu o Občanské republice a zbytek mě neskutečně štval. A závěrečná pointa odpovídá přísloví „Konec korunuje dílo“. Dokonale ho dorazila.

25.1.2021 | 20:13:02
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Druhá série

Na seriál The Walking Dead: World Beyond čeká pokračování, kterého se diváci dočkají na podzim roku 2021. Touto řadou, která bude mít opět deset epizod, však seriál skončí.
_____________­____________________

Podpora překladu

Pokud se vám líbí mé titulky nebo má práce na webu, tak mě můžete níže podpořit. Budu vděčný za jakýkoliv příspěvek. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Reklama

Hlídejte si nás