The Wheel of Time (Kolo času)
70/100 - 82×

The Wheel of Time(Kolo času)

Tento fantasy epos se odehrává ve světě, kde sice magie existuje, ale pouze ženy ji dokážou používat. Příběh sleduje Moirain, členku stínového a vlivného sesterstva nazývaného Aes Sedai, na strastiplné cestě po celém světě s pěti mladými společníky. Moirain věří, že jeden z nich by mohl být reinkarnací nesmírně mocného muže, kterému proroctví přisuzují, že buď lidstvo zachrání, nebo ho uvrhne do záhuby. Sága obsahuje množství prvků evropské i asijské kultury a filozofie, nejsnáze postřehnutelný je především motiv cyklické povahy času, který nalézáme v buddhismu či hinduismu.

USA | 2021 | Vysílá se
vysílání
3 sezóny | Amazon | 50 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Nadpřirozený
hrají
Rosamunde Pike (Moiraine Damodred), Daniel Henney (al'Lan Mandragoran), Josha Stradowski (Rand al'Thor), Zoë Robins (Nynaeve al'Meara), Madeleine Madden (Egwene al'Vere), Marcus Rutherford (Perrin Aybara), Barney Harris (Matrim Cauthon), Álvaro Morte (Logain Ablar)

The Wheel of Time - Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
jakup

Jako čtenář musím říct že se mi to líbilo. Nevím co by jste chtěli. Další adaptace jako Pán prstenů nebude. Za mě fajn příběh ze světa WoT

9.1.2022 | 1:10:31
Orea

Mrzí mě, že fanoušci knih nedostali zpracování v odpovídající kvalitě. Přesně to teď zažívám u Witchera, kdy po příšerné druhé sérii přicházím sem, abych si snad spravila chuť.
A musím říct, že se to celkem povedlo a jako neznalci předlohy se mi to líbilo. Přestože ne vše je dokonalé, někdy se to příliš vleče a jindy je tempo zase spíš rychlejší, příběh dává smysl a zpracování je pěkné. Popravdě nevím, jestli tomu po přečtení zdejších komentářů příliš nelichotím. Ale ve srovnání s Witcherem mi to teď přijde jako nebe a dudy a bavilo mě se na to koukat.

2.1.2022 | 1:12:12
LukeNight

Mizerný výběr naprosto nevhodných a neschopných hereček a herců hlavních postav (s jedinou výjimkou, kterou lituji, že s těmi ostatními musela hrát), mizerný scénář, promrhaný potenciál a peníze! Na mnoha místech očividný plagiát z mnoha jiných seriálů a filmů. Výsledkem je opravdu odpad a zklamání je slabé slovo! Současný seriál The Witcher (přestože také není dokonalý) je proti tomuto po všech stránkách doslova mistrovské filmařské i herecké dílo.

1.1.2022 | 19:58:07
memar

Detské/dievčenské fantasy, ktoré je v skutočnosti rozprávka. Toto nie je určite pre dospelého fans fantasy, Schválne nehovorím že je to zlé, pretože nejaký okruh fanúšikov to asi má. Ale určite nie pre mňa.

31.12.2021 | 15:11:42
Vonotar

Tak tohle nemá s knihama fááákt nic společného…no možná jména postav. Odpad, odpad, odpad !!!!!!!!!!!

30.12.2021 | 19:28:05
Cr4zyFl4mes

Hmm, jako nečtenáře knih mě to nijak neurazilo, ale ani nijak speciálně nepřekvapilo. Postavy jsou v klidu, ale žádnou jsem si vyloženě neoblíbil. Na druhou sérii se těším, ale vyhlížet z okna ji nebudu. Je to na způsob LotR, ale nesahá mu to ani po paty. Ne každý seriál musí mít nějakou message, ale tenhle vypadá, jako by ji měl mít. Bohužel tu žádné poučení, nebo prostě nějakou tému, která by to pěkně propojovala najít neumím.

27.12.2021 | 3:41:57
Felix Jaeger

Cele zle. A zakoncenie prvej serie stalo za velke hnede. Muzske postavy nemali jediny pozitivny vstup do pribehu, scenaristi si vymyslaju pribeh asi pocas tripu na raw kolacikoch. Pomenovat Lews Therin Telamona Dragon Reborn je vysmech, vyuzitie 5 zien, ktore vlastne ani jedna nemala byt taka silna, aby sa stala Aes Sedai, popripade 2 ktore boli vlastne novicky na to, aby vysekali 5tisic trollokov za minutu(preco to vlastne nespravili na zaciatku, a nezachranili chudacikov muzov, co v tomto svete nic nevedia dokazat?), novicky v pouzivani saidaru dokazu ozivovat mrtvych, a podobne kokotiny. Je to serial od bezmozgov, pre bezmozgov.

25.12.2021 | 19:37:55
Sir_CHerokee

Odpočinkové fantasy na způsob Zaklínače nebo Pána prstenů.

25.12.2021 | 17:49:52
Replix

Neuvěřitelná drzost tohle vůbec kdy vypustit do světa. Knižní předloha je naprosto skvělá, ale tohle je fakt úroveň Herkules nebo Xena. Vztah téhle zrůdnosti a předlohy je prostě jen znásilnění obouručním mečem do análu. Kromě Rosamunde Pike je obsazení jako přehlídka crash test dummies. Příběh nedává smysl, vztahy mezi postavama naprosto mimo. Tohle si fakt nezaslouží slitování a doufám, že s tímhle skončí co nejdříve a radši to přestanou točit úplně. Nikdy víc. Ti, co tu říkají, že je to lepší než druhá řada Zaklínače, by už fakt měli vysadit heroin… Opět se ukazuje, že by na tomhle severu měli zavést hodnocení 0%, protože tohle tomu běží naproti. Scénáristi jsou asi vážně děti, kteří nikdy nečetli kvalitní příběh. FUJ!

25.12.2021 | 12:06:32
Milano33

The Wheel of Time sa pokúša byť novým epickým fantasy na seriálovom poli, ktoré zaplní prázdne miesto po Game of Thrones, avšak akosi mu to nejde. A niet sa čomu diviť, keďže WoT miesto toho, aby sa esenciálne držala žánru epic fantasy, tak ako to robila LotR trilógia, sa nasilu snaží predstaviť Jordanov svet dosť surovým a krvavým spôsobom, čo mi do príbehu o boji dobra so zlom veľmi nesedí. Na druhú stranu tento kúzelný svet uhranie svojimi filozofickými a metafyzickými konceptmi, ktoré sú často orientálneho pôvodu, ako napríklad cyklická povaha času alebo reinkarnácia. Seriál však trpí svojim lacným prevedením a zameniteľnou vizualizáciou. Príbehové tempo je tiež veľmi nevyrovnané a ide to s ním ako na horskej dráhe. Rosamunde Pike však v roli Moiraine Damodred naprosto exceluje!

25.12.2021 | 0:15:56
1

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Stav překladu

Epizoda S02E06: Victims of Night

cz100%
DOKONČENO

Reklama

Nepřehlédněte

Druhou řadu čeká velká změna oproti té první, dojde k přeobsazení jedné z postav

Druhou řadu čeká velká změna oproti té první, dojde k přeobsazení jedné z postav

Novinek o druhé řadě je málo, ale Amazon a Sony nedávno potvrdily neoficiální únik – jeden z hlavních protagonistů se ve druhé řadě své role již nezhostí.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Momentka

Momentka

Sledujte nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama