The Wheel of Time (Kolo času)
0/100 - 0×

The Wheel of Time(Kolo času)

Tento fantastický epos se odehrává ve světě, kde sice magie existuje, ale pouze ženy ji dokážou používat. Příběh sleduje Moirain, členku stínového a vlivného sesterstva nazývaného Aes Sedai, na strastiplné cestě po celém světě s pěti mladými společníky. Moirain věří, že jeden z nich by mohl být reinkarnací nesmírně mocného muže, kterému proroctví přisuzují, že buď lidstvo zachrání, nebo ho uvrhne do záhuby. Sága obsahuje množství prvků evropské i asijské kultury a filozofie, nejsnáze postřehnutelný je především motiv cyklické povahy času, který nalézáme v buddhismu či hinduismu.

USA | 2020 | V přípravě
vysílání
1 sezóna | Amazon | 50 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy
hrají
Michael McElhatton (Tam al'Thor)


Amazon roztáčí Kolo času

Amazon roztáčí Kolo času

V hledáčku milovníku sci-fi a fantasy se v poslední době nachází streamovací služba od Amazonu. V portfoliu už má zachráněnou čtvrtou řadu The Expanse, chystá i znovuotevření Horizontu událostí, exkurzi do Númenoru a návštěvu Temné věže. Kromě toho už letos startuje produkce dalšího fantasy hitu.

17 0
10.8.2019

Už v říjnu minulého roku objednal Amazon adaptaci slavné Jordanovy ságy Kolo času, čímž uklidnil její fanoušky, kteří se obávali, že dal Amazon přednost Númenoru a Kola času se nakonec neujme. Přitom poslední snaha o adaptaci tohoto knižního hitu společností Red Eagle Entertainment skončila v roce 2015 čímsi, co může být považováno za nepovedený pilotní díl (byl natočen prakticky jen proto, aby si společnost mohla udržet práva k sérii), a také následnou žalobou Jordonovy vdovy Harriet McDougalové. Podívejme se nyní na souhrn informací, které jsou již trochu staršího data.

Ředitelka Amazon Studios Jennifer Salke a nedávno odstoupivší Sharon Tal Yguado, jež dohlížela na zastoupení žánrů v programu Amazonu, svěřily Dračí zástavu Rafu Judkinsovi, který se tak stal showrunnerem seriálu. Zároveň bude i dohlížet na scénáře. Se scénáři již jisté zkušenosti má, podílel se mimo jiné na několika epizodách Chucka nebo Agents of S.H.I.E.L.D.. Aby se situace z roku 2015 neopakovala, přizval Amazon zmíněnou Harriet McDougalovou a také Brandona Sandersona, který po Jordanově smrti ságu dokončil, jako konzultanty.


Co se také již delší dobu ví, je, že režie prvních dvou epizod (pravděpodobně dvoudílného pilotu) se ujme režisérka Uta Briesewitz, která v posledních letech seděla v režisérském křesle například u několika epizod This Is Us, Altered Carbon, The 100, třetí série Stranger Things i komiksáren jako Iron Fist, The Defenders, ale především Jessica Jones. V souvislosti s obsazením režisérského postu Utou Briesewitz, která pracuje především se silnými ženskými charaktery, se ředitelka Amazonu vyjádřila, že se seriál bude zaměřovat především na Moirain Sedai. Těžko říci, zda se tento popis netýká pouze pilotu, ve kterém bychom se tak mohli dočkat i flashbacků z prequelové knihy Nové jaro, nebo se v něm odráží neznalost ságy jako celku. Moirain je nepochybně důležitou postavou, ale ústřední postavou série rozhodně není.

Na závěr, pokud vám nevadí angličtina, si můžete přečíst oznámení o tom, že Amazon chystá seriál Wheel of Time, vtipně přeparafrázované do podoby využívající reálie této ságy, tak jak vyšlo v Denním Trollokovi (internetový portál fanoušků Kola času). Ono oznámení si můžete přečíst na následujících stránkách.

Tak to by bylo pro dnešek vše, ale brzy se můžete těšit na další článek, který vám představí čerstvější novinky, jako co má produkce Kola času společného s Prahou nebo jestli je už něco známo o hereckém ansámblu.

Těšíte se více na Kolo času nebo na Tolkienův Númenor? Nebo byste chtěli vidět adaptaci nějaké jiné knižní fantasy série, které se ještě nikdo neujal?

Zdroje článku: Dedline (první článek, druhý článek)

Diskuze /12

Valada06

Jsem zvědavý, co z toho udělají, nedávno jsem začal číst knihy, teď jsem za půlkou druhé a chytlo mě to. Doufám, že to nepokazí.

webmaster
10.8.2019 | 18:34:13
Milano33

Ja osobne sa veľmi teším na chystaný fantasy seriál The Wheel of Time od Amazonu ;). Snáď to spolu so seriálom The Lord of the Rings nesklame ;).

10.8.2019 | 19:18:25
Milano33

Asi sa ešte nevie, kedy je naplánovaná premiéra seriálu The Wheel of Time, že?

#4 antty
10.8.2019 | 19:20:53
antty

#3 Milano33: Premiéra stanovená ještě není, projekt se zatím připravuje. Nicméně, jak se brzy dozvíte, se co nevidět už začne natáčet. Myslím, že konec příštího roku nebo jaro 2021, by mohl být poměrně solidní odhad. Osobně hádám, že Kolo času vyjde dříve, než númenorský seriál.

#5 Milano33
webmaster
10.8.2019 | 19:33:53
Milano33

#4 antty: Ja som si skôr myslel, že bude mať seriál The Wheel of Time premiéru na prelome rokov 2021/2022, ale prelom rokov 2020/2021 znie omnoho lepšie :). Dikí moc za odpoveď antty ;).

#6 antty
10.8.2019 | 19:39:15
antty

#5 Milano33: No, je to jen můj odhad, založený na tom, od kdy do kdy má trvat natáčení. Tuto informaci najdete v příštím článku (schovanou na konci :) ), který vyjde snad zítra, zatím čeká na schválení.

#7 Milano33
webmaster
10.8.2019 | 19:43:28
Milano33

#6 antty: Super, už sa veľmi moc teším ;).

10.8.2019 | 19:45:55
Moor8

Jen to nepo…!!!

11.8.2019 | 18:09:22
Petr D

Já bych chtěl vidět Belgariad.

11.8.2019 | 21:17:52
Baron

Super, na tuhle knižní sérii jsem narazil v dubnu když mi kamarád řekl že budou stavět na barandově kulisy právě pro tenhle seriál a poprosil mě jestli bych si nepřečetl alespoň první díl abych mu přiblížíl děj.. chytlo mě to tak, že jsem těch 14 knih přečetl za necelé 3 měsíce (Nové Jaro si nechávám na horší časy)… pokud bude seriál aspoň z poloviny tk dobrý jako knihy tk to bude paráda… :-)

12.8.2019 | 8:52:13
antty

Jinak, abych i odpověděl na svou otázku: já jsem milovník draků, takže bych chtěl na televizních obrazovkách nebo v kině vidět především Temeraira.

webmaster
12.8.2019 | 11:20:08
FallenMaia

Samozrejme viac na Numenor, som obrovský fanúšik Tolkiena a celého jeho fantasy sveta, ale určite sa teším aj na Kolo času. Ja sa vlastne teším na akékoľvek nové fantasy ;) Witchera, GoT prequel, čokoľvek ;) Čím viac fantasy tým lepšie, hlavne v dnešnej dobe keď už v kinách skoro žiadne poriadne fantasy nevidíme, len samé komiksovky, tak aspoň tie seriály ;)

12.8.2019 | 15:41:37
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama