The Wheel of Time (Kolo času)
71/100 - 78×

The Wheel of Time(Kolo času)

Tento fantastický epos se odehrává ve světě, kde sice magie existuje, ale pouze ženy ji dokážou používat. Příběh sleduje Moirain, členku stínového a vlivného sesterstva nazývaného Aes Sedai, na strastiplné cestě po celém světě s pěti mladými společníky. Moirain věří, že jeden z nich by mohl být reinkarnací nesmírně mocného muže, kterému proroctví přisuzují, že buď lidstvo zachrání, nebo ho uvrhne do záhuby. Sága obsahuje množství prvků evropské i asijské kultury a filozofie, nejsnáze postřehnutelný je především motiv cyklické povahy času, který nalézáme v buddhismu či hinduismu.

USA | 2021 | Pauza
vysílání
3 sezóny | Amazon | 50 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy
hrají
Michael McElhatton (Tam al'Thor), Rosamunde Pike (Moirain Damodredovna), Barney Harris (Matrim Cauthon), Josha Stradowski (Rand al'Thor), Marcus Rutherford (Perrin Aybara), Madeleine Madden (Egwain al'Vera), Daniel Henney (al'Lan Mandragoran), Álvaro Morte (Logain Ablar), Zoë Robins (Nyneiva al'Meara)

Další ukázky, které hýbou fandomem

Další ukázky, které hýbou fandomem

Již za tři dny se dočkáme první řady seriálu Kolo času. Pojďme se rychle podívat, o jaké ukázky se tvůrci podělili v posledních dnech a týdnech.

7 0
16.11.2021

V jedné z ukázek Lanův představitel vysvětluje, co znamená být strážcem Aes Sedai.

Další ukázka je teaser, který se zaměřuje na Randa, Mata a Perrina. Mimo jiné z něj vyplývá, že Moirain v seriálu nebude tak tajnůstkářská ohledně toho, že v Emondově roli hledala možného spasitele světa, Draka Znovuzrozeného.

Svou vlastní ukázku mají i Egwain s Nyneivou. V ní se mimo jiné Egwain od Moirain dozvídá, že dokáže usměrňovat.

A potom tu máme samozřejmě ukázku, která nejvíce ze všech hnula žlučí všem skalním fanouškům knižní předlohy. Už v traileru promlouvá Moirain k pětici mladých lidí a říká jim, že jeden z nich je vyvoleným k tomu, aby se postavil Temnému. V této ukázce tomu nasazuje korunu, neboť naplno prohlašuje, že není známo, zda se Drak Znovuzrozený, což je právě onen možný spasitel světa, narodil jako chlapec nebo dívka. Bez sáhodlouhého vysvětlování – myšlenka, že by Drak byl dívka, je naprosto v rozporu s celou mytologií této ságy. Nezbývá než doufat, že co bylo řečeno v trailerech, také v trailerech zůstane.

Co říkáte na výše uvedené ukázky. Bojíte se, že naznačené změny seriál ohrozí, nebo věříte, že tvůrci vědí, co dělají?

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Překlad

Epizoda S01E08: The Eye of the World

cz100%
DOKONČENO

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama