The Wheel of Time (Kolo času)
70/100 - 82×

The Wheel of Time(Kolo času)

Tento fantasy epos se odehrává ve světě, kde sice magie existuje, ale pouze ženy ji dokážou používat. Příběh sleduje Moirain, členku stínového a vlivného sesterstva nazývaného Aes Sedai, na strastiplné cestě po celém světě s pěti mladými společníky. Moirain věří, že jeden z nich by mohl být reinkarnací nesmírně mocného muže, kterému proroctví přisuzují, že buď lidstvo zachrání, nebo ho uvrhne do záhuby. Sága obsahuje množství prvků evropské i asijské kultury a filozofie, nejsnáze postřehnutelný je především motiv cyklické povahy času, který nalézáme v buddhismu či hinduismu.

USA | 2021 | Vysílá se
vysílání
3 sezóny | Amazon | 50 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Nadpřirozený
hrají
Rosamunde Pike (Moiraine Damodred), Daniel Henney (al'Lan Mandragoran), Josha Stradowski (Rand al'Thor), Zoë Robins (Nynaeve al'Meara), Madeleine Madden (Egwene al'Vere), Marcus Rutherford (Perrin Aybara), Barney Harris (Matrim Cauthon), Álvaro Morte (Logain Ablar)

Další ukázky, které hýbou fandomem

Další ukázky, které hýbou fandomem

Již za tři dny se dočkáme první řady seriálu Kolo času. Pojďme se rychle podívat, o jaké ukázky se tvůrci podělili v posledních dnech a týdnech.

7 0
16.11.2021

V jedné z ukázek Lanův představitel vysvětluje, co znamená být strážcem Aes Sedai.

Další ukázka je teaser, který se zaměřuje na Randa, Mata a Perrina. Mimo jiné z něj vyplývá, že Moirain v seriálu nebude tak tajnůstkářská ohledně toho, že v Emondově roli hledala možného spasitele světa, Draka Znovuzrozeného.

Svou vlastní ukázku mají i Egwain s Nyneivou. V ní se mimo jiné Egwain od Moirain dozvídá, že dokáže usměrňovat.

A potom tu máme samozřejmě ukázku, která nejvíce ze všech hnula žlučí všem skalním fanouškům knižní předlohy. Už v traileru promlouvá Moirain k pětici mladých lidí a říká jim, že jeden z nich je vyvoleným k tomu, aby se postavil Temnému. V této ukázce tomu nasazuje korunu, neboť naplno prohlašuje, že není známo, zda se Drak Znovuzrozený, což je právě onen možný spasitel světa, narodil jako chlapec nebo dívka. Bez sáhodlouhého vysvětlování – myšlenka, že by Drak byl dívka, je naprosto v rozporu s celou mytologií této ságy. Nezbývá než doufat, že co bylo řečeno v trailerech, také v trailerech zůstane.

Co říkáte na výše uvedené ukázky. Bojíte se, že naznačené změny seriál ohrozí, nebo věříte, že tvůrci vědí, co dělají?

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Stav překladu

Epizoda S02E06: Victims of Night

cz100%
DOKONČENO

Reklama

Nepřehlédněte

Druhou řadu čeká velká změna oproti té první, dojde k přeobsazení jedné z postav

Druhou řadu čeká velká změna oproti té první, dojde k přeobsazení jedné z postav

Novinek o druhé řadě je málo, ale Amazon a Sony nedávno potvrdily neoficiální únik – jeden z hlavních protagonistů se ve druhé řadě své role již nezhostí.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Momentka

Momentka

Sledujte nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama