The Wheel of Time (Kolo času)
0/100 - 0×

The Wheel of Time(Kolo času)

Tento fantastický epos se odehrává ve světě, kde sice magie existuje, ale pouze ženy ji dokážou používat. Příběh sleduje Moirain, členku stínového a vlivného sesterstva nazývaného Aes Sedai, na strastiplné cestě po celém světě s pěti mladými společníky. Moirain věří, že jeden z nich by mohl být reinkarnací nesmírně mocného muže, kterému proroctví přisuzují, že buď lidstvo zachrání, nebo ho uvrhne do záhuby. Sága obsahuje množství prvků evropské i asijské kultury a filozofie, nejsnáze postřehnutelný je především motiv cyklické povahy času, který nalézáme v buddhismu či hinduismu.

USA | 2021 | V přípravě
vysílání
1 sezóna | Amazon | 50 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy


Showrunner The Wheel of Time promluvil o nutných změnách

Showrunner The Wheel of Time promluvil o nutných změnách

Je zřejmé, že nelze každou stránku knihy převést na filmové plátno či televizní obrazovku. U kolosu skládajícího se z 15 knih je situace o to těžší, že špatně promyšlená změna, může v budoucnu tvůrcům pěkně zatopit. Co o změnách v seriálu řekl showrunner R. Judkins na svém Twitteru?

4 0
4.3.2021

V minulých článcích jsme mluvili o hereckém obsazení a rekvizitách v seriálu. Nyní se budeme pohybovat v obecnější rovině a prozkoumáme důvody, proč se v seriálu dočkáme změn oproti knihám.

Žádná filmová ani seriálová adaptace knih se neobejde beze změn. K těm často dochází především kvůli finančním či časovým důvodům, výjimkou však nejsou ani změny, u kterých si mnozí diváci pomyslí, že pro ně racionální důvod ani neexistuje. Konečně o některých možných změnách v ději jsme vás již informovali v předchozích článcích. Připomeňme ale, že jak u změny Perrinova věku, tak u úpravy Randových milostných vztahů, jde zatím stále o spekulace.


U Perrinova věku můžeme ale rovnou zůstat. Dohady o jeho postaršení vyvolala zvěst o nové postavě, která se jmenuje Laila Aybara. Mělo se údajně jednat o jeho manželku, která by během Jarnic zemřela a poskytla tak starší verzi Perrina důvod odejít z Emondovy Role. Knižní verze totiž rodnou ves musí opustit kvůli tomu, že je svým věkem blízko dalším dvěma mladíkům – Randovi a Matovi. Judkins však fanoušky ujišťuje o tom, že pro první sezónu si nevymysleli žádnou zcela originální postavu. Všechny postavy, které se v první řadě objeví, aniž by se vyskytovaly na odpovídajícím místě v knižní předloze, jsou prý kompozicí více jiných postav, které se tam vyskytují, nebo se jedná o postavy, které se v sáze objevují až později. Tedy všechny kromě postavy v podání Phila Snowdena s kódovým označením Steve. U Laily by tedy též mohlo jít pouze o kódové označení.

Showrunner se svěřil, že bylo také třeba odložit výskyt některých důležitých postav z první knihy na později a spousty vedlejších postav se úplně zbavit, protože pro ně prostě není dostatek prostoru, ale že to pro tvůrce bylo někdy velmi náročné. Minimálně u jedné důležité postavy, bychom její absencí měli být překvapeni. Velkou výzvou je pak přizpůsobit scény a jejich děj tak, aby se podařilo vykreslit osobnost a motivaci jednotlivých postav – v seriálu totiž nejde podívat se postavám do hlavy formou vnitřního monologu, jako je to možné v knihách. Souvisí s tím i to, že většina dialogů je sepsána znovu od píky, nikoli převzatá z knih.

Problémy s postavami však mohou hravě zastínit problémy s lokacemi. Opomineme-li různá venkovní prostředí a prostředí, která budou pravděpodobně vytvořená formou CGI, stále nám zbývá velký počet vesnic a měst, kterými hrdinové musí projít. Ty se od sebe musí logicky v různých ohledech odlišovat.Vzhledem k omezenému množství času a financí tím pádem stáli tvůrci před dilema, zda ukáží hodně míst vytvořených lacino, nebo počet míst zredukují, aby ta, která zůstanou, mohla být vykreslena kvalitně. Tvůrci se rozhodli pro druhou možnost, což s sebou nese dalekosáhlé následky. Showrunner náročnost situace vysvětluje na příkladu s Baerlonem. Pokud by totiž Baerlon patřil mezi vyškrtnuté lokace (jistotu, že tomu tak je, ovšem nemáme, mohl to být jen náhodně zvolený příklad), je třeba se poprat s mnoha otázkami. Kdy a kde potkají naši hrdinové Min, když ne v Baerlonu? Dojde k potyčce s bělokabátníky a případně kdy a kde, když ne v Baerlonu? Kdy a kde navštíví sny našich hrdinů Ba'alzamon, když ne v Baerlonu?

Z výše uvedeného je zřejmé, že nás čeká určitě mnoho změn. Mějme proto na paměti, že většina z nich má svůj logický důvod.

Dobrou zprávou také je, že Judkins prohlásil, že se simultánně pracuje na všech fázích výroby seriálu. To znamená, že práce nestojí, i když nelze nyní natáčet nový materiál. První epizody první řady už jsou v post produkci a naproti tomu je už v plném proudu psaní scénářů ke druhé řadě. Tvůrci plánují se na plac vrátit v dubnu, pokud to situace dovolí, a vy držet tam do konce května. Teoreticky by tak mělo být reálné, aby první řada vyšla ještě letos.

A na závěr se můžeme, ať je i v tomto článku nějaký obrazový materiál, pokochat několika fotografiemi přímo z natáčení.

Nebo je libo vidět hostnec U Vinného střiku v Emondově Roli?

A jaký je váš postoj k potenciálním změnám v seriálu? Které lokace budeme muset asi oželet?

Diskuze /1

Kadmilos

Sakra já už se tak těším :D snad to opravdu vyjde už letos

4.3.2021 | 15:33:59
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama