The Wheel of Time (Kolo času)
71/100 - 78×

The Wheel of Time(Kolo času)

Tento fantastický epos se odehrává ve světě, kde sice magie existuje, ale pouze ženy ji dokážou používat. Příběh sleduje Moirain, členku stínového a vlivného sesterstva nazývaného Aes Sedai, na strastiplné cestě po celém světě s pěti mladými společníky. Moirain věří, že jeden z nich by mohl být reinkarnací nesmírně mocného muže, kterému proroctví přisuzují, že buď lidstvo zachrání, nebo ho uvrhne do záhuby. Sága obsahuje množství prvků evropské i asijské kultury a filozofie, nejsnáze postřehnutelný je především motiv cyklické povahy času, který nalézáme v buddhismu či hinduismu.

USA | 2021 | Pauza
vysílání
3 sezóny | Amazon | 50 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy
hrají
Michael McElhatton (Tam al'Thor), Rosamunde Pike (Moirain Damodredovna), Barney Harris (Matrim Cauthon), Josha Stradowski (Rand al'Thor), Marcus Rutherford (Perrin Aybara), Madeleine Madden (Egwain al'Vera), Daniel Henney (al'Lan Mandragoran), Álvaro Morte (Logain Ablar), Zoë Robins (Nyneiva al'Meara)

Tam al'Thor

Otec Randa al'Thora, ovčák z Emondovy Role, bývalý voják.


Tam al'Thor patří k několika málo lidem, kteří kdy opustili Dvouříčí. Ještě jako mladík odešel a stal se vojákem v armádě Illianu. Během let ve službě získal značné šermířské dovednosti, množství zásluh, naučil se meditační techniku plamene v prázdnotě a obdržel záhadný meč vykovaný s pomocí jediné síly a poznačený znamením volavky. Jako poslední sloužil v Aielské válce, po které se vrátil domů do Dvouříčí. S sebou přivedl manželku a malé dítě.

Sezóna první

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Excalibur

Lord Bolton se mi fakt líbil, bohužel nedostal téměř žádný prostor.

21.12.2021 | 17:49:31

Překlad

Epizoda S01E08: The Eye of the World

cz100%
DOKONČENO

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama