The Whispers
94/100 - 53×

The Whispers

Pro své děti by snad každý rodič udělal úplně cokoliv. A taky by jim toho nechal dost projít. Co ale může dětem vlivných lidí v americké vládě nakukat jejich imaginární kamarád Drill? Může je třeba donutit k tomu, aby své rodiče začali zabíjet. Skrz těla dětí se totiž na planetu Zemi řítí nová neznámá mimozemská síla, která nevinné děti využívá k tomu, aby jim pomohly ovládnout svět, zatímco už stihne se svou vesmírnou lodí přistát na Sahaře. V hlavních rolích hrají Lily Rabe, Barry Sloane, Derek Webster a Milo Ventimiglia.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | ABC | 43 minut
hrají
Milo Ventimiglia (John Doe / Sean Bennigan), Kristen Connolly (Lena Lawrencová), Lily Rabe (Claire Benniganová), Barry Sloane (Wes Lawrence),


ABC svou novinkou oprašuje mystery žánr

ABC svou novinkou oprašuje mystery žánr

Od dob Ztracených se málokterý mysteriozní seriál dožije více jak jedné řady. Nyní to ABC zkouší znovu se svou novinkou The Whispers. Odpustili fanoušci tvůrcům a dají mystery žánru opět šanci? Jaké otázky přinesla pilotní epizoda?


15 0
4.6.2015

Nastínění děje

ABC to tentokrát zkouší trochu jinak a vsází na oblíbené metody. Při sledování The Whispers uvidíte kriminálku, která je ale okořeněná značnou dávkou mysterióznosti a ještě ke všemu hraje na rodinnou notu. ABC se tak snaží skloubit dvě věci, které v USA frčí: krimi + důraz na rodinu. To celé je zahaleno v mystery obalu.

(„Mami, já vyhrála. Mami, už se probuď“)


Žádný černý kouř nečekejte. Celý děj se točí okolo Drilla. Teď bychom asi měli objasnit, co nebo kdo je Drill, ale to je právě hlavní záhada seriálu. Drill dokáže mluvit s dětmi a zmanipulovat je tak, až si myslí, že jsou součástí jakési hry, kterou chtějí vyhrát. Děti samotného Drilla nevidí, mluví k nim skrze světlo, takže je v podstatě všudypřítomný. Děti pak pro Drilla udělají cokoliv, co po nich chce. Ohrozí život svých rodičů, dostanou se do tajných dokumentů. Rodiče se většinou nad tím, že jejich děti mluví s jakýmsi imaginárním kamarádem, jen pousmějí. Ono to přeci k tomu věku patří. Na scénu pak přichází agentka Claire Bennegiová, která se snaží Drillovi přijít na kloub.

Během pilotu nám byla představena ještě druhá dějová linie. Ta se odehrává v Africe na Sahaře, kde byl nalezen americký letoun. K tomu byl poslán Wes Lawrence, aby vše prozkoumal. Ukazuje se, že jde o letoun manžela Claire Seana, který je považován za mrtvého. Jeho letoun je nalezen v obrovském fulguritu. Podle všeho Sean nehodu přežil. A je to pravda, Seana můžeme celý pilot sledovat. Jen neví, kdo je. Ale pravděpodobně je nějakým způsobem propojený s Drillem. Možná že právě on je Drillem?

(Lily Rabe to celé táhne)

Ještě jste se v tom neztratili? Tak si pojďme položit nejpalčivější otázky z pilotu:

Kdo nebo co je Drill?

Drilla jsme během pilotní epizody neviděli, možná jsme cosi mohli zahlédnout v domě na stromku, ale kdo ví, co to bylo. Samy děti říkají, že Drilla nevidí a komunikuje s nimi skrze světlo. Skrývá se za Drillem nějaký člověk? Nebo jde o něco nadpřirozeného? Mimozemšťané?

Jakou hru Drill hraje?

Drill dětem říká, že si spolu zahrají hru, kterou musí vyhrát, aby společně dosáhli nadvlády. Jaké nadvlády? Podle namalovaného obrázku a fotky z časopisu to vypadá, že Drill půjde po americkém prezidentovi. Co by Drill získal zabitím amerického prezidenta? Jak je možné, že děti Drillovi tolik věří?

Co má Sean společného s Drillem?

Sean alias náš pacient John Doe má s vysokou pravděpodobností něco společného s Drillem. Minimálně ví, s kým Drill mluví. Nesmíme zapomenout také na jeho incident v Africe, co tam vůbec dělal? Proč si jeho žena myslela, že jeho letadlo spadlo za polárním kruhem? Proč si Drill vybral právě jeho? Proč je jeho tělo pokryté tetováními a co tetování znamenají? Jak mohla Harper vědět, že má Sean něco společného s Drillem?

Je příliš pozdě, pátrají po světlech

Když je Sean v nemocnici mluví arabsky a říká Je příliš pozdě, pátrají po světlech. Co tato hláška znamená? Je příliš pozdě pro lidi nebo pro Drilla?

(Co má největší fulgurit společného s Drillem?)

Jak je možné, že je ten fulgurit tak velký?

Fulgurit je hornina vznikající při úderu blesku do země. Většinou měří jen několik milimetrů, občas i metrů. Největší fulgurit dosahuje téměř k 15 metrům, ale to jsou opravdu ojedinělé případy. V seriálu se nám tedy představuje největší fulgurit všech dob a ještě k tomu je vybaven o americký letoun. Letoun, který pilotoval Sean a jak vidno, tak celou událost přežil. Jaký je význam tohoto fulguritu a co se to kolem něj děje?

Umí Drill léčit?

V poslední scéně Drill osloví i Henryho a podle toho, jak malý Henry poslouchá zvuk přírody se zdá, že se mu vrátil sluch. Získává si Drill děti tedy tím, že je léčí, zlepšuje jejich stav, zvyšuje jim sebevědomí?

Milostný spletenec

Co by to bylo za seriál, kdyby v tom nebyl žádný milostný spletenec. Jak se zdá, tak Wes a Lena prožívají krizi, protože Wes podvedl Lenu s Claire? Bylo to ještě před tím, než Sean zmizel nebo až po jeho zmizení? Použije Drill jejich děti a tuhle znalost proti nim?

Co řekne ministr Wesovi?

Wes řekl ministrovi o fulguritu a také o Seanově letadle. Ten ho okamžitě povolal domu s tím, že mu musí něco povědět. Měl snad Sean nějaký tajný úkol? Testovalo USA nějakou tajnou zbraň a vymstilo se jim to?

Verdikt:

The Whispers je zcela jistě zajímavým seriálem, který po dlouhé době opět pořádně oprašuje žánr mysteriózních seriálů. Otázkou však zůstává, jestli už Američané tvůrcům mystery seriálů odpustili zakončení Ztracených a zda už jsou zase ochotní tento žánr sledovat.

Premiéra The Whispers dává tomuto žánru alespoň malou naději. Důležitou roli bude hrát především způsob, jakým budou tvůrci servírovat odpovědi na vznikající otázky. Pilotní epizoda nám dala plno otázek, ale naprosto žádnou odpověď, což je samozřejmě u mystery žánru dobře.

Je potřeba si servírování odpovědí dobře naplánovat a chrlit je postupně. Co se hereckých výkonů týče, tak pilotní epizodu po celou dobu táhla především Lily Rabe, která nám předvedla, že si „svůj“ seriál opravdu zaslouží. Při sledování pilotu vůbec není na škodu, že si většinu času pro sebe bere právě Lily. Seriálu škodí onen milostný spletenec, který prozatím působí velmi zbytečně. Jak se pilot líbil vám?

Hodnocení pilotu: 90 %

Foto: ABC

Diskuze /4

Enriel

Díky za povedené shrnutí. Osobně mi tu to řešení vztahů ani tolik nevadí, protože si myslím, že tam nijak nepřekáží. Jinak se mi pilot líbil, uvidíme, jak se tvůrci budou snažit dál.

#2 1Bobesh1
redaktor
5.6.2015 | 9:51:34
1Bobesh1

#1 Enriel: Kdyby to alespoň nebylo tak okatý, jakože ten s tou. Celkem se bojím, že teď na tom budou stavět příběh. Ale podle traleru to vypadá, že tahounem příběhu budou děti, což by mohlo být fajn. No hlavně ať moc neřeší vztahy a věnují se příběhu :)

admin
5.6.2015 | 10:09:22
Daydreamer54

Také děkuji za shrnutí. Upřímně, jsem pilotem docela natěšený. Milostný propletenec mi naprosto nevadí, zazdít to mohou jiné věci. A že je to „rodinné“? No, když je tam spousta dětí, dalo se to čekat ;-).

#4 1Bobesh1
5.6.2015 | 19:14:29
1Bobesh1

#3 Daydreamer54: Však proti rodinnému žánru nic nemám. Jen píšu, které žánry ABC kombinuje.

admin
5.6.2015 | 20:05:26
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama