The White Princess (Bílá princezna)
96/100 - 27×

The White Princess(Bílá princezna)

Píše se rok 1485 a válkou zmítaná Anglie má konečně světlejší vyhlídky. Elizabeth si bere Henryho Tudora, což by mělo zemi sjednotit. Nesou se však zvěsti, že princ Richard je naživu a nárokuje si trůn. The White Princess nahlíží na Válku růží z pohledu žen a je volným pokračováním seriálu The White Queen.

USA | 2017 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Starz | 60 minut
hrají
Jacob Collins-Levy (Jindřich VII.), Michelle Fairley (Markéta Beaufortová), Jodie Comer (Alžběta z Yorku), Essie Davis (Alžběta Woodvillová), Rebecca Benson (Maggie), Patrick Gibson (Perkin Warbeck), Vincent Regan (Jasper Tudor), Joanne Whalley (Markéta Burgundská)


Podívejte se, kde se seriál natáčel

Podívejte se, kde se seriál natáčel

The White Princess nás zavedla na mnohá historicky významná místa. Rozkryli jsme pro vás, jaké anglické hrady a katedrály si produkce seriálu vybrala pro natáčení.


3 0
28.5.2017

Náš výlet do tudorovské Anglie začneme na hradě Sudeley v Gloucestershiru, jehož exteriéry byly použity jako zahrady seriálového hradu Westminster, tedy sídla panovníka.


Foto: STARZ


Pamatujete na scénu, kdy Alžběta sedí na zahradě a přemítá nad radami své matky o mateřství? Ty krásně upravené, husté keře jsou součástí parku hradu Sudeley. Zajímavostí také je, že právě zde, v kostele svaté Marie, je pohřbena poslední žena Jindřicha VIII., Kateřina Parrová.


Foto: STARZ

V Gloucestershire zůstaneme ještě chvíli, neboť další místní hrad – Berkeley – byl použit pro scény odehrávající se na nádvoří seriálového Westminsteru a je zde také okno, ze kterého Alžběta Woodvillová házela tajné vzkazy svému podkonímu. Jako zajímavost zmiňme, že právě na tomto hradě byl zavražděn Eduard II. – král, kterého si možná vybavujete z filmu Statečné srdce.


Foto: STARZ

Jeden by myslel, že po ulici, jako vypadaly za vlády Tudorovců, už se dnes neprojdeme. Opak je ale pravdou. Scény královských průvodů se natáčeli ve vesničce Lacock hrabství Wiltshire, kde se jedna taková středověká ulička dochovala.

Naše další zastávka je katedrála Panny Marie v Salisbury, která se pyšní hned dvěma historickými nej. Do nebe se zde tyčí nejvyšší kostelní věž Spojeného království měřící 123m a stále zde tikají nejstarší funkční hodiny z roku 1386. Za zmínku ještě stojí také fakt, že je zde uchována jedna ze 4 původních kopií Magny Charty Libertatum. A právě místní křížová chodba se stala tou, po které se procházejí naše oblíbené seriálové postavy. Že se vám zdá povědomá ještě z jiného filmového snímku? Zrak vás nešálí – stejná chodba účinkovala také ve filmu Harry Potter a Tajemná komnata.


Foto: STARZ

Další místo, kde se natáčecímu štábu zalíbilo bylo město Arundel v Západním Sussexu. Zdejší katedrálu přenesli do filmového Burgundska a nedaleký hrad byl použit pro jedny z prvních scén celého seriálu jako sídlo hraběte Warwicka.


Foto: STARZ

V šesté epizodě Jindřich a Alžběta vyrazili do Španělska, kde se střetli tváří v tvář s mocným párem panovníků, Ferdinandem II. Aragonským a Isabelou Kastilskou. Scény z honosného paláce byly natáčeny ve Španělsku – v paláci Alcázar v Seville.

Diskuze /3

LeniTheMonster

Člověk by jel hned na výlet :D

28.5.2017 | 12:08:15
JS

Boli použité tie isté aj pri natáčaní Bielej kráľovnej?

#3 heidi
28.5.2017 | 13:20:05
heidi

#2 JS: TWQ se natáčela hlavně v Belgii. Westminster třeba na radnici v Bruggách.

redaktor
28.5.2017 | 14:40:26
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!