The White Princess (Bílá princezna)
94/100 - 49×

The White Princess(Bílá princezna)

Píše se rok 1485 a válkou zmítaná Anglie má konečně světlejší vyhlídky. Elizabeth si bere Henryho Tudora, což by mělo zemi sjednotit. Nesou se však zvěsti, že princ Richard je naživu a nárokuje si trůn. The White Princess nahlíží na Válku růží z pohledu žen a je volným pokračováním seriálu The White Queen.

USA | 2017 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Starz | 60 minut
žánr
Drama, Historický, Romantický
hrají
Jacob Collins-Levy (Jindřich VII.), Michelle Fairley (Markéta Beaufortová), Jodie Comer (Alžběta z Yorku), Essie Davis (Alžběta Woodvillová), Rebecca Benson (Maggie), Patrick Gibson (Perkin Warbeck), Vincent Regan (Jasper Tudor), Joanne Whalley (Markéta Burgundská)

Jindřich VII.

Jindřich VII.

Král Anglie a pán Irska, první Tudor na anglickém trůnu.

Sezóny 1
2017 - 2017

Syn Markéty Beaufortové a předčasně zesnulého Edmunda Tudora je již jako malý chlapec odebrán z péče své matky. Od té doby žije se svým strýcem, Jasperem Tudorem, který ho neúnavně ochraňuje, zatímco Jindřichova matka potají tahá za nitky anglické politiky a snaží se pro něj zajistit trůn.

V roce 1485 se Jindřich po dlouhé době v exilu ve Francii vrací do Anglie s armádou v zádech a strýcem po boku a v bitvě u Bosworthu poráží Richarda III. Jindřich tedy získává korunu právem dobytí a pro posílení svého dynastického nároku na trůn pojímá za manželku Alžbětu z Yorku, nejstarší dceru krále Eduarda IV. Jejich sňatkem jsou spojeny rody Yorků a Lancasterů a Jindřich se stává prvním králem slavné dynastie Tudorovců.

Foto: Starz TV

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
WILLIAM_MOINSPIELD

Líbí se mi.

3.5.2017 | 18:44:24
Nazli

Neměl to lehké. Někdo řekne „uzurpátor“ trůnu, přesto dokázal potlačit povstání a ne jedno a když zemřel, měl pokladnu plnou zlata.

30.4.2017 | 14:47:41

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama