The White Princess (Bílá princezna)
94/100 - 49×

The White Princess(Bílá princezna)

Píše se rok 1485 a válkou zmítaná Anglie má konečně světlejší vyhlídky. Elizabeth si bere Henryho Tudora, což by mělo zemi sjednotit. Nesou se však zvěsti, že princ Richard je naživu a nárokuje si trůn. The White Princess nahlíží na Válku růží z pohledu žen a je volným pokračováním seriálu The White Queen.

USA | 2017 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Starz | 60 minut
žánr
Drama, Historický, Romantický
hrají
Jacob Collins-Levy (Jindřich VII.), Michelle Fairley (Markéta Beaufortová), Jodie Comer (Alžběta z Yorku), Essie Davis (Alžběta Woodvillová), Rebecca Benson (Maggie), Patrick Gibson (Perkin Warbeck), Vincent Regan (Jasper Tudor), Joanne Whalley (Markéta Burgundská)

Markéta Burgundská

Markéta Burgundská

Sestra předchozích králů Eduarda IV. a Richarda III., teta Bětky.

Sezóny 1
2017 - 2017


Markéta se měla, jak bývalo zvykem, provdat za někoho vhodného jejího postavení, aby se upevnila moc rodu. Ve věku 19 let ještě stále nebyla provdaná. Situaci změnilo korunování jejího bratra Eduarda za krále Anglie, kdy ji provdali za vévodu Burgundského. Toto manželství zůstalo bezdětné.
Markéta byla velice inteligentní a zdatná politička. V osobním životě utrpěla mnoho tragédií. Než na anglický trůn usedl nový král, Jindřich VII., její tři bratři zemřeli. Její neteř Bětka byla za nového krále provdána a rod Yorků byl politickými sňatky spojen s panujícím rodem. Byla rozhodnutá bojovat proti Tudorovcům a to i s pomocí falešných nástupců trůnu.

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama